Ogłoszenia  DUSZPASTERSKIE – XXVI Niedzieli  zwykłej   – 25 września  2022

1. Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy we środę o godzinie 17.30 – zachęcamy do udziału w niej i do zapisywania intencji – w każdej z intencji modlić się będziemy przez dziewięć kolejnych śród – po Nowennie w tych intencjach Msza św. Intencje , które zostały wcześniej przyjęte we środy na godz. 17.30 będą dołączone do Nowenny i Mszy nowennowej także przez dziewięć kolejnych śród. Chyba ze zamawiający pragną inaczej – prosimy o kontakt . Za zmiany serdecznie przepraszamy.
  2. Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała przypada we czwartek. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  3. Wspomnienie Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego przypada w piątek. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  4. Październik – miesiąc modlitwy różańcowej rozpoczniemy w najbliższą sobotę. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Dla dzieci konkurs z nagrodami za wspólną modlitwę.

– różaniec rodziców za dzieci – zapisy
  5. Na początku października przypada również nowy rok akademicki. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. Studia seminaryjne rozpoczął także w Seminarium nasz parafianin Bartek, otaczajmy go modlitwą.
  6. Młodzież – kandydatów do bierzmowania począwszy od klasy VIII – zapraszamy na spotkanie w piątek na Mszę na godz. 17.30 – po niej spotkanie organizacyjne.
    – dzieci rocznicowe wraz z rodzicami zapraszam do udziału we Mszy św. w przyszłą Niedzielę na godzinę 17.00, a po Mszy spotkanie informacyjne.
  7. Polecamy prasę katolicką:

– Niedziela

– Gość Niedzielny
– Mały Gość NIedzielny – z różańcem

– różne broszurki, książki i książeczki – gratis bądź za dobrowolną ofiarę.

– materiały dla dzieci I komunijnych – na stoliczku przy wyjściu z kościoła.

8.Dziękujemy
– za ofiary na tacę:

1. SPRAWY GOSPODARCZE:

– w ostatnim tygodniu pojawiły się odnowione dwa konfesjonały. Zostały odrobaczone( korniki), poprawione i dodane pewne nowe elementy, żeby było wygodniej penitentom i kapłanowi. Koszt obydwu – 9.000 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary na pokrycie kosztów renowacji.
– Oddano też do renowacji dwie ławki – jest też przy nich sporo pracy, bo niestety  korniki tam też  robią swoją złą robotę. Trzeba je zlikwidować i najprawdopodobniej wymienić wszystkie podesty, bo tam jest najgorzej. I dokonać pewnych uzupełnień.
– Jest też pilna konieczność uszczelnienia drzwi, zrobienia zadaszeń nad nimi na zewnątrz celem ochrony przed deszczem i zrobienie przeszklenia w przedsionku, który spełniałby rolę wiatrołapu. Przy obecnych cenach opału to konieczność. Prosimy o życzliwość w tych sprawach i zrozumienie.

1. SPRAWY KANCELARYJNE:

– zasadniczo środa i piątek – po drugiej Mszy św. wieczornej.
– „ Krótkie sprawy” – po Mszach wieczornych – generalnie codziennie, jeśli będzie ks. Proboszcz
–  w innym terminie – po wcześniejszym umówieniu.

1. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie + Edwarda Mikołajewskiego i + Zenona Grochowskiego . Niech miłosierny Bóg da wszystkim spoczywającym w Chrystusie udział w światłości wiekuistej.