Ogłoszenia duszpasterskie – 23 stycznia 2022 r (3 niedziela zwykła)

 

 1. Dzisiaj kończymy Msze Św. „kolędowe”, podczas których modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla poszczególnych wiosek i ulic naszej Parafii. Trwająca epidemia sprawiła, że taką formę „zaniesienia” Bożego błogosławieństwa do naszych domów, po Mszy Św. sprawowanej w kościele w intencji rodzin, wybraliśmy również w tym roku. Niech Pan Bóg błogosławi Waszym rodzinom, niech opiekuje się domostwem i błogosławi w pracy. Bardzo dziękuje jednocześnie za wsparcie naszej Parafii w tym trudnym okresie pandemii. Dzięki Waszej trosce i ofiarności ze spokojem możemy patrzeć na czas, który jest przed nami. Bóg zapłać.

 

 1. W ostatnim czasie pożegnaliśmy:

Pogrzeby w przedostatnim tygodniu:

Śp. Mariana Szewczyka z Juliopola Pieńki

Śp. Stanisława Stanczewskiego z Mistrzewic

                            

Pogrzeb w ostatnim tygodniu:

Śp. Aleksandrę Kowalczyk z Bud Iłowskich

 

Pomódlmy się również w 8 rocznicę śmierci za

Śp. Księdza Prałata Józefa Rudzkiego

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 


 

Msze Święte z prośba o opiekę Bożą w 2022 roku

dla mieszkańców Parafii Młodzieszyn. Błogosławieństwo domów

 

8 stycznia (sobota)

godz. 9:00

Mistrzewice, Nowe Mistrzewice,

 

11 stycznia (wtorek)

godz. 9:00

Juliopol Pieńki (całość) oraz Boczkówek (całość)
12 stycznia (środa)

godz. 9:00

Justynów Kujawki: ul Długa; oraz Łęg

(ul. Wierzbowa, Sochaczewska, Polna)

 

13 stycznia (czwartek)

godz. 9:00

Adamowa Góra

 

14 stycznia (piątek)

godz. 9:00

Bibiampol oraz Juliopol Mokre
15 stycznia (sobota)

godz. 9:00

ulica Wyszogrodzka (całość: po obydwu stronach); łącznie z tzw. dzielnicą Białych Domów: Wyszogrodzka 61 – 79; Leśna, Konwaliowa, Brzozowa, Sosnowa;

 

17 stycznia (poniedziałek) Marysin Budy Iłowskie, Rokicina, Radziwiłka, Olszynki, Młodzieszynek

 

18 stycznia (wtorek)

godz. 9:00

Justynów – ul. Ogrodowa oraz ulica Wiatraczna i Sochaczewska (od Łęgu do kościoła)

 

19 stycznia (środa)

godz. 9:00

Stare Budy i Leontynów

 

20 stycznia (czwartek)

godz. 9:00

Juliopol kolonia

ulica Wspólna (całość)

Marysin

 

21 stycznia (piątek)

godz. 9:00

ulica Walk n. Bzurą (całość – łącznie

z blokami), ulice: Wąska, Sportowa (łącznie

z dawnym domem nauczyciela) oraz ulice: Cicha, Krucza, Krótka, Sochaczewska, Akacjowa,

Parkowa

 

22 stycznia (sobota)

godz. 9:00

ulice: Krucza, Różana, Wyzwolenia, Wrzosowa

 

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 stycznia 2022 r (II niedziela po Narodzeniu Pańskim)

 

 1. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy Św. będziemy błogosławić kredę i kadzidło, które przygotuje młodzież.
 2. Ofiary składane na tacę tego dnia są przeznaczone na Misje
 3. W najbliższym tygodniu przypada I piątek miesiąca
 4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy Msze Św. kolędowe. Zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców Mistrzewic i Nowych Mistrzewic.
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Jacka Jasińskiego

Śp. Jacka Dziedzica

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 stycznia 2022 r

 

  Chrzty Śluby Pogrzeby
2021 41 17 65
2020 39 9 48
2019 28 17

52

 

Rozdaliśmy ok. 34 000 Komunii Św. W roku 2020 rozdaliśmy 27 000 Komunii Św., natomiast w roku 2019 rozdaliśmy 47 000 Komunii Św.

Do I Komunii Św. przystąpiło 32 dzieci; 2020 r – 31;

Do Bierzmowania przystąpiło 50 osób; 2019 r. – 60 osób; 2017 – 80 osób

Ok. 20 osób  w różnym czasie odwiedzamy systematycznie w domach z Komunią Św. ( jest to o ok 10 osób mniej niż w roku ubiegłym).

Wydarzenia, których nie było:

– wiele wyjazdów dla dzieci i dorosłych, „kolędy”, odpustów w formie także poczęstunków, wigili dla samotnych, opłatków dla poszczególnych grup

Wydarzenia, które powróciły:

– rekolekcje, roraty, święta wspólnie przeżywane (chociaż nadal z ograniczeniami)

Frekwencja – ok 240 osób przychodzi mniej osób do kościoła – w porównaniu czasem przed pandemią.

Po trudnym (także pod względem materialnym rokiem 2020) w ostatnim roku mogliśmy wrócić do pewnych inwestycji. W ostatnim roku było to położenie nowej kostki do plebanii, do salki katechetycznej, a także do podwórka. Koszt tej inwestycji to ok. 27 tyś. zł.

Dzięki ofiarności Parafian (głównie jednak osób, które chodzą do kościoła) mamy na dzisiaj dość spokojną sytuację, gdy chodzi o utrzymanie kościoła i budynków parafialnych, pracowników (ZUS-y), kosztów ogrzewania i wywozu śmieci z cmentarza.

Dziękuje bardzo osobom, które wspierają Parafię.W najbliższym roku chcemy pokryć kamieniem schody na plebanię, zatroszczyć się o zieleń przed budynkiem; chcemy zakupić obraz Bł. Kard. St, Wyszyńskiego i podjąć decyzję o następnych pracach w kościele.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 2021

 1. W tym roku niedziela Świętej Rodziny następuje bardzo szybko po Bożym Narodzeniu i zastępuje Uroczystość Św. Szczepana. Dziękuję wszystkim, którzy z wiarą przeżyli te dni, którzy przystąpili do sakramentu pokuty, wcześniej rekolekcji; że, mimo tych trudnych czasów wiara nie jest dla nas jakimś dodatkiem do życia, ale rzeczą najważniejszą, która prowadzi nas na spotkanie z Bogiem. Jeszcze raz życzę wszystkim, aby dobry Bóg otaczał opieką, chronił przed złem i pomagał w codzienności, oraz oczywiście zdrowia.
 2. Chciałbym dzisiaj imiennie podziękować tym, którzy szczególnie w tych dni pomagali, chociaż wiem, że wszyscy robią to nie dla podziękowań, ale z serca dla Pana Jezusa.

Bardzo dziękuję najpierw ks. Prałatowi, przede wszystkim za pełna poświęcenia posługę w konfesjonale, z której bardzo wielu, większość z nas tu obecnych korzystała przed Świętami, a nie jest to posługa łatwa. Dziękuję też za pasterkę i wszelka pomoc.

Bardzo dziękuję panu Mirkowi, panu Mariuszowi – naszemu szafarzowi; panu Zygmuntowi – naszemu sąsiadowi, panu Pawłowi Orlińskiemu.

Bardzo dziękuję pani Sylwii i jej koleżance pani Martynie (stroiki), a także pani Kasi Wiśniewskiej (wieniec adwentowy). Bardzo dziękuję ofiarodawcom choinek: panu Żakowskiemu, Państwu Kamińskim. Bardzo dziękuję za ofiarowane w tym roku nowe bombki na nasze choinki w kościele pani Monice Pietrzyk. Bardzo dziękuję Państwu Chudzyńskim, którzy od wielu lat ofiarują kwiaty –Gwiazdy Betlejemskie. Bardzo dziękuje ministrantom i lektorom z ceremoniarzem Bartoszem za troskę o liturgię i organizowanie liturgii. Bardzo dziękuje naszemu chórowi parafialnemu i Panu Organiście. Bardzo dziękuję Pani Jadzi, panu Heniowi Buraczyńskiemu i Państwu Sikora za pamięć o nas i smaczne dary na stół.

Bardzo dziękuję wszystkim za ofiary, czasami wpłaty na konto parafialne. Bardzo dziękuje za wszelkie życzenia, sms – y. Przepraszam, że w pewnej chwili nie miałem już czasu odpisywać, ale odwzajemniam się wszystkim zawsze wieczorem moją prywatna modlitwą. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać, niech Pan Bóg, Dzieciątko Jezus wszystkim błogosławi.

 1. W najbliższy piątek kończymy Rok Kalendarzowy. O godz. 17:00 tradycyjnie będzie Msza Św. na zakończeniu Roku. Za udział w tej Mszy Św. można uzyskać Odpust zupełny. W Sylwestra mimo, iż jest to piątek nie obowiązuje post – dyspensa Biskupa Ordynariusza
 2. W Nowy Rok Msze Św. według porządku niedzielnego.
 3. W Nowy Rok nie będziemy zapisywać intencji mszalnych na Rok 2022. Żeby uniknąć niepotrzebnych skupisk większej liczby osób intencje będziemy zapisywać od poniedziałku 3 stycznia, osobiście w kościele, na plebanii lub telefonicznie.
 4. Zwykle po Nowym Roku rozpoczynaliśmy Kolędę i był to bardzo miły czas. W obecnych warunkach pozostaniemy przy Mszach Św. kolędowych w kościele, które rozpoczniemy po Uroczystości Trzech Króli.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za przeżycie Adwentu i Bożego Narodzenia. Powoli zbliżamy się do końca roku kalendarzowego. Niech ten Nowy 2022 rok będzie dla nas wszystkich rzeczywiście czasem łaski.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Bogumiła Bandosa z ul. Wspólnej

 

 

 

Boże Narodzenie 2021

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom oraz Gościom życzenia zaufania Jezusowi Chrystusowi, i mimo trudnego czasu, odnalezienia pokoju w Nim w każdym miejscu naszego życia. Niech te Święta napełnią nas nadzieją, która pochodzi od narodzonego w ubogiej stajence betlejemskiej Bożego Syna. Dobrych, Błogosławionych Świąt.

 

Ks. Proboszcz Dariusz i ks. Prałat Stanisław

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Adwentu (19.12.2021)

 1. Z powodu ostatnich pogrzebów, niestety nie dało mi się odwiedzić chorych. Chciałbym odwiedzić osoby chętne w tym tygodniu.
 2. W najbliższym tygodniu zapraszamy na ostatnie Roraty: tradycyjnie w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00 i w środę o godz. 17:00. W czwartek na roratach harcerze będą dzielić się Betlejemskim Światłem Pokoju, kto będzie chciał zabrać z sobą płomień niech przyniesie Lampion.
 3. W imieniu Pani Beaty i organizatorów pragnę podziękować za przekazane w sklepach produkty:

„Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić marzenie, aby te święta były godne , a nie głodne. Licznie zgromadzone produkty spożywcze i środki czystości zostały zapakowane i w poniedziałek zostaną dostarczone potrzebującym rodzinom. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców Młodzieszyna, którzy wsparli tę szlachetną akcję – dziękujemy”

 1. Mamy do rozprowadzenia ok 90 świec na Wieczerzę Wigilijną przygotowanych przez młodzież. Koszt zakupu i przygotowania takiej świecy to ok 7 zł – Wspieramy młodzież
 2. W najbliższym tygodniu już Święta Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym odprawimy dwie Pasterki: o godz. 22:00 i o godz. 24:00. W ubiegłym roku było znacznie mniej osób o godz. 24:00 (praktycznie tylko zajęte ławki), Warto wziąć to pod uwagę planując wieczór wigilijny.
 3. Mimo ogromnych przeszkód związanych z epidemią, a może bardziej ze względu na te przeszkody przeżyjmy godnie i pobożnie wieczór wigilijny, nie zapominając o modlitwie i przeczytaniu fragmenty Pisma Św. z Ew. wg. Św, Łukasza, zachowanie postu (Wigilia przypada w tym roku w piątek)
 4. Wiele osób pyta o wizytę duszpasterską – tzw. Kolędę.

Biorąc pod uwagę liczbę zgonów (także we naszej Parafii) oraz liczbę zachorowań, postanowiłem, aby tzw. Kolęda odbyła się tak, jak w roku ubiegłym: Msze Święte w kościele dla poszczególnych wiosek i ulic w naszym kościele. jednak ktoś ma życzenie kolędy w domu, to takie osoby czy rodziny odwiedzę, ale poproszę o jasno wyrażone zaproszenie na taką kolędę indywidualną.

Wiem, że w roku ubiegłym wiele rodzin zaznaczyło swoją obecność na Mszach Świętych „kolędowych” także poprzez składanie imiennych ofiarach, za co jestem bardzo wdzięczny (i które dokładnie sobie odnotowuję, żeby wiedzieć kto wspiera naszą Parafię). Wiem też, że wiele rodzin zdystansowało się do naszej Wspólnoty Parafialnej – także z nimi chętnie bym się spotkał, porozmawiał.

Chętnie spotkałbym się ze wszystkimi w domach, wydaje się jednak, że obecny czas nie sprzyja takim spokojnym bezpośrednim, czasami dłuższym spotkaniom, dlatego w duchu roztropności i wzajemnej troski zróbmy tak jak w roku ubiegłym (będą więc specjalne karty, modlitwa poświecenia w kościele, zabranie ze sobą przygotowanej wody święconej). Msze Św. kolędowe rozpoczniemy po Nowym Roku.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Mariannę Kalota, z Radziwiłki

Śp. Zofię Boczkowską, z ul. Wspólnej

Śp. Zofię Króliczak, z Łęgu

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu (12.12.2021)

 1. Osoby chore, które nie będą mogły przed Świętami przybyć do kościoła odwiedzamy w domach w czasie indywidualnie umówionym z każdą osobą. Prosimy o zgłaszanie osób do odwiedzin w domach w tym tygodniu.
 2. Adwent to Roraty. W najbliższym tygodniu zapraszamy na Roraty w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00 i w środy o godz. 17:00
 3. Jeżeli ktoś mógłby ofiarować 4 choinki wielkości 4-5 m. to bardzo prosimy o kontakt.
 4. Niestety nie ma świec Caritas na stół wigilijny.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Lucjana Chabra

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenie:

„I Ty możesz zostać św. Mikołajem.” pod tym hasłem nasi wolontariusze zachęcają w tym tygodniu (do 18 XII) wszystkich ludzi dobrego serca do kupienia i przekazania produktu  o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, makaron, kasza, przetwory, bakalie, słodycze czy artykuły chemiczne mydło, pasty do zębów, proszek do prania. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie miało inny charakter – zbiórki w sklepach na terenie Młodzieszyna i Juliopola odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach. Razem sprawmy, żeby te Święta były piękne. Wszystkim za dar serca z góry dziękujemy.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu (05.12.2021)

 1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach. Po długim czasie, za zachowaniem środków ostrożności, mogliśmy we Wspólnocie słuchać Słowa Bożego, przystąpić do sakramentu pokuty i Eucharystii.
 2. Osoby chore, które nie będą mogły przed Świętami przybyć do kościoła odwiedzamy w domach w czasie indywidualnie umówionym z każdą osobą. Prosimy o zgłaszanie osób do odwiedzin w domach jak najszybciej, abyśmy mogli swobodnie pomóc w sakramencie pokuty także w innych parafiach
 3. Adwent to oczywiście Roraty. W najbliższym tygodniu zapraszamy na Roraty w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00 i w środy o godz. 17:00
 4. Świece Caritas na stół wigilijny są już w zakrystii w cenie po 15 zł. W tym roku są tylko duże świece.
 5. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10:00 i po Mszy Św. będzie kolejne spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią Św.
 6. Dzisiaj, jak każdego roku w Adwencie, zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Zapraszamy na gminne Mikołajki – dzisiaj przed Urzędem Gminy o godzinie 13:00. Razem z GOK w Młodzieszynie zachęcamy również do wzięcia udziału w gminnych konkursach: na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową” oraz na „Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”.
 8. Bardzo prosimy wszystkich o dokładne przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w kościele.
 9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

       Śp. Władysławę Winnicką ze Starych Bud

       Śp. Teresę Kubiak z ul. Długiej

       Śp. Krzysztofa Domańskiego z Warszawy, wcześniej Młodzieszyna

       Pomódlmy się również za Śp. Lucjana Chabra, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 11:00.

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu (28.11.2021)

 1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Najbliższy czwartek, piątek i sobota to czas naszych rekolekcji adwentowych, które poprowadzi ks. Grzegorz Ziąbski, proboszcz Parafii Nieborów.
 2. Msze Św. podczas rekolekcji (czwartek, piątek i sobota) będą o godz. 9.00; 11.00; 16.30 – dla dzieci oraz o godz. 18.00
 3. Spowiedź będzie w pierwsze dwa dni: czwartek i piątek.

        W czwartek będzie oprócz miejscowych księży i rekolekcjonisty dodatkowo trzech zaproszonych spowiedników, dlatego bardzo zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w czwartek.

         W piątek będzie przed południem dodatkowo dwóch spowiedników, o godz. 11:00 zapraszamy w piątek osoby, które chciałyby przyjąć sakrament chorych. Po południu w piątek będzie tylko jeden dodatkowo spowiednik o godz. 18:00.

        Rekolekcje kończymy w sobotę Odpustem  ku czci Św. Barbary i błogosławieństwem na zakończenie rekolekcji.

        Rekolekcje adwentowe to także czas naszej parafialnej dorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Pół godziny Przed każdą Mszą Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. Osoby chore, które nie będą mogły przybyć do kościoła odwiedzimy w domach w czasie indywidualnie umówionym z każdą osobą. Prosimy o zgłaszanie osób do odwiedzin w domach jak najszybciej, abyśmy mogli swobodnie pomóc w sakramencie pokuty także w innych parafiach. Nie odkładajmy zaproszenia księdza z Komunią Św. na później.
 2. Adwent to oczywiście także Roraty. Roraty rozpoczniemy w tygodniu po rekolekcjach. W tym tygodniu skupmy się na rekolekcjach. Bardzo zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Msze Św. rekolekcyjne w czwartek, piątek i sobotę o godz. 16:30. Po rekolekcjach, a więc po przyszłej niedzieli Roraty będą w poniedziałek i czwartek o godz. 7:00 i w środy o godz. 17:00
 3. Świece Caritas na stół wigilijny pojawią się w niedziele po rekolekcjach.
 4. W przyszłą niedzielę, jak każdego roku w Adwencie, zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 5. Bardzo dziękuje Pani Sylwii i osobom, które pomagały Pani Sylwii za przygotowanie wieńca adwentowego.
 6. Przypominam, że za tydzień na Mszy Św. o godz. 10:00 i po Mszy Św. będzie kolejne spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią Św.
 7. Razem z GOK w Młodzieszynie zachęcamy do wzięcia udziału w gminnych konkursach: na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową” oraz na „Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”. Informacje o konkursach na plakatach i na stronie GOK.
 8. Bardzo prosimy wszystkich o dokładne przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w kościele.
 9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

          Śp. Andrzeja Drzewieckiego

          Śp. Grzegorza Żakowskiego

          Pomódlmy się również za Śp. Władysławę Winnicką, której pogrzeb będzie jutro o godz. 13:00.

         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 34 niedziela zwykła.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2021)

 1. W dniu dzisiejszym, odpowiadając na prośbę Kościoła, przeprowadzamy zbiórkę do puszek jako wsparcie dla Libanu, gdzie jest bardzo trudna sytuacja, a także na długofalową pomoc dla emigrantów przybywających do Polski
 2. Już za tydzień I niedziela Adwentu. Od czwartku po przyszłej niedzieli, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie będą w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Grzegorz Ziąbski, proboszcz Parafii Nieborów. Rekolekcje kończymy odpustem ku czci Św. Barbary. W czasie rekolekcji będzie czas na spowiedź i słuchanie Słowa Bożego, ale też na adorację Najświętszego Sakramentu – tzw. Nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan rekolekcji podamy za tydzień,
 3. Adwent to oczywiście także roraty. Powiemy sobie o roratach za tydzień. Dzieci już zachęcamy, aby przygotować piękne lampiony na roraty.
 4. W związku ze zwiększającą się bardzo liczbą zakażeń COVID 19 bardzo prosimy wszystkich o ponowne dokładne przestrzeganie obostrzeń sanitarnych poprzez używanie w kościele maseczek (są za ławkami) oraz dezynfekcję rąk. Zachęcamy także do korzystania z krzesełek, aby zachować bezpieczny odstęp od osób, z którymi nie mieszkamy. Komunię Św. można przyjmować do ust lub na rękę.
 5. W zakrystii są kalendarze Niedzieli, oraz rolnicze, dla osób, które prosiły o te kalendarze
 6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Jana Sejdaka, l. 75

Pomódlmy się również za Śp. Andrzeja Drzewieckiego, którego pogrzeb będzie w najbliższą środę o godz. 13:00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła. (14.11.2021)

 1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Św. na cmentarzu w Mistrzewicach. Mimo chłodnego wiatru było nas dużo. Niech Msza Św. i nasza modlitewna pamięć o zmarłych będzie dla nich radosnym spotkaniem z Panem Bogiem w niebie.
 2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych we Mszy Św. zbiorowej za zmarłych. W najbliższym tygodniu Msze Św. za zmarłych będą o godz. 7:30.
 3. Modlitwę za zmarłych – tzw. Wypominki rozpoczniemy dzisiaj przed Mszą Św. o godz. 12:00. Imiona zmarłych za których się modlimy są już na stronie internetowej w zakładce Wypominki
 4. Przypominamy, że w tym roku przez cały miesiąc w dowolnie wybrane osiem dni można za uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłego (warunki…)
 5. Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. „Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną – jak czytamy w apelu – przeznaczone, za pośrednictwem Caritas Polska, na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce”
 6. Ojciec Św. Franciszek przeniósł spotkanie młodzieży, które zwykle odbywało się w niedzielę palmową na niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (za tydzień). W związku z tym również w naszej diecezji za tydzień będzie miało miejsce diecezjalne spotkanie młodzieży w Łowiczu.

 

DIECEZJALNE OBCHODY

ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata   21.11. 2021 R.

 „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś.” (Dz 26, 16)

 

Organizator: Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Łowickiej

Pomoc przy organizacji: WSD w Łowiczu

Adres: Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, ul. Seminaryjna 6

Koordynator spotkania: ks. Paweł Olszewski, kontakt: mlodziezdmdl@lowicka. eu

 

Plan spotkania:

12:00 – Eucharystia w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

13:00 – Inscenizacja o Św. Józefie – Młodzież z Pleckiej Dąbrowy

13:50 – „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. (Dz 26, 16)

Przesłanie Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziuby do Młodzieży

Warsztaty z podziałem na grupy i prezentacja prac

List Młodych Diecezji Łowickiej do Papieża Franciszka

15:00 – Posiłek

15:30 – Uwielbienie Chrystusa Króla

16:15 – Gość specjalny – Maciej Kozłowski – Bloger „Z Bogiem Ziomek”

17:00 – Zakończenie

 

* Dla każdego uczestnika pamiątkowy upominek!

* Dodatkowy upominek dla opiekunów, którzy przywiozą młodzież ze swojego środowiska

     Osoby chętne na wyjazd prosimy o kontakt ks. Proboszczem lub Bartoszem

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła. (07.11.2021)

 1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Św. na cmentarzu w ostatni poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Towarzyszyła nam nie tylko piękna pogoda, ale też cisza, duch modlitwy i wzajemnego szacunku. Bóg zapłać.
 2. Dziś, w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, o godz. 12:00 tradycyjnie odprawimy Mszę Św. na cmentarzu w Mistrzewicach. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w kościele nie będzie dzisiaj Mszy Św. o godz. 12:00
 3. Przez cały miesiąc będziemy modlić się za zmarłych polecanych naszej modlitwie we Mszy Św. zbiorowej za zmarłych. W najbliższym tygodniu Msze Św. za zmarłych będą w godzinach podanych w zakładce Intencje
 4. Modlitwę za zmarłych – tzw. Wypominki rozpoczniemy od przyszłej niedzieli – przed Mszą Św. o godz. 12:00.
 5. W najbliższy czwartek przypada Święto Niepodległości, a w Kościele w naszej diecezji Uroczystość Św. Wiktorii, Głównej Patronki naszej diecezji. W naszym kościele Msze Św. będą wg. porządku niedzielnego. Zapraszamy szczególnie na Mszę Św. o godz. 12:00., podczas której wspólnie odśpiewamy hymn narodowy, natomiast po Mszy Św. jesteśmy zaproszeni na program przygotowany przez naszą Gminę: Koncert patriotyczny w wykonaniu lokalnych zepołow oraz uczniów szkół podstawowych. Zapraszamy.
 6. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc w wywiezieniu liści sprzed cmentarza oraz z terenu wokół kościoła. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy rozumieją, że w tym czasie jako Parafia ponosimy ogromne koszty związane z wywozem śmieci i wspierają naszą Parafię składanymi ofiarami przy różnych okazjach.
 7. W związku ze zwiększającą się bardzo liczbą zakażeń COVID 19 bardzo prosimy wszystkich o ponowne dokładne przestrzeganie obostrzeń sanitarnych, nie tylko w kościele.
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

          Śp. Władysławę Księżak, l. 84 z Juliopola

          Śp. Mieczysława Kielak, l. 68 z Janowa

          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 1. Za ławkami w kościele są do nabycia kalendarze diecezjalne.

Ogłoszenia duszpasterskie – 31 niedziela zwykła. (31.10.2021)

 1. Dziś o godz. 16:30 ostatnie Nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przychodzili na różaniec. Bardzo dziękuję rodzicom i opiekunom, którzy pomogli przybyć dzieciom oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Niech Matka Boża Różańcowa wstawia się za Wami.
 2. 1 XI, w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie Msza Św. na cmentarzu w Juliopolu (godz. 12.00), natomiast nie będzie w kościele Mszy Św. o godz. 17.00.
 3. Za tydzień w niedzielę, spotkamy się o godz. 12.00 na cmentarzu w Mistrzewicach. Nie będzie Mszy Św. w kościele o godz. 12.00
 4. Na wypominki roczne, a także na Mszę Św. zbiorową za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w tygodniu na plebanii, a 1 XI także na cmentarzu. Msza Św. zbiorowa będzie przez 8 dni sprawowana o godz, 17:00 (10 minut przed Mszą Św. będziemy czytać imiona zmarłych), w niedziele 7 XI o godz. 12:00 w Mistrzewicach, później (przez cały miesiąc XI) o różnych godzinach.
 5. Wypominki jednorazowe będą czytane podczas procesji na cmentarzu przed sumą (o godz. 11.30) a także w dniu zadusznym 2 listopada w kościele o godz. 8:00 i 17:00. Wypominki roczne są czytane przez cały rok przed Mszą Św. o godz. 12.00.
 6. Bardzo dziękuje też wszystkim, którym leży na sercu porządek na cmentarzu. Bardzo dziękuję za pomoc w wywiezieniu liści sprzed cmentarza oraz z terenu wokół kościoła. 
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, przy cmentarzu została zamówiona i ustawiona toaleta. Pamiętajmy też o zmianie organizacji ruchu przy cmentarzu, odpowiednim parkowaniu samochodów, zachowaniu spokoju przy poruszaniu się i o bezpieczeństwie.
 8. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy rozumieją, że w tym czasie jako Parafia ponosimy ogromne koszty związane z wywozem śmieci i wspierają naszą Parafię składanymi ofiarami.
 9. Zachęcam także, aby wypominki i Msze Św. zbiorową za zmarłych zamawiać pisząc wyraźnie imiona na kartce. Wypominki będą zapisywane także na stronie internetowej, w zakładce „Wypominki”, gdzie można sobie sprawdzić poprawność zapisanych imion. Przypominam, że ofiary można tez składać dokonując przelewu na nasze konto parafialne, wpisując np. w tytule: Wypominki za śp….Nr konta bankowego (BS Młodzieszyn): 22 9283 0006 0030 0979 2000 0010
 10. Zachęcamy też do korzystania z wkładów do zniczy Caritas, które są za ławkami i wspierania w ten sposób Caritas
 11. W związku ze zwiększającą się bardzo liczbą zakażeń COVID 19 bardzo prosimy wszystkich o dokładne przestrzeganie obostrzeń sanitarnych poprzez szczególnie noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych a także tam, gdzie jest większa liczba osób. Zachęcamy także do szczepień.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła. (24.10.2021)

 1. Ofiarami na tacę wspieramy dzisiaj misjonarzy. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagają innym, a także wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię.

Chciałbym przy tej okazji wspomnieć o telefonie i korespondencji od rodziców małej Zosi, którą kilka tygodni temu wspieraliśmy ofiarami przeznaczonymi na bardzo drogie leczenie. Rodzice Zosi piszą m.in:  

„Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w Kościele p.w. Narodzenia Matki Bożej w Młodzieszynie, wsparli naszą córeczkę Zosię Bigos, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki Państwa hojności, jesteśmy o krok bliżej do zebrania potrzebnej kwoty na jej leczenie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność. Pieniądze te przeznaczymy na terapię genową, która nie tylko ratuje życie, ale też daje możliwość lepszego rozwoju naszej córeczki. Życzymy wszystkim ofiarodawcom wszelkiej pomyślności i obfitości łask Bożych”.

 1. Przed nami ostatni tydzień wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem – codziennie o godz. 16:30. Zapraszamy dzieci, które może jeszcze nie były na Różańcu, przypominamy też o nabożeństwach różańcowych młodzieży przed bierzmowaniem
 2. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Wypominki całoroczne oraz intencje za zmarłych na Mszę Św. zbiorową można już zgłaszać w kościele i na plebanii. Zachęcamy też do korzystania z wkładów do zniczy Caritas, które są za ławkami i wspierania w ten sposób Caritas. 
 3. Bardzo prosimy, starajmy się o pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzach, poprzez segregację śmieci.
 1. Ogłoszenie z GOK:

Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zaprasza w poniedziałek 25 października 2021 r. o godz. 18.00 na program artystyczny z cyklu „Dawnych Wspomnień Czar”, w którym wystąpią miłośnicy piosenki z naszej gminy. Obowiązują zapisy pod telefonem: 46-861 64 54.

 1. W przyszłą sobotę w nocy przesuwamy wskazówki zegarów o godzinę do tyłu.
 2. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

         Śp. Mieczysława Marciniaka

         Śp. Władysława Dadaka

         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła. (17.10.2021)

 1. Podczas Dnia Papieskiego nasza parafia zebrała na stypendia dla młodzieży 1623 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W najbliższy piątek będziemy wspominać liturgicznie Św. Jana Pawła II.
 2. Przypomnienie: Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę o godz. 9:00.
 3. Zapraszamy nadal wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem – codziennie o godz. 16:30.
 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki całoroczne oraz intencje za zmarłych na Mszę Św. zbiorową na cały listopad. Jak zwykle można będzie uczynić to także na plebanii, cmentarzu czy w innej formie. Można też skorzystać z kartek, które znajdziemy za ławkami. Caritas natomiast zmienił w tym roku formę zbiórki na Caritas. Nie ma już zniczy, które zwykle były, ale są wkłady do zniczy, które wydają być bardziej praktyczne.

Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzach, poprzez segregację śmieci.

 1. Przyszła niedziela to niedziela misyjna. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje.
 2. Ogłoszenie z GOK:

Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zaprasza w poniedziałek 25 października 2021 r. o godz. 18.00 na program artystyczny z cyklu „Dawnych Wspomnień Czar”, w którym wystąpią miłośnicy piosenki z naszej gminy. Obowiązują zapisy pod telefonem: 46-861 64 54.

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Radosława Łażewskiego

Śp. Waldemara Boreckiego

         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła. (10.10.2021)

 1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla młodzieży.
 2. W najbliższą środę, w dniu, kiedy przeżywamy w naszej diecezji Uroczystość Patrona Diecezji – Bł. Honorata Koźmińskiego, przypada u nas w Parafii Parafialny Dzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12:00 do Różańca
 3. W najbliższa sobotę odbędzie się w Łowiczu zapowiadane Spotkanie młodych.

10:00 – Zawiązanie wspólnoty (tańce lednickie)

10:40 – Konferencja „Z twórczą odwagą!” – p. Marek Kozłowski

11:40 – Młodzi dla Młodych – inspiracje i prezentacja grup

12:00 – Modlitwa „Anioł Pański”

12:05 – Koncert Zespołu Regau

13:00 – Posiłek

13:30 – Rozmównica – Możliwość zadawania pytań przez młodzież.

14:15 – Młodzi dla Młodych – służba, prezentacja grup i koncert

15:00 – Modlitwa „Koronka do Bożego Miłosierdzia”

15:10 – Młodzi dla Młodych – inscenizacja

15:30 – Przemarsz przez miasto

16:00 – Eucharystia w Bazylice Katedralnej

17:00 – Zakończenie

 1. W imieniu rodziców małej Zosi dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiarę na leczenie Zosi. Zebraliśmy niecałe 1700 zł. Pieniążki zostały już przekazane. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszam nadal wszystkich do wspólnej modlitwy różancowej przed Najświętszym Sakramentem – codziennie o godz. 16:30.
 3. Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu poprzez segregację śmieci. Jeżeli ktoś mógłby pomóc zabierając chociaż część liści i zwiędłych kwiatów z cmentarza to będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.
 4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Śp. Józefa Wiśniewskiego z ul. Kruczej

           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła. (03.10.2017)

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie, także w niedziele, o godz. 16:30. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają przybyć dzieciom
 2. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki na spotkanie scholii w piątek o godz. 16:00
 3. W najbliższą sobotę będzie o godz. 10:00 spotkanie ministrantów
 4. W ostatnia niedzielę miało miejsce liczenie wiernych w kościele. Frekwencja w naszym kościele wyniosła 21 %, jest to o 145 osób mniej niż przed epidemią. Cieszy natomiast duży procent osób przystępujących do Komunii Św.  – 41 %
 5. Prośba z Sochaczewa o wsparcie chorej dziewczynki – Zosi. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Terapia genowa jest bardzo droga, ale też sporo udało się już zebrać. Jest szansa, aby jej pomóc.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy kolejny Dzień Papieski. W całej Polsce odbywa się też zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia – stypendia dla młodzieży.
 7. Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu, poprzez segregację śmieci.
 8. Sprawdzajmy intencje Mszy Św. na stronie internetowej lub na tablicy przed kościołem.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii:

Śp. Tadeusza Kmiecińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła (26 września 2021)

 

 1. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Bardzo prosimy rodziców, aby troszczyli się o rozwój wiary swoich dzieci, czuli się pod tym względem bardzo odpowiedzialnymi za dzieci. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii Św. i Bierzmowania, a także spotkania scholii i ministrantów. Centralnym, najważniejszym spotkaniem jest niedzielna Msza Św. Dzieci szczególnie zapraszamy na godz. 10:00.
 2. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania:

          – spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. (tylko rodzice): jutro – poniedziałek (27 września) o godz. 19:00 w kościele.

          – spotkanie uczniów klas VIII, którzy pragną w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania – najbliższa sobota (2 października) o godz. 9:00 w kościele. (Dzisiaj składamy deklaracje. Jeżeli ktoś nie ma, proszę o zgłoszenie się do zakrystii).

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy październik, a więc rozpoczynamy nasze Nabożeństwa różańcowe w kościele. Zachęcamy dzieci i starszych do uczestnictwa, codziennie o godz. 16:30. Pierwsze nabożeństwo różańcowe będzie w najbliższy piątek. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo-piątkowa będzie pół godziny przed pierwszym Nabożeństwem Różańcowym czyli od godz. 16:00.
 2. W najbliższą sobotę – pierwszą sobotę października – jesteśmy zaproszeni (jak każdego roku) do Domaniewic na spotkanie Kół Żywego Różańca. Zamówimy autobus, jeżeli będzie odpowiednia liczba chętnych. Osoby chętne na wyjazd do Domaniewic prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 3. W naszym kościele w pierwszą sobotę miesiąca prosimy, aby różaniec poprowadziły Koła Żywego Różańca (o ile wszyscy nie pojadą do Domaniewic)
 4. Różaniec w październiku prowadzą:

          – poniedziałek: dzieci klas I – III

          – wtorek: Koła Żywego Różańca

          – środa: dzieci przygotowujące się do I Komunii Św.

          – czwartek: dzieci klas IV – V

          – piątek: młodzież przygotowująca się do Bierzmowania

          – sobota: ministranci

          – niedziela: osoby indywidualne

 1. Osoby chore, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. odwiedzimy w domach w najbliższą sobotę. Chętnych zgłaszamy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie
 2. 16 października w Łowiczu odbędzie się V Diecezjalne spotkanie Młodzieży. Więcej informacji za tydzień. Program dostępny już jest na stronie: https://diecezja.lowicz.pl
 3. Msze Św. są sprawowane wg. intencji umieszczonych na tablicy ogłoszeń i w Internecie…. 
 4. Przypominamy, że sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej lub umawiając się telefonicznie z księdzem proboszczem.
 • Informacja z Gminy – rozpoczynający się tydzień jest ostatnim, w którym powinniśmy się spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności.
 • Wójt Gminy Pani Monika Pietrzyk,  przypomina iż tylko do 30 września b.r. można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy, ale spisujemy się przede wszystkim we własnym interesie i w interesie naszej gminy. To właśnie w oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne czy podejmowane są decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny dostosowany do realnych potrzeb mieszkańców. Dlatego udział w spisie jest tak ważny, liczy się każdy wypełniony formularz spisowy i każda odpowiedź. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze nie spisanymi. Spis kończy się 30 września, zostało już więc niewiele czasu. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Biorąc udział w spisie powszechnym pozwalacie rozwijać się naszej gminie, zmieniać na lepsze otoczenie i warunki do życia dla siebie i swoich bliskich. Więcej szczegółów w Urzędzie Gminy Młodzieszyn.

 

        Prośmy o Boże błogosławieństwo na cały tydzień.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła (19 września 2021)

 1. Dzisiaj o godz. 14:00 na cmentarzu z Budach Starych będzie Msza Św. za poległych żołnierzy, których groby znajdują się na różnych cmentarzach na terenie naszej Parafii. Zapraszamy.
 2. Rozpoczął się Rok szkolny. Prosimy bardzo rodziców, aby troszczyli o wiarę swoich dzieci. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10:00 będzie poświęcenie plecaków szkolnych. Troszczmy się o niedzielną Mszę Św., wkrótce także nabożeństwa różańcowe i formacja w poszczególnych grupach jak schola, ministranci, przygotowanie do I Komunii Św., Bierzmowania.
 3. Spotkania scholii rozpoczniemy od początku października.
 4. Pierwsze spotkanie dla ministrantów będzie za tydzień w sobotę 25 września o godz. 10:00 (spotkania ministrantów będą na razie co 2 tygodnie).
 5. Ogłoszenie dla chętnych do sakramentu Bierzmowania: Bierzmowanie dla klas ósmych będzie w przyszłym roku w maju lub czerwcu; uczniowie obecnych klas siódmych będą natomiast mieć bierzmowanie w maju lub czerwcu, ale rok później, czyli w 2023 r. W związku z powyższym bardzo prosimy, aby młodzież z klas VIII, dostarczyła za tydzień w niedzielę 26 września deklaracje, które można uzyskać od Pań Katechetek. Deklaracje składamy osobiście w zakrystii po każdej Mszy Św.
 1. Najbliższym czasie odbędą się spotkania:

         – rodzice dzieci, które przystąpią do I Komunii Św. w maju przyszłego roku: poniedziałek 27 września godz. 19:00 (w kościele)

         – młodzież klas VIII, pragnący przystąpić do bierzmowania w przyszłym roku: sobota 2 października godz. 9:00 (w kościele)

 1. Dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację Kard. St. Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. Ponieważ Bł. Stefan Wyszyński konsekrował nasz kościół (najprawdopodobniej pierwszy po wojnie i to zaraz przed swoim uwięzieniem) pragniemy, aby fakt ten był szczególnie upamiętniony poprzez umieszczenie w prezbiterium obrazu Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zaplanujemy też Mszę Św. dziękczynną. Więcej informacji w najbliższym czasie.
 2. W tygodniu, który rozpoczynamy Msze Św. będą sprawowane wg. intencji umieszczonych na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Przypominamy, że sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej lub umawiając się telefonicznie z księdzem proboszczem.
 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

         Śp. Helenę Kaczmarek l. 94 z Bud Iłowskich

         Śp. Andrzeja Grajka (z Warszawy)

        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

        Prośmy o Boże błogosławieństwo na cały tydzień.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła (12 września 2021)

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce dziękuję Panu Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Ks. proboszcz jest w Warszawie na beatyfikacji. W naszej Parafii Msze Św. o godz. 10:00 i 12:00 sprawuje O. Mirosław z Niepokalanowa. Bóg zapłać za pomoc.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego dziękczynienia za plony w uroczystość odpustową i dożynkową w naszej Parafii. Dziękujemy naszej Gminie z Panią Wójt oraz tym sołtysom, którzy sami lub przez swoich przedstawicieli byli obecni na uroczystości dożynkowej. Dziękujemy również chórzystom i wszystkim osobom indywidualnym.
 3. Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o godz. 17:30
 4. Za tydzień w niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 10:00 poświęcimy plecaki i przybory szkolne dzieci. Bardzo serdecznie zapraszamy uczniów z rodzicami
 5. Również za tydzień na cmentarzu z Budach Starych będzie Msza Św. za żołnierzy poległych na terenie naszej Parafii, których groby znajdują się na różnych cmentarzach. Zapraszamy w przyszła niedzielę na godz. 14:00. do Starych Bud.
 6. Tydzień temu wspieraliśmy ofiarami do puszek chrześcijan w Afganistanie. Zebraliśmy 1100 zł. Ofiary te będą przeznaczone na długofalową pomoc dla Afgańczyków poprzez organizacje humanitarne. Bóg zapłać
 7. W najbliższym tygodniu Msze Św. będą sprawowane wg. intencji umieszczonych na tablicy ogłoszeń i w Internecie. W najbliższy wtorek o godz. 13:00 będzie pogrzeb Śp. Heleny Kaczmarek l. 94 z Bud Iłowskich
 8. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

        Śp. Jana Wieczorka z Juliopola-Pieńki

        Śp. Stefana Sobielarskiego z ul. Wrzosowej

        Śp. Barbarę Fabisiak ze Starych Bud

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niech Pan Bóg nam błogosławi na nowy tydzień.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła (4 września 2021)

 1. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce słuchamy listu przygotowującego nas do Uroczystości beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej.
 2. Również dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy chrześcijan w Afganistanie. Zebrane ofiary będą przeznaczone na długofalową pomoc dla Afgańczyków poprzez organizacje humanitarne w Polsce i w Pakistanie kraju, w którym znajduje się̨ największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się̨ tam trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
 3. Rozpoczęliśmy nowy Rok Szkolny. Nie było wielu uczniów na Mszy Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego, ale bardzo dziękuję tym rodzicom, którzy przyszli z dziećmi. Jednocześnie bardzo zachęcam do systematycznego uczęszczania na Mszę Św., byśmy uczyli się wiary i karmili swoją wiarę Słowem Bożym i sakramentami. Dzieci zachęcamy bardzo do spowiedzi i Komunii Św. na początku Roku Szkolnego.
 4. W najbliższą środę przypada Uroczystość Odpustowa Narodzenia N.M.P. W tym dniu tradycyjnie dziękujemy Panu Bogu za plony i błogosławimy ziarno na zasiew. Bardzo serdecznie zapraszam zespoły parafialne, druhów i druhny strażaków i wszystkich parafian na Mszę Św. szczególnie na sumę o godz. 12:00. W tym roku, ze względu na pandemię wieniec dożynkowy będzie tylko Gminy, natomiast bardzo zachęcamy sołtysów poszczególnych sołectw, aby przygotowali niesione w procesji dary (kosze itp.), jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej. Na Mszy Św. o godz. 10:00 i 12:00 będzie mnie zastępował O. Mirosław Buczko z Niepokalanowa.
 6. Dobiegają końca prace jakie zaplanowaliśmy na miesiące wakacyjne. Przy plebanii zostały położone nowe chodniki. Nie ma już progów, jakie były w związku z różnicą poziomu chodnika przy ulicy. Został też położony nowy chodnik do salki katechetycznej i do podwórka. Pozostaje jeszcze tylko rozplantować ziemię, która została przywieziona oraz posiać nową trawę. Chciałbym przy tej okazji bardzo podziękować wszystkim parafianom, którzy wspierają naszą parafię ofiarami, dzięki czemu możemy funkcjonować i także zaoszczędzić na różne inwestycje jakie podejmujemy. Bardzo dziękuję firmie P. Ryszarda Chłystek za przywiezienie gratis i podarowanie nam dobrej jakości ziemi.
 7. Bardzo dziękuje też paniom, które pielęgnują zieleń wokół kościoła. To dzięki ich pracy możemy być dumni, że mamy takie otoczenie. Dziękuję tez za pomoc Panu Tadeuszowi i Panu Kaziowi.

 

Niech Pan Bóg nam błogosławi na nowy tydzień.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła (29 sierpnia 2021)

 1. Zapraszamy na Mszę Św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego w najbliższą środę 1 września o godz. 9:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 uczniowie będą mieli w szkole spotkanie w klasach z wychowawcami. Nie będzie natomiast oficjalnego rozpoczęcia dla całej szkoły.
 2. W najbliższym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16:00. Chorych odwiedzamy po uprzednim zgłoszeniu telefonicznie lub osobiście.
 3. Za tydzień w niedzielę, w Kościołach w Polsce będziemy wspierać poprzez ofiary do puszek chrześcijan w Afganistanie. Zebrane ofiary będą przeznaczone na długofalową pomoc dla Afgańczyków poprzez organizacje humanitarne w Pakistanie i w Polsce
 4. 8 września w Uroczystość Odpustową Narodzenia N.M.P. będziemy tradycyjnie dziękować Panu Bogu za plony. Już dzisiaj zapraszam wszystkie zespoły parafialne, druhów i druhny strażaków i wszystkich parafian na Mszę Św. 8 września, szczególnie na sumę o godz. 12:00.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przygotowywać się do Uroczystości Beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego
 6. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

           Śp. Henryka Wojciechowskiego z Boczkówka

           Śp. Urszulę Włodarczyk z ul. Różanej

            Śp. Henrykę Grzybowską z Juliopola

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Niech Pan Bóg nam błogosławi na nowy tydzień.

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła (15 sierpnia 2020)

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Podczas Mszy Św. błogosławimy zioła i kwiaty. Trwa zbieranie plonów. W upale wiele osób ciężko pracuje. Wspieramy ich dzisiaj naszą modlitwą. Wybiegając nieco w przyszłość pragnę przypomnieć o 8 września – Uroczystość Narodzenia N.M.P. (środa) O godz. 12:00 będziemy Panu Bogu dziękować za plony. 
 2. Wczoraj pożegnaliśmy

           Śp. Mariannę Zawadzką z ul. Wyzwolenia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

     Niech Pan Bóg nam błogosławi na nowy tydzień.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła (08 sierpnia 2021 r.)

 1. W ostatnim tygodniu zatrzymali się w naszej Parafii na nocleg pielgrzymi z Warmii i Mazur (w sumie 100 osób). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali gościnność. Szczególnie dziękuję parafianom, którzy ofiarowali pielgrzymom poczęstunek. Dziękuję Państwu Owczarkom i ich restauracji, za poczęstowanie wszystkich pielgrzymów gorącą zupą. Dziękuję wszystkim osobom, którzy w ten deszczowy dzień udali się do szkoły, aby spotkać się z pielgrzymami i okazać im swoją gościnę i pomoc.
 2. Łączymy się duchową z ŁPPM, a szczególnie Grupą Błękitną i naszymi pielgrzymami – parafianami
 3. W najbliższym tygodniu w piątek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. po godz. 17:30
 4. Przy naszej plebanii trwają prace związane z położeniem nowych chodników: do plebanii, do salki katechetycznej, także do podwórka i wokół ściany frontowej. Cieszę się, że ta kolejna praca będzie wykonana, która jest przejawem naszej troski o wspólne dobro Parafii.
 5. W ostatnim tygodniu były 2 pogrzeby:

         w czwartek pożegnaliśmy Śp. Kazimierza Chłystek, 88 l. z Juliopola

         w piątek: Śp. Mariana Michała Wiśniewskiego, l. 66 z ul. Sochaczewskiej

 1. Pozdrawiamy wszystkich wypoczywających na wakacjach, także gości w naszej parafii. Wszystkim, którzy pracują i wypoczywają, a także pielgrzymom niech Pan Bóg błogosławi.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła (01 sierpnia 2021 r.)

 1. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc, miesiąc wielu pielgrzymek, miesiąc, w którym jesteśmy też zaproszeni do zachowania dobrowolnej abstynencji, modląc się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. W najbliższym tygodniu szczególnie łączymy się z pielgrzymami na Jasną Górę, którzy także z naszej Parafii wyruszają na pielgrzymkę. Można jeszcze dołączyć do Grupy Błękitnej i ŁPPM
 2. W najbliższy czwartek w drodze na Jasną Górę zatrzyma się u nas na nocleg Pielgrzymka Warmińska. Podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na pandemię pielgrzymi nie będą jednak nocować w domach prywatnych. Proszą nas jednak o pomoc w postaci posiłków w woreczkach plastikowych lub jednorazowych naczyniach i obiecują modlitwę. Przybędą 5 sierpnia (czwartek) około godziny 1930
 3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, telewizory, komputery) będzie w dniu 4 września.
 4. Dzisiaj I niedziela miesiąca: po Mszy Św. o godz. 12:00 modlitwa o powołania do kapłaństwa i krótka procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem
 5. Osoby spostrzegawcze zauważyły, że przy naszej plebanii rozpoczęły się zapowiadane wcześniej prace. Zostaną położone nowe chodniki: do plebanii, do salki katechetycznej, także do podwórka i wokół ściany frontowej. Będzie też na nowo wyplantowana ziemia, zachowując odpowiednie spadki. Wszystkim, którzy na różny sposób wspierają naszą Parafię bardzo serdecznie dziękuję…
 6. Chcę też podziękować firmie Pana Przywoźnego za pomoc w postaci usunięcia stwarzających niebezpieczeństwo uszkodzonych gałęzi na drzewach przy kościele, po wichurze jaka przeszła jakiś czas temu także przez nasze tereny.
 7. Udającym się na wakacje w tym tygodniu życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia

Otrzymaliśmy prośbę, aby przekazać informację, że dnia 3 sierpnia o godz. 9:00 w Zawadach odbędzie się pogrzeb Śp. Danuty Rupińskiej z d. Kalisiak


Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła (25 lipca 2021r.)

 1. Z okazji dnia Św. Krzysztofa modlimy się dzisiaj o bezpieczeństwo na naszych drogach: o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę dla kierowców. Po Mszach Św. tradycyjnie poświęcimy pojazdy. Naszymi ofiarami wspieramy misjonarzy
 2. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz gości do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, telewizory, komputery) w dniu 4 września br.  Przychody z tej akcji również pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy. Elektrośmieci możemy składać na parkingu przed kościołem w dniach 3 września i 4 września (do godziny 10:00)
 3. Organizatorzy 38 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę proszą bardzo serdecznie Parafian o przyjęcie w dniu 5 sierpnia grupy pielgrzymów PPW z Warmii i Mazur. Pielgrzymi przybędą około godziny 1930. Proszą o pomoc w postaci posiłków w woreczkach plastikowych lub jednorazowych naczyń. Dziękują za okazane wsparcie i obiecują modlitwę na pielgrzymim szlaku
 4. Za tydzień I niedziela miesiąca: po Mszy Św. o godz. 12:00 modlitwa o powołania do kapłaństwa i krótka procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem
 5. Udającym się na wakacje w tym tygodniu życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła (18 lipca 2021r.)

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy pamiętać w modlitwie o kierowcach i modlić się o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę. Po Mszach Św.tradycyjnie poświęcimy pojazdy. z okazji przypadającej uroczystości Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiarami przy tej okazji wspieramy tradycyjnie misjonarzy

 

 1. Organizatorzy 38 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę bardzo serdecznie proszą o przyjęcie w dniu 5 sierpnia grupy pielgrzymów PPW z Warmii i Mazur. Pielgrzymi przybędą około godziny 1930. Proszą o pomoc w postaci posiłków w woreczkach plastikowych lub jednorazowych naczyniach. Dziękują za okazane wsparcie i obiecują modlitwę na pielgrzymim szlaku

 

 1. Wszystkim życzymy udanego tygodnia, odpoczywającym na wakacjach dobrego wypoczynku. Pamiętajmy w wakacje o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszej Parafii:

Śp. Danutę Orlińska z Radziwiłki

Śp.  Henryka Księżaka z Juliopola

Na naszym cmentarzu spoczęli również:

Śp. Eugeniusz Zarychta

Śp. Krystyna Orlińska z d. Jadczak

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła (11 lipca 2021r.)

 

 1. W najbliższy wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie, po Mszy Św. o godz. 17:00
 2. Pamiętajmy w wakacje o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli w wakacje
 3. Wszystkim życzymy spokojnego, dobrego tygodnia

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Stanisława Żakowskiego z ul. Sochaczewskiej

Śp. Stanisława Ciurę z Juliopola

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła (04 lipca 2021r.)

 1. Bardzo dziękuję za Chórzystom i Radzie Parafialnej za życzenia i prezent z okazji 10 rocznicy mojej posługi w Młodzieszynie. Dziękuje Panu Bogu za tę Wspólnotę Parafialną i za to, że możemy razem w tej Wspólnocie wzrastać.
 2. Dzisiaj I niedziela lipca – krótka procesja wokół kościoła z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12:00.
 3. Pamiętajmy w wakacje o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli.
 4. Wszystkim życzymy udanego tygodnia – dla większości pewnie tygodnia pracy; dla tych którzy w tym tygodniu planują wyjazdy życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła (27 czerwca 2021r.)

 1. Zakończył się Rok szkolny. Po wielu miesiącach mogliśmy sprawować w naszej świątyni Msze Św. dla dzieci i młodzieży naszej szkoły na zakończenie Roku szkolnego. Bardzo dziękuję Radzie pedagogicznej i Pani dyrektor.
 2. W ostatni czwartek odbyła się pielgrzymka dzieci rocznicowych (I Komunia Św. 2020) na Jasną Górę. Dziękuję rodzicom i dzieciom za to piękne spotkanie na Jasnej Górze. Dziękuje także za miły podarunek w postaci bardzo ciekawej książki.
 3. Nie obowiązują już dyspensy od uczestnictwa we Mszy Św. Postarajmy się, aby czas wakacji nie był czasem wakacji od Pana Boga, ale czasem zawiązanie większej więzi z Panem Bogiem poprzez systematyczne uczestniczenie we Mszy Św. oraz porzez codzienna modlitwę
 4. W najbliższym tygodniu, we wtorek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła (odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconym przez papieża lub biskupa pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary). Taca tego dnia przeznaczona jest na daninę Św. Piotra.
 5. W I piątek miesiąca możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 16:00. Przypominam dzieciom o dziewięciu pierwszych piątkach miesiąca.
 6. W I sobotę miesiąca Różaniec w naszym kościele wyjątkowo o godz. 9:00 rano. Zapraszamy Koła Żywego Różańca i wszystkich, którzy zechcą włączyć się w modlitwę różańcową tego dnia
 7. Chorych odwiedzamy po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie
 8. Za tydzień, w I niedzielę miesiąca krótka procesja wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 12:00.
 9. Wszystkim, którzy mogą sobie pozwolić na odpoczynek wakacyjny życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji.

 

 


Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła (20 czerwca 2021r.)

 1. W najbliższym tygodniu w środę o godz. 10:00 będzie Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy
 2. W najbliższy czwartek pielgrzymka dzieci przeżywających rocznice I Komunii Św. do Częstochowy
 3. Również w czwartek o godz. 18:00 Msza Św. zbiorowa ku czci Św. Jana Chrzciciela
 4. Dobiega końca kolejny rok szkolny, nieco inny niż poprzedni, ale wciąż w. czasie pandemii. Dobiega końca kolejny rok naszej duchowej pracy w parafii. Dziękuję wszystkim, którzy mimo trudności byli i dawali świadectwo swego przywiązania do parafii. Myślę tutaj o szukaniu sposobu, aby w bezpieczny sposób być świadkiem wiary. Uczestniczyć na różne sposoby w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam tych, którzy się zdystansowali, aby powrócili do wspólnoty wiary, która da im siłę płynącą z Bożej łaski, sakramentów oraz wspólnoty, którą chcemy budować. Z taką nadzieją przeżywajmy wakacje, ufając, że Pan Bóg da nam nowy, lepszy czas. Życzę wszystkim przede wszystkim bezpiecznych i zdrowych wakacji. Pamiętajmy o naszej tożsamości, o tym kim jesteśmy i nie zapominajmy o Panu Bogu.
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Śp. Kazimierza Owczarzak ze Starych Bud. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła (13 czerwca 2021r.)

 1. Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy Św. i procesji na zakończenie oktawy Bożego Ciała.
 2. Dzisiaj Msza Św. odpustowa ku czci Św. Antoniego o godz. 12:00 Przewodniczy ks. Sylwester Łajszczak, nowy proboszcz parafii Kamion. Po Mszy Św. tradycyjna procesja wokół kościoła
 3. Bardzo dziękuję wszystkim za troskę o Parafię. W tym roku chcemy zatroszczyć się o teren przed plebanią: wyprofilowanie terenu i zadbanie o zieleń przed plebanią; położenie nowych chodników do plebanii i salki katechetycznej oraz na pozostałej części wokół plebanii,
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejW ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Śp. Wiesławę Ożóg oraz Śp. Kazimierę MichalakWieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła (6 czerwca 2021r.)

 

 1. W ostatni czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Jeszcze raz bardzo dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze i wszystkim uczestników procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla tych, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji. Wielu z nas dało świadectwo wiary i przywiązania do Eucharystii. 
 2. W tym tygodniu:

– w najbliższy czwartek: zakończenie oktawy Bożego Ciała – błogosławieństwo wianków i procesja wokół kościoła po Mszy Św. o godz. 18:00 i nabożeństwie czerwcowym

– w najbliższy piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Msze Św. o godz. 8:00; 10:00 i 18:00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Można uzyskać Odpust zupełny za publiczne odmówienie Akty wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa

– w najbliższą sobotę: Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

– w najbliższa niedzielę; Odpust ku czci Św. Antoniego. Uroczysta suma z procesją o godz. 12:00.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2021 (9 niedziela zwykła).  

W dniu dzisiejszym w naszej Parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Św. Dziękuję rodzicom za ogromne zaangażowanie. Dziękuję  wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego i godnego przeżycia tego ważnego wydarzenia. Dziękuję także rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu kościoła i terenu wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać

Boże Ciało: W tym roku Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać podobnie jak w roku ubiegłym, w następujący sposób: Msze Św. będą o godz. 8:00; 10:00 (suma za Parafian); 17:00; Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 12:00.

Po Mszy Św. o godz. 10:00 udamy się do 4 ołtarzy w następujących miejscach: ołtarz I. przy Ośrodku zdrowia; ołtarz II – na głównych drzwiach do Domu Parafialnego; ołtarz III – przy Strażnicy w Młodzieszynie; ołtarz IV przy krzyżu, przy głównych drzwiach do kościoła (trasa znacznie krótsza).

Na krótki czas trwania procesji ulice będą całkowicie zamknięte (nie tylko połowa ulicy, jak to czasami bywało, ale cała ulica). Bardzo proszę druhów Strażaków o pomoc w organizacji ruchu.

W procesji za krzyżem idą osoby niosące chorągwie, feretrony, ministranci, którzy będą, ewentualnie dziewczęta sypiące kwiaty. Za Najświętszym Sakramentem idą chórzyści i osoby im towarzyszące i pozostali wierni z zachowaniem odpowiednich odległości między osobami, procesja zakręci przy ośrodku zdrowia i następnie zakręci przy Strażnicy.

Zachęcam bardzo do przygotowania wcześniej i poniesienia w procesji chorągwi, feretronów, zachęcam ministrantów (jeżeli chcą i jeżeli rodzice wyrażają zgodę), także dziewczęta sypiące kwiaty.

Przygotujmy jak zwykle Ołtarze. Nie muszą one być bogato strojone, sam bowiem fakt, że je przygotowujemy jest znakiem naszego przywiązania do Pana Jezusa. Na plebanii są stelaże i inne rzeczy do wykorzystania.

Ołtarze przygotowują:

 1. Przy Ośrodku zdrowia – rodzice dzieci I Komunii Św.
 2. przy Domu Parafialnym – osoby, które przygotowywały wcześniej Ołtarz przy ul. Walk n. Bzurą – osoby z ulic przylegających do ul. Walk. Bzurą
 3. Strażacy – tym razem druhny i druhowie z Młodzieszyna
 4. rodzice dzieci, które przygotowują się do rocznicy I Komunii Św wraz z P. Mirkiem

W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać także Biały Tydzień oraz pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca (patrz intencje)

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Śp. Kazimierę Smółka

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Św. 2021 (23 maja 2021)

W najbliższym tygodniu:

Poniedziałek – Święto N.M.P. Matki Kościoła, Msze św. o godz. 8:00; 10:00 i 18:00

Wtorek – po nabożeństwie majowym (o godz. 19:00) przygotowanie kościoła do I Komunii Św. (sprzątanie)

Czwartek – o godz. 16:30 próba generalna przed I Komunią Św.

Sobota – o godz. 16:00 Spowiedź dzieci I komunijnych

 

W najbliższą Niedzielę o godz. 10:00 I Komunia Św.

Prosimy, aby Msza Św. o godz. 10:00 była pozostawiona dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. oraz ich rodzin. Osoby nie związane z tą uroczystością proszone są o wybranie innej godziny Mszy Św. W kościele będzie ograniczona liczba miejsc – tylko dla osób z zaproszeniami.

 


Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie 2021

Bardzo dziękuję przedstawicielom Rady Parafialnej, Chóru parafialnego, Scholi, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Koła Żywego Różańca a także przedstawicielom Ministrantów i Lektorów oraz Grup modlitewnych za przygotowanie sprawozdań na ostatnią niedzielę.

Dziękuje druhnom i druhom Strażakom z terenu naszej Gminy i władzom Gminy z Panią Wójt. Dziękuję rodzicom i młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania.

Dziękuje także naszym katechetom – Pani Beacie i Pani Sylwii, Panu Mirkowi i Panu Heniowi.

W tych trudnych czasach, pomagając sobie wzajemnie, wnosząc swoją wiarę oraz talenty staramy się budować wspólnotę z Panem Bogiem i między sobą – wspólnotę parafialną. Wszystkim, którzy budują tę wspólnotę, wspierają modlitwą i ofiarami, a także bardzo konkretna pracą z serca dziękuję. Za nami ważne wydarzenie wizytacji kanonicznej i Bierzmowanie, a przed nami I Komunia i uroczystość Bożego Ciała.

 

Próby przed I Komunią Św. odbędą się w najbliższym tygodniu według planu: wtorek i czwartek godz. 19:00; sobota godz. 9:00

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Irenę Ziąbską, l. 54 z Bibiampola

Śp. Wiesławę Smagała, l. 65 z Justynowa – ul. Długa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocy 2021

 1. W naszej Parafii serdecznie witamy dzisiaj Księdza Biskupa Wojciecha Osiala, który przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej Parafii. Jednoczymy się we wspólnej modlitwie w intencji całej naszej diecezji, a szczególnie dzisiaj naszej Parafii. Ogarniamy modlitwą Pasterzy Kościoła naszej diecezji i wszystkich, którzy angażują się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy Księdza Biskupa o umocnienie nas w wierze, pasterskie słowo i błogosławieństwo
 2. Zapraszamy, aby towarzyszyć księdzu Biskupowi i kapłanom w modlitwie za zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach

          15.00 Nawiedzenie cmentarza w Mistrzewicach i miejsca, gdzie dawniej stał kościół w Mistrzewicach. Modlitwa.

          ok. 15.30 – 15.45 Wizyta na cmentarzu parafialnym w Juliopolu. Modlitwa przy grobach kapłańskich

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 17:00 będzie Mszą Św., połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy, aby osoby, które zwykle przychodziły na Mszę Św. na godz. 17:00, wybrały sobie dzisiaj inną godzinę.
 2. Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunia Św. odbędzie się jutro – w poniedziałek o godz. 17:00 w kościele
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w najbliższy czwartek 13 maja po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie majowym
 4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

           Śp. Zenobiusza Kacprzak

           Śp. Genowefę Kornacką

           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocy 2021

 1. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o tygodniu modlitw o powołania, nawiedzając nasz kościół w ostatni wtorek, modląc się o powołania, wspierając Seminarium. Ufam, że także z naszej Parafii będą nowe powołania
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy Św. wieczornej (z wyjątkiem przyszłej niedzieli, kiedy nabożeństwo majowe będzie po Mszy Św. o godz. 12:00)
 3. W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość N.M.P Królowej Polski a jednocześnie Święto Konstytucji 3 maja. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o wywieszeniu flag narodowych i flag maryjnych. Msze Św. będą w dniu jutrzejszym według porządku niedzielnego.
 4. W najbliższy wtorek (4 maja) przypada wspomnienie Św. Floriana, patrona strażaków. Uroczysta Msza Św. w intencji naszych strażaków będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12:00, podczas wizytacji kanonicznej naszej Parafii przez Ks. Biskupa
 5. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty będzie w naszym kościele od godz. 16:00
 6. W najbliższą sobotę (8 maja) przypada uroczystość Św. Stanisława. Msza Św. zbiorowa – koncelebrowana ku czci Św. Stanisława będzie w naszym kościele o godz. 18:00. Do soboty można dołączać intencje do tej Mszy Św. Tego dnia chcemy szczególnie pamiętać także o solenizantach, wśród nich o Księdzu Prałacie Stanisławie a także o mieszkańcach Mistrzewic. Miejsce przy dawnym kościele w Mistrzewicach odwiedzimy na krótką modlitwę z Księdzem Biskupem w przyszłą niedziele ok godz. 15:00
 7. Przed nami ostatni tydzień przed wizytacja kanoniczną, która odbywa się w każdej parafii co 5 lat.

        Plan wizytacji kanonicznej – J.E. Ksiądz Biskup Wojciech Osial (niedziela 9 maja 2021 r.)

7.40 Powitanie Księdza Biskupa na granicy Parafii (parking przy restauracji „7 Mila”)

7.55 Powitanie przed drzwiami głównymi kościoła przez Księdza Proboszcza, chwila modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

8.00 Msza Św. rozpoczynająca wizytację (przewodniczy i głosi homilię Ks. Prał Stanisław). Na początku Mszy Św. Ks. Proboszcz przedstawi krótko sprawozdanie z parafii. Na zakończenie Mszy św. – słowo Księdza Biskupa i błogosławieństwo.

10.00 Msza Św. (przewodniczy i głosi homilię Ks. Proboszcz). Sprawozdanie grup: ministranci i lektorzy, schola, grupy modlitewne. Na zakończenie Mszy św. – słowo Księdza Biskupa i błogosławieństwo.

12.00 Msza Św. z udziałem strażaków OSP z terenu Gminy oraz władz Gminy (przewodniczy i głosi homilię Ksiądz Biskup lub Ksiądz Proboszcz). Powitanie przez Księdza Proboszcza oraz Parafian. Sprawozdanie Rady Parafialnej oraz grup: Chór parafialny, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Koła Żywego Różańca.

15.00 Nawiedzenie cmentarza w Mistrzewicach i miejsca, gdzie dawniej stał kościół w Mistrzewicach. Modlitwa i błogoslawieństwo.

ok. 15.30 Wizyta na cmentarzu parafialnym w Juliopolu. Modlitwa przy grobach kapłańskich i błogosławieństwo

17.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (przewodniczy i głosi homilię Ksiądz Biskup).

 

 1. Bardzo proszę, aby poszczególne grupy w Parafii przygotowały sprawozdania, które będą czytane na Mszach Św. (mogą być czytane w wersji skróconej).
 2. W związku z planowaną na godz. 17:00 Mszą Św., połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania bardzo proszę, aby osoby, które zwykle przychodziły na Mszę Św. na godz. 17:00, wybrały sobie w przyszła niedzielę inną godzinę. Nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 12:00
 3. Zdecydowaliśmy, że ze względu na obostrzenia sanitarne wszyscy przystępujący do sakramentu bierzmowania będą mieli tych samych świadków. Będą to: dla dziewcząt – Pani katechetka Beata; dla chłopców – szafarz Komunii Św. P. Mariusz
 4. W najbliższym tygodniu planujemy:

Wtorek:

         16:00 – próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania

         17:00 – spotkanie z Ks. proboszczem i Panią Beatą dopuszczające do sakramentu bierzmowania (dla osób, które jeszcze nie były na takim spotkaniu)

         19:00 – spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania (prosimy o przybycie przynajmniej jednego z rodziców)

Czwartek:

         16:00 – generalna próba liturgiczna dla wszystkich kandydatów do bierzmowania

Piątek:

         od godz. 16:00 – spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin

 

UWAGA: Spotkanie dla dzieci i rodziców przed I Komunia Św. odbędzie się w poniedziałek (10 maja) o godz. 17:00 w kościele

 

Wszystkim życzymy dobrego, spokojnego tygodnia

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Krzysztof Dachowski, l. 71, z ul. Wyzwolenia

Śp. Jan Targaszewski, l. 85, z Juliopola

 

Na naszym cmentarzu spoczęli także:

Śp. Bożena Górniak – pogrzeb z Par. Gawłów

Śp. Wiesław Juda – pogrzeb z Par. Trojanów

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocy 2021

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna tydzień modlitw o powołania w Kościele. W naszej Parafii gościmy dzisiaj kleryka III roku: Rafała Trębskiego. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na utrzymanie WSD w Łowiczu. Zachęcamy do modlitwy o powołania w naszej Ojczyźnie i do naszego Seminarium.
 2. W najbliższy wtorek przypada nasz „modlitewny dyżur” w intencji o wyproszenie nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Pięknie się składa, że dzień ten przypada w tygodniu modlitw o powołania. Od godz. 12:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament (rozpoczniemy modlitwą Anioł Pański). Zachęcamy do prywatnej adoracji Pana Jezusa do Mszy Św. wieczornej
 3. W sobotę 1 maja wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy KŻR do modlitwy różańcowej. Pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej – czyli ok godz. 18.30.
 4. W dniu 9 maja będzie w naszej Parafii tzw. Wizytacja kanoniczna. Bardzo proszę, aby poszczególne grupy w Parafii przygotowały sprawozdania. W najbliższym czasie chciałbym spotkać się z przedstawicielami każdej z grup istniejących w naszej Parafii, aby ustalić na której Mszy Św. będzie czytane sprawozdanie.
 5. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Zachęcam również do czytania prasy katolickiej
 6. Pomódlmy się za:

           Śp. Stefanię Zielińską z Justynowa

           Śp. Zofię Górecką z ul. Sochaczewskiej

           Śp. Krzysztofa Dachowskiego z ul. Wyzwolenia

           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocy 2021

 1. Kończy się w kościele Tydzień miłosierdzia, z tej racji w łączności z całym Kościołem w Polsce prowadzona jest dzisiaj w naszej Parafii zbiórka do puszek na Caritas
 2. W dniu jutrzejszym ks. prałat Stanisław kończy 80 lat. Naszemu Jubilatowi życzymy dalszego dobrego zdrowia, opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Dziękujemy za poświęcenie dla naszej wspólnoty parafialnej, szczególnie poprzez posługę w konfesjonale. Msza Św. w intencji dostojnego Jubilata będzie dzisiaj o godz. 12:00
 3. Również dzisiaj po Mszy Św. wieczornej kolejna (ostatnia) konferencja przedmałżeńska.
 4. W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania będzie w naszej Parafii w niedzielę 9 maja, podczas wizytacji biskupiej.
 5. I Komunia Św. planowana jest na dzień dzisiejszy na ostatnią niedzielę maja. Ostateczna decyzja co do formy i daty zostanie podjęta w miarę rozwoju sytuacji epidemicznej.
 6. Wizytacje kanoniczną (która ma miejsce w każdej parafii co 5 lat) przeprowadzi bp. Wojciech Osial – biskup pomocniczy naszej diecezji,  w niedzielę 9 maja. Bardzo proszę, aby poszczególne grupy w Parafii przygotowały na ten dzień krótkie sprawozdania.
 7. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocna, zwana niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza. W tym dniu szczególnie w całym Kościele modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W naszej Parafii gościć będziemy jednego z kleryków Seminarium. Ofiary zbierane w przyszłą niedziele na tacę są przeznaczone na utrzymanie WSD w Łowiczu.
 8. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Zachęcam również do czytania prasy katolickiej
 9. Pomódlmy się za:

       Śp. Annę Kwiatkowską z d. Pisarek, 83 l., pogrzeb w Sochaczewie w dniu wczoraszym

       Śp. Stefanię Zielińską, l. 89, z Justynowa – pogrzeb w najbliższy wtorek

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocy 2021 – Bożego Miłosierdzia

 1. Dzisiejsza niedziela jest dla nas szczególnym zaproszeniem do odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia, z która wiąże się wiele obietnic Pana Jezusa przekazanych Św. Siostrze Faustynie. Wyjątkowo o godz. 15:00, a nie jak zwykle przed wieczorna Mszą Św., spotykamy się dzisiaj na koronce do Bożego Miłoierdzia
 2. Dzisiejsza niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna także w kościele Tydzień miłosierdzia, z tej racji za tydzień w niedzielę będzie zbiórka do puszek na Caritas
 3. Również dzisiaj po Mszy Św. wieczornej kolejna konferencja przedmałżeńska.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 będzie spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania
 5. W ostatnią sobotę były w naszej parafii 2 pogrzeby. Pomódlmy się za:

        Śp. Wandę Bartosiak, 86 l., z ul. Wyszogrodzkiej

        Śp. Ryszarda Bryńskiego, 77 l., z ul. Leśnej

       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Chrystus Zmartwychwstał!
Niech ta prawda towarzyszy nam każdego dnia, abyśmy uwierzyli, że Ten, którego ukrzyżowano, żyje, działa i pragnie nas prowadzić do Ojca.
On jest Drogą, Prawdą i Życiem!

TRANSMISJA  WIGILII  PASCHALNEJ  

 

https://www.youtube.com/channel/UCrA0T-P8OBJ06QKuPwaOtbw/live

 

PODZIĘKOWANIE:

W ostatnim czasie na konto parafialne zostały wpłacone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i jako wsparcie dla Parafii (imię, nazwisko):

22 III: RJ

29 III: AW, od rodzin: M.D.K; AZ

31 III: MP; IS

Serdeczne Bóg zapłać

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2021

 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – liturgicznie najważniejszy tydzień całego roku. Przed nami Triduum Paschalne, które będziemy przeżywać w sytuacji epidemii i nowych obostrzeń, których dokładne wypełnianie jest wyrazem troski o życie i zdrowie. Jednak mimo epidemii, inaczej niż w roku ubiegłym, możemy przeżyć ten czas uczestnicząc w liturgii. Jeżeli wszyscy weźmiemy sobie do serca wzajemną troskę o siebie, osobiste poświęcenie związane z ograniczeniami, będziemy mogli ze spokojem uczestniczyć w liturgii, a kościoły w Polsce nie zostaną zamknięte.
 2. Podstawowym ograniczeniem jest zachowanie odpowiedniej liczby osób przebywających w tym samym czasie w naszym kościele – 1 osoba na 20 m². W naszym wypadku oznacza to, że w kościele może przebywać maksymalnie 35 osób. Oprócz tego konieczne jest zachowanie odległości między sobą 1,5 m. (aby zachować ten przepis zajmujemy w kościele co drugą ławkę. W ławkach krótszych max 2 osoby, w ławkach dłuższych max 3 osoby).
 3. UWAGA: Nie ma ograniczenia co do liczby osób na zewnątrz kościoła. Jedynym ograniczeniem jest zachowywać odstęp min. 1,5 m i oczywiście używać maseczki. Ponieważ przed kościołem oraz wokół kościoła jest dużo miejsca, bardzo proszę, abyśmy pozostali na zewnątrz, wokół kościoła, korzystając z nagłośnienia na zewnątrz. Zachęcam też do skorzystania z krzesełek – wszystkie zostaną wyniesione na zewnątrz. Również na zewnątrz będzie udzielana Komunia Św. i będą wszystkie inne elementy liturgii jak np. dzisiaj poświęcenie palm. W taki sam sposób będziemy uczestniczyć w całej liturgii Triduum Paschalnego. Bardzo proszę, aby drzwi główne od kościoła cały czas pozostawały otwarte (żeby ich nie zamykać), aby osoby stojące przed kościołem miały fizyczny kontakt ze świątynią.
 1. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia wręczymy tez komże nowym ministrantom. Po Mszy Św. będzie uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy tzw. Ciemnicy i możliwość prywatnej adoracji. Będzie więc możliwość, aby wejść do kościoła i adorować Pana Jezusa w ciemnicy (nigdy nie było na tej adoracji dużo osób)
 2. W Wielki Piątek – od rana kościół będzie otwarty. Zapraszamy przez cały dzień do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy, przy zachowaniu w/w zasad. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. na tych samych zasadach tzn. w kościele nie więcej niż 35 osób, na zewnątrz bez ograniczeń, przy zachowaniu odstępu 1,5 m. Liturgia nie będzie długa… adoracja krzyża będzie wyglądała w ten sposób, że w imieniu nas wszystkich tylko główny celebrans ucałuje krzyż, a wszyscy uczestnicy liturgii przejdą przed krzyżem oddając cześć przez przyklękniecie lub głęboki ukłon. Po liturgii możliwość adoracji w Grobie Pańskim. Przypominam, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Zachęcam do poszczenia także w Wielka Sobotę w intencji o ustanie pandemii.
 3. Wielka Sobota. Od rana święcenie pokarmów. Świecenie pokarmów będzie przez cały dzień: od godziny 8:00 rano do godz. 15:00 o równych godzinach przed kościołem. Przychodząc ze święconką nie wchodzimy do kościoła, nie stawiamy też koszyczka w żadnym miejscu. Pozostajemy na zewnątrz trzymając koszyczek w ręku. O każdej równej godzinie będzie święcenie pokarmów przed kościołem. Jeżeli nie będzie sprzyjającej pogody święcenie pokarmów będzie w kościele i na zewnątrz, ale pamiętajmy o ograniczeniach co do liczby osób w kościele. Zasadniczo nie planujemy święcenia pokarmów poza kościołem (np. w prywatnych domach). Wyjątkiem będzie DPS i strażnica OSP w Budach Starych – godz. 11:30
 4. Wigilia Paschalna będzie w sobotę o godz. 19:00. Tu niespodzianka – Mszy Św. najprawdopodobniej będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz. Liturgia będzie krótsza – tylko 4 czytania. Obowiązują te same zasady, a więc 35 osób w kościele, wszyscy pozostali uczestnicy liturgii modlą się pozostając na zewnątrz kościoła. Wigilia paschalna będzie transmitowana na kanale you toube – adres transmisji będzie na stronie internetowej parafii. Po Wigilii paschalnej możliwość adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim razem z naszą scholą przez cała noc. Zapraszam, aby towarzyszyli im strażacy, aby zapewnić bezpieczeństwo w nocy.
 5. Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6:00 rano. Będzie procesja, ale w następujący sposób: wszyscy uczestnicy pozostają na swoich miejscach – 35 osób w kościele, pozostali, którzy przyjdą z zachowaniem odstępów na zewnątrz kościoła. Nie idziemy w procesji za Najświętszym Sakramentem – zostajemy na swoich miejscach. W procesji (jeden raz wokół kościoła) pójdą tylko kapłani z ministrantami oraz strażacy, których bardzo proszę o pomoc. Nie niesiemy więc chorągwi, feretronów itd. Wszystkich uczestników Rezurekcji proszę, aby pozostali na swoich miejscach oddając cześć niesionemu Chrystusowi przez przyklęknięcie. Po tej krótkiej procesji Msza Św. rezurekcyjna.
 6. Msze Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt według porządku niedzielnego.
 • Od nas zależy w jaki sposób przeżyjemy liturgię Triduum Paschalnego. Zachęcam do wysiłku i poświęcenia, aby godnie uczcić doroczne święta paschalne.
 • Bardzo dziękuję za ofiary składane dzisiaj na tacę – na Kwiaty do Grobu Pańskiego i przygotowanie Świąt – także poprzez wpłatę na konto parafialne. Dziękuję też za ofiary składane przy okazji święconki.
 • Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale – o godz. 16:30.
 • Życzę wszystkim owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, wspólnotowo i indywidualnie.

 

W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

Ś.p. Stefania Buraczyńska z Juliopola – Boczkówka

Ś.p. Włodzimierz Jeznach z ul. Polnej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu 2021

 1. Rozpoczynamy ostatnią cześć tegorocznego Wielkiego Postu. Zasłonięte krzyże przypominają nam, że za tydzień już niedziela palmowa. Mamy nadzieję, że będzie nam dane przeżywać razem w naszej świątyni Wielki Tydzień. Zagrożenie epidemiczne jest jednak bardzo duże. Zachowujmy przepisy sanitarne. Dbajmy o siebie i o swoich bliskich. Jeżeli prognozy pogody się nie zmienią możemy liczyć, że za tydzień w niedzielę palmową będzie już kilkanaście stopni ciepła i będzie można uczestniczyć w liturgii także pozostając na zewnątrz świątyni. Nie planujemy procesji z palmami, nie będzie też w tym roku młodzieży rozprowadzającej zrobione palemki. Przychodzimy z palmami zrobionymi w domu. Zachęcam do przygotowania pięknych palem, pomyślimy tez o nagrodach.
 2. Za tydzień (z soboty na niedzielę palmową) jest zmiana czasu – śpimy o godzinę krócej.
 3. W ostatnim tygodniu były w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wszyscy, którzy przyszli na nauki rekolekcyjne i do sakramentu pokuty, mogli to uczynić w sposób bardzo bezpieczny i komfortowy: trzy dni spowiedzi, podział parafii na 3 części. Liczyliśmy, że więcej osób skorzysta w taki bezpieczny sposób z rekolekcji i sakramentu pokuty. Dziękuję Panu Bogu za tych wszystkich, którzy pamiętają o modlitwie, pamiętają o tym, że jest Wielki Post, pamiętają o sakramentach.
 4. W dniu wczorajszym odwiedziłem kolejne 9 osób chorych i starszych z sakramentem pokuty i Komunią Św. przed Świętami – oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Bardzo proszę, aby osoby chore zgłaszać do odwiedzin w tym tygodniu (do czwartku) i nie odkładać odwiedzin na Wielki Tydzień, kiedy będzie to bardzo trudne.
 5. Gorzkie Żale tradycyjnie dzisiaj o godz. 16:30. Droga krzyżowa w najbliższy piątek też o godz. 16:30 w kościele (nie będzie Drogi krzyżowej ulicami Młodzieszyna)
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przy różnych okazjach wspierają naszą parafię, także ofiarami na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Dziękuję za inicjatywę, aby zebrać do puszki ofiary na ten cel.
 7. W najbliższym tygodniu przypada w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia, a także rocznica erygowania naszej diecezji. Msze Św. będą o godz. 8:00; 10:00 i 17:00.
 8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na dobre cele, np. Caritas

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Annę Wróblewską z ul. Walk n. Bzurą, pomódlmy się również na ś.p. Stefanię Buraczyńską

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Wielkiego Postu 2021

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Ze względu na trwającą pandemię starajmy się zachować szczególne środki ostrożności i sumiennie stosować się do przepisów sanitarnych. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ojciec Gwardian klasztoru OO. Franciszkanów w Niepokalanowie – O. Mariusz Słowik, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. W niedziele Msze Św. według stałego porządku. W pozostałe dni w godzinach: 9.00; 11.00 16.30 i 18.00. (prosimy o zwrócenie uwagi przez osoby, które zamówiły intencje Mszy Św.)
 3. W poniedziałek, wtorek i środę, na godzinę 16:30 zapraszamy, w miarę możliwości rodziców z dziećmi:

          Poniedziałek – dzieci klas do IV włącznie
          Wtorek – klasy 6-7
          Środa – przygotowujący się do bierzmowanie i szkoła średnia

 1. Ze względu na stan pandemii, aby uniknąć zbyt dużej liczby osób, spowiedź będzie przez trzy dni: poniedziałek, wtorek i środę. Będzie dodatkowo dwóch księży zaproszonych, którzy będą spowiadać.

      Do sakramentu pokuty starajmy się przyjść w następującym porządku:

      W pierwszym dniu rekolekcji: Stare Budy; Budy Iłowskie; Leontynów, Rokicina, Marysin, Radziwiłka, Młodzieszynek, Olszynki; Justynów, ul. Ogrodowa, Kujawki i Justynów przy Łęgu, Łęg (Wierzbowa, Sochaczewska, Polna) oraz Juliopol Kolonia.

      W drugim dniu rekolekcji: Adamowa Góra, Juliopol Pieńki, Juliopol Mokre, Boczkówek, Bibiampol, Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, ul. Wyszogrodzka w kierunku Leśniczówki.

      W trzecim dniu rekolekcji zapraszamy mieszkańców wszystkich ulic w Młodzieszynie i wszystkich nie wyszczególnionych z pierwszym i drugim dniu rekolekcji.

        W/w podział potraktujmy jako umowny, mający na celu uniknięcie przebywania razem zbyt dużej liczby osób. Jeżeli, ktoś nie może przyjść w umówionym dniu prosimy, aby wybrał sobie inny dzień.

 1. Msza Św. rekolekcyjna dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu chorych, będzie we wtorek o godz. 11.00.  Chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła odwiedzimy w domach w umówionym czasie. Prosimy o zgłaszanie osób chorych, możliwie jak najwcześniej.
 1. W dniu dzisiejszym ofiary złożone na tacę przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pana Jezusa
 2. W najbliższy piątek przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. Ze względu na tę uroczystość w najbliższy piątek – mimo Wielkiego Postu – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Smagałę z ul. Długiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Wielkiego Postu 2021

 1. Już III niedziela Wielkiego Postu, zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (także osoby, które jeszcze nie były) dzisiaj o godz. 16:30. W piątek kolejna Droga Krzyżowa – również o godz. 16:30.
 2. Już za tydzień rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Gwardian klasztoru OO. Franciszkanów w Niepokalanowie – O. Mariusz Słowik. W niedziele Msze Św. według stałego porządku. W pozostałe dni w godzinach takich, jak w Adwencie, a więc: 9.00; 11.00 16.30 i 18.00. (W związku ze zmianą godzin Mszy Św. rekolekcyjnych bardzo prosimy o kontakt osoby, które zamówiły intencje na godz. 12:30. Chcielibyśmy te intencje odprawić o godz. 16:30.

Na godzinę 16:30 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi:

Poniedziałek – dzieci klas do IV włącznie
Wtorek – klasy 6-7
Środa – przygotowujący się do bierzmowanie i szkoła średnia

 1. Spowiedź będzie w poniedziałek, wtorek i środę. Do spowiedzi staramy się przyjść w następującym porządku:

W pierwszym dniu rekolekcji zapraszamy mieszkańców: Stare Budy; Budy Iłowskie; Leontynów, Rokicina, Marysin, Radziwiłka, Młodzieszynek, Olszynki; Justynów, ul. Ogrodowa, Kujawki i Justynów przy Łęgu, Łęg (Wierzbowa, Sochaczewska, Polna) oraz Juliopol Kolonia.

W drugim dniu rekolekcji zapraszamy mieszkańców: Adamowa Góra, Juliopol Pieńki, Juliopol Mokre, Boczkówek, Bibiampol, Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, ul. Wyszogrodzka w kierunku Leśniczówki.

W trzecim dniu rekolekcji zapraszam mieszkańców wszystkich ulic w Młodzieszynie i wszystkich nie wyszczególnionych z pierwszym i drugim dniu rekolekcji oraz osoby, które nie mogły przybyć wcześniej.

 

W/w podział potraktujmy jako umowny, mający na celu uniknięcie przebywania razem zbyt dużej liczby osób. Najważniejsze: w wypadku zbyt dużej liczby osób w kościele skorzystajmy z innej godziny lub innego dnia albo pozostańmy na zewnątrz.

 

 1. Msza Św. rekolekcyjna dla chorych, połączona z udzieleniem sakramentu chorych, będzie we wtorek o godz. 11.00.  Chorych, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła odwiedzimy w domach w umówionym czasie. Prosimy o zgłaszanie osób chorych, możliwie jak najwcześniej.
 1. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa
 2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek ponad 1019 zł jako nasz dar wielkopostny – tzw. zbiórka ad Agentes. Jest to piękny znak naszej wielkopostnej jałmużny, z przeznaczeniem na misje.
 3. Jutro Dzień Kobiet, wszystkim paniom życzymy wzrastania w pięknie powołania kobiety. W dniu jutrzejszym są też imieniny Pani Beaty: życzymy wiele sił duchowych, zdrowia; dziękujemy za pełną oddania pracę w szkole i w parafii.

 


  

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu 2021

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30. W piątki o tej samej godzinie Droga Krzyżowa. Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać Odpust zupełny.
 2. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się dzisiaj po Mszy Św. wieczornej. Ze względu na stan epidemii będą odbywać się w kościele.
 3. Dzisiaj we wszystkich kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „pomoc Kościołowi w świecie” tzw. zbiórka Ad Gentes, z przeznaczeniem dla misjonarzy. 
 4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od IV niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi O. Gwardian z Niepokalanowa. Spowiedź planujemy w poniedziałek, wtorek i środę w czasie rekolekcji (z podziałem Parafii na 3 części). Więcej informacji za tydzień.
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Mirosława Gontę, l. 61 z Janowa

        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu 2021

 1. Rozpoczęliśmy bardzo ważny czas roku liturgicznego – Wielki Post. Postarajmy się bardzo osobiście przeżywać ten czas, przygotowując się do tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy.
 2. Dzisiaj o godz. 16:30 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Zapraszamy również na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16:30. Uczestnicząc w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać Odpust zupełny.
 4. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się za tydzień, w II niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. wieczornej. Spotkania będą się odbywać w kościele
 5. W przyszłą niedzielę będzie – jak zwykle w Wielkim Poście –zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie tzw. zbiórka Ad Gentes, z przeznaczeniem dla misjonarzy. Jest to okazja do wielkopostnej jałmużny na bardzo konkretny cel pomocy w krajach misyjnych.
 6. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy  Śp. Romana Dąbrowskiego, l. 62. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 niedziela zwykła 2021 (14 lutego 2021)

 1. W najbliższą środę – środę popielcową –  rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcam, aby od samego początku Wielkiego Postu podejmować dobre postanowienia, także w intencjach Kościoła i świata w tym trudnym czasie pandemii. Zachęcam do daru dobrowolnej abstynencji.
 2. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Msze Święte połączone z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 oraz o godz.18.00 (godzinę później niż zwykle)
 3. Zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16:30 oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:30. Za udział w tych nabożeństwach możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać Odpust zupełny.
 4. Przypominam wszystkim zainteresowanym, że konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się w naszej Parafii od 2 niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 28 lutego (po Mszy Św. o godz. 17:00  – w kościele).
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Isserstedt, l. 79 (z Warszawy). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela zwykła 2021 (8 lutego 2021)

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach Św. kolędowych, w których modliliśmy się o opiekę Bożą dla rodzin z poszczególnych wiosek i ulic naszej Parafii.
 2. Bardzo dziękuję za wsparcie naszej Parafii. Niemal połowa rodzin z naszej Parafii zechciała w tym trudnym czasie wesprzeć naszą Parafię. Bardzo wszystkim dziękuję. Będziemy dzięki temu mogli ogrzać kościół i budynki parafialne, opłacać na bieżąco rachunki (zwłaszcza za wywóz śmieci z naszych cmentarzy). Bóg zapłać

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela zwykła 2021 (1 lutego 2021)

 

 1. Ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj w naszej parafii poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Chorwacji

 

 1. W najbliższy wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 8:00; 10:00 i 17:00. Tego dnia przynosimy do poświęcenia gromnice. Święto Matki Bożej Gromnicznej to także tradycyjny dzień modlitw i wsparcia dla zakonów klauzurowych w Polsce.

 

 1. Kontynuujemy Msze Św. o Bożą opiekę dla rodzin naszej Parafii, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w 2021 roku. Zapraszamy kolejno mieszkańców wiosek i ulic na Msze Św. o godz. 9:00 wg. następującego programu:

 

1 lutego (poniedziałek)godz. 9:00 Stare Budy i Leontynów 
3 lutego (środa)godz. 9:00 Juliopol – kolonia oraz ulica Wspólna (całość)
4 lutego (czwartek)godz. 9:00 ulica Walk n. Bzurą (całość – łącznie z blokami), ulice: Wąska, Sportowa i dawny Dom nauczyciela, ulice: Cicha, Krucza, Krótka, Sochaczewska, Akacjowa, Parkowa
5 lutego (piątek)godz. 9:00 ulice: Krucza, Różana, Wyzwolenia i Wrzosowa
6 lutego (sobota)godz. 9:00 Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, Marysin

 

Program Mszy Św. „kolędowych” jest na naszej stronie internetowej, zarówno w intencjach Mszy Św. jak i ogłoszeniach parafialnych. Można też tego dnia zaopatrzyć się w wodę święconą i zabrać ze sobą folder – pamiątkę tegorocznej kolędy (z tekstem modlitwy do wykorzystania w domu). Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć naszą Parafię, będzie na stoliku przed ołtarzem przygotowany koszyczek

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym czasie pamiętają o swojej Parafii i wspierają swoją Parafię.

 1. Pamiętajmy w najbliższym tygodniu o pierwszym piątku miesiąca i pierwszej sobocie miesiąca. Zapraszam na Różaniec w sobotę na godz. 16:00.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Stanisławę Szafrańską, l. 79, z Adamowej Góry

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła 2021 (24 stycznia 2021)

 1. Ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj w całej Polsce poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Chorwacji
 2. Zamiast tradycyjnej kolędy rozpoczęliśmy w dniu wczorajszym Msze Św. o Bożą opiekę dla rodzin naszej Parafii, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w 2021 roku.

Zapraszamy kolejno mieszkańców wiosek i ulic wg. programu podanego już w całości na stronie internetowej (patrz niżej). W tym tygodniu Będą to:

 

25 stycznia (poniedziałek)godz. 9:00 Juliopol Pieńki (całość) oraz Boczkówek (całość)
26 stycznia (wtorek)godz. 9:00 Justynów Kujawki: ul Długa; oraz Łęg(ul. Wierzbowa, Sochaczewska, Polna)
27 stycznia (środa)godz. 9:00 Adamowa Góra 
28 stycznia (czwartek)godz. 9:00 Bibiampol oraz Juliopol Mokre
29 stycznia (piątek)godz. 9:00 Justynów – ul. Ogrodowa oraz ulica Wiatraczna i Sochaczewska (od Łęgu do kościoła)
30 stycznia (sobota)godz. 9:00 ulica Wyszogrodzka (całość: po obydwu stronach); łącznie z tzw. dzielnicą Białych Domów: Wyszogrodzka 61 – 79; Leśna, Konwaliowa, Brzozowa, Sosnowa;

Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć naszą Parafię, na stoliku przed ołtarzem będzie przygotowany koszyczek, gdzie w kopercie można złożyć ofiarę. Dziękuję jednocześnie rodzinom, które już wsparły naszą Parafię ofiarami złożonymi w kopercie na tacę lub na konto parafialne.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy;

Śp. Alinę Sobielarską, l. 75, z ul. Wrzosowej

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła 2021 (17 stycznia 2021)

 1. W ostatnia niedzielę odbyło się spotkanie Rady parafialnej oraz sołtysów. Było to dobre, szczere i konkretne spotkanie wyrażające także troskę o nasza Parafię. Bardzo dziękuję wszystkim obecnym za udział i szczere zainteresowanie sprawami Parafii.

       Podczas spotkania padła propozycja, aby podobnie jak ma to miejsce w wielu parafiach w Polsce, zamiast tradycyjnej kolędy zaprosić na Msze Św. do kościoła mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic z naszej Parafii.

        Zapraszam zatem na Msze Św. według intencji: o Bożą opiekę dla rodzin naszej Parafii, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w 2021 roku.

        Rozpoczniemy w najbliższą sobotę i następnie przez kolejne dni przez 2 tygodnie od poniedziałku do soboty o godz. 9:00 będziemy modlić się w intencji naszych Parafian. Zapraszam kolejno mieszkańców wiosek i ulic wg. następującego programu:

23 stycznia (sobota)godz. 9:00 Budy Iłowskie, Rokicina, Radziwiłka, Olszynki, Młodzieszynek
25 stycznia (poniedziałek)godz. 9:00 Juliopol Pieńki (całość) oraz Boczkówek (całość)
26 stycznia (wtorek)godz. 9:00 Justynów Kujawki: ul Długa; oraz Łęg (ul. Wierzbowa, Sochaczewska, Polna)
27 stycznia (środa)godz. 9:00 Adamowa Góra 
28 stycznia (czwartek)godz. 9:00 Bibiampol oraz Juliopol Mokre
29 stycznia (piątek)godz. 9:00 Justynów – ul. Ogrodowa oraz ulica Wiatraczna i Sochaczewska (od Łęgu do kościoła)
30 stycznia (sobota)godz. 9:00 ulica Wyszogrodzka (całość: po obydwu stronach); tzw. dzielnica Białych Domów: Wyszogrodzka 61 – 79; Leśna, Konwaliowa, Brzozowa, Sosnowa;
1 lutego (poniedziałek)godz. 9:00 Stare Budy i Leontynów 
3 lutego (środa)godz. 9:00 Juliopol kolonia oraz ulica Wspólna (całość)
4 lutego (czwartek)godz. 9:00 ulica Walk n. Bzurą (całość – łącznie z blokami), ulice: Wąska, Sportowa (łącznie z dawnym domem nauczyciela) oraz ulice: Cicha, Krucza, Krótka, Sochaczewska, Akacjowa, Parkowa
5 lutego (piątek)godz. 9:00 ulice: Krucza, Różana, Wyzwolenia, Wrzosowa
6 lutego (sobota)godz. 9:00 Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, Marysin

 

       Jeżeli ktoś będzie chciał wesprzeć naszą Parafię, na stoliku przed ołtarzem będzie przygotowany koszyczek, gdzie w kopercie można złożyć ofiarę. Będzie też specjalna pamiątka tej Mszy Św. dla każdej rodziny. Dziękuję jednocześnie kilkunastu rodzinom, które już wsparły naszą Parafię ofiarami złożonymi w kopercie na tacę lub dokonując wpłaty na konto parafialne. Bardzo dziękuję za tę pomoc

 1. Ogłoszenie w sprawie zapisów na szczepienia przeciw COVID-19:

Przychodnia Rodzinna w Młodzieszynie w celu ułatwienia i umożliwienia mieszkańcom Gminy Młodzieszyn szczepienia przeciw COVID-19 prowadzi bezpośrednie zapisy – nie trzeba się logować przez internet, czy też dzwonić na krajową infolinię. 

W najbliższym czasie będą szczepieni seniorzy najpierw powyżej 80 roku życia, a następnie powyżej 70 roku życia. 

Każdy punkt szczepień w Polsce otrzyma tylko 30 szczepionek na tydzień w związku z tym ważne jest, żeby jak najszybciej złożyć deklaracje celem zapisania na termin zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Seniorzy 70 plus zainteresowani szczepieniem mogą dzwonić do Przychodni na numer telefonu 509-012-839 lub zgłosić swój akces mailowo na adres przychodnia.mlodzieszyn@op.pl podając: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego (może być np. numer opiekuna) oraz PESEL.

Osobiście bardzo zachęcam wszystkich do skorzystania ze szczepień

 1. Składamy najlepsze życzenia Panu Henrykowi, naszemu organiście oraz Panu Heniowi Buraczyńskiemu – naszemu przewodniczącemu Rady Parafialnej z okazji imienin.
 2. Pamiętajmy o modlitwie za ks. prał Józefa Rudzkiego w kolejną 6 już rocznicę śmierci – w najbliższą sobotę
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy;

Śp. Władysławę Duplicką, l. 91, z Juliopola

Śp. Tadeusza Duplickiego, l. 99 (najstarszy Parafianin), z Juliopola

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – 10 stycznia 2021 r – Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jakże potrzebnego nam spokojnego przeżycia czasu Bożego Narodzenia, zakończonego w uroczystość Objawienia Pańskiego kolejny raz kolędowaniem (dziękujemy naszej scholi). Dzisiaj kończymy ten piękny okres liturgiczny i rozpoczynamy okres zwykły, który potrwa do Środy popielcowej, która w tym roku będzie 17 lutego.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00, będzie spotkanie Rady parafialnej oraz sołtysów. Bardzo prosimy, aby z każdej wioski był sołtys lub jego przedstawiciel. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy;

Śp. Pawła Janickiego, l. 45 z Juliopola

Śp. Zygmunta Orlińskiego, l. 94 ze Starych Bud.  

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 stycznia 2021 r (II niedziela po Narodzeniu Pańskim)

 1. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas Mszy Św. będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji jak zwykle zasilą fundusz dzieci i młodzieży (z myślą o przyszłych wyjazdach).
 2. Za tydzień 10 stycznia, w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:00, będzie spotkanie Rady parafialnej oraz sołtysów. Bardzo prosimy, aby z każdej wioski był sołtys lub jego przedstawiciel. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 3. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy Śp. Stanisława Paruszewskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 stycznia 2021 r

  Chrzty Śluby Pogrzeby
2020 39 9 48
2019 28 17 52
2018 42 14 48
2017 45 16 48

W ostatnim roku:

– 31 dzieci przyjęło I Komunię Św.

– rozdaliśmy ok 27 000 Komunii Św. – w roku 2019 rozdaliśmy 47 000 Komunii Św.

– ok 25 osób łącznie, w różnym czasie, odwiedzaliśmy w domach z Komunią Św.

 

Wydarzenia, których nie było:

– przerwaliśmy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszych w domach

– wiele wyjazdów dla dzieci i dorosłych

– odpusty, rekolekcje adwentowe, Drogi krzyżowe, Wigilia dla samotnych,

Po wielu latach, kiedy mogliśmy poczynić różne inwestycje stajemy wobec trudnych czasów dla naszej Parafii także pod względem ekonomicznym… wywóz śmieci z cmentarzy, ogrzewanie, inne rachunki itd.

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny 2020

 1. Zakończyliśmy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj w kolejnym dniu oktawy Bożego Narodzenia przeżywamy niedzielę Świętej Rodziny. Natomiast w najbliższy czwartek przeżywać będziemy już ostatni dzień roku 2020. Po Mszy Św. o godz. 17.00, sprawowanej w intencji wszystkich Parafian, odbędzie się nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem wraz z podsumowaniem roku 2020. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny.
 2. W Nowy Rok Msze Św. według porządku niedzielnego.
 3. Uwaga: Nie będziemy w Nowy Rok zapisywać intencji mszalnych na Rok 2022. Żeby uniknąć niepotrzebnych skupisk większej liczby osób intencje będziemy zapisywać od poniedziałku 4 stycznia, osobiście lub jeszcze lepiej telefonicznie.
 4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (będzie to tym razem Nowy Rok).
 5. Zwykle po Nowym Roku rozpoczynaliśmy Kolędę – bardzo miły czas. Bardzo byśmy chcieli spotkać się z naszymi Parafianami w domach, wspólnie pomodlić się i spokojnie porozmawiać. Niestety, myślę, że wszyscy w głębi serca czujemy, że w obecnych warunkach byłoby to po prostu nieroztropne. Szukanie jakichś połowicznych sposobów spotkań np. przy bramie czy w jakiś inny sposób nie wydaje mi się dobrym sposobem. To nie byłoby spotkanie jakiego chcemy. Myślę, że trzeba nam po prostu odłożyć takie spotkania. Dlatego w tym roku nie planujemy tradycyjnej kolędy i odwiedzania mieszkańców naszej Parafii w domach… pozostańmy w duchowej łączności oraz wspólnej modlitwie. Oczywiście jeżeli ktoś bardzo chce, aby odwiedzić rodzinę w domu możemy to indywidualnie uczynić, ale lepiej chyba poczekać na bardziej bezpieczny czas.
 6. Przeżyliśmy Święta Bożego Narodzenia inaczej niż ostatnią Wielkanoc. Wszyscy myślę czekamy na szczepionki i ufamy, że ten trudny i niebezpiecznych czas niedługo się zakończy. Bardzo proszę jednak przestrzegajmy dalej zasad, które mogą pomóc nam uniknąć zakażeń: Używajmy maseczek i środków dezynfekujących; starajmy się zachować odpowiedni dystans między sobą. Osoby starsze i chore, najbardziej zagrożone proszę, aby szczególnie otoczyć opieką… Powoli zbliżamy się do końca roku kalendarzowego. Niech ten Nowy 2021 rok będzie dla nas wszystkich rzeczywiście czasem łaski

 

Życzenia na Boże Narodzenie 2020

 

Kochani Parafianie, Drodzy Goście

Jaka jedna rodzina Dzieci Bożych stajemy dzisiaj razem przy żłobku. Choć w rozproszeniu, choć niejako „na raty” – nie wszyscy razem w jednym czasie, to jednak do tego domu, jak do domu rodzinnego wszyscy lgniemy. Zachowując ostrożność, troszcząc się o siebie nawzajem jesteśmy razem z potrzeby serca. Chcemy być przy Jezusie.

Księdzu Prałatowi, wszystkim, którzy stanowią rodzinę Parafialną i wszystkim gościom – życzę prawdziwego spotkania z Jezusem w te Święta, życzę, abyśmy poczuli się umiłowanym dziećmi Boga, braćmi i siostrami dla siebie nawzajem: i w domu rodzinnym i w tym domu, który jest naszą świątynią, i także w poranionym dziś Kościele i Ojczyźnie.

Życzę wszystkim pokoju serca płynącego z czystego serca i przyjaźni z Panem Bogiem i braćmi. Z całego serca życzę wszystkim zdrowia i spokoju. Niech Jezus, który jak Bóg zszedł jako dziecię do ubogiej szopki w Betlejem, zstąpi i dzisiaj na świat i wybawi nas od epidemii i wszelkiego zła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczynili naszą Świątynię tak pięknym Bożym domem… Jest to znak miłości do Boga, miłości do Jezusa. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy ofiarowali choinki i kwiaty, pracowali razem z Panem Mirkiem przy dekoracji i sprzątaniu. Wszystkim, którzy wsparli darem nasz Kościół. Wszystkim, w imieniu całej naszej Wspólnoty składam serdeczne Bóg zapłać

Wszystko z miłości do Jezusa. Proszę pozdrówcie serdecznie wszystkich, którzy z obawy o swe zdrowie pozostali w domach. Jesteśmy dzisiaj szczególnie razem; choć i wigilia, i pasterka wyglądają nieco inaczej, jesteśmy wszyscy razem – razem z Dzieciątkiem Jezus który został nam dany. Szczęść Boże

Ks. Proboszcz

 

Bardzo dziękuję rodzinom i pojedynczym osobom, które zechciały w ostatnich dwóch miesiącach wesprzeć nasza Parafię ofiarami, które wpłynęły na nasze konto parafialne. Są to począwszy od listopada nastepujące osoby (imię, nazwisko): UM; ER, KŻ, AK, MS, RJ, AiTW; ZA; AK. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Jezus, na którego czekamy wszystkim błogosławi.

ks. Darek

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Adwentu 2020 (20 grudnia 2020)

 1. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Świąt Bożego Narodzenia Przypominamy o tradycyjnym zwyczaju postu w wigilię. Zanim podzielimy się opłatkiem przeczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, która jest w Ew. Św. Łukasza w 2 rozdz. Pamiętajmy też o zaśpiewania kolęd.
 2. Tradycyjnie Pasterka zostanie odprawiona w naszym kościele w tym roku dwa razy: o godz. 22:00 oraz o godz. 24:00.
 3. W pierwszy i drugi dzień Msze Św. będą według porządku niedzielnego (8:00,10:00,12:00,17:00)
 4. Bardzo dziękuję tez wszystkim, którzy przynieśli artykuły z przeznaczeniem na paczki dla osób potrzebujących w naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło. Dziękuję także sprzedawcom, którzy wyrazili zgodę, a nierzadko także zachęcali do ofiarowania produktów.
 5. Ostatnie w tym roku roraty będą jutro – w poniedziałek o godz. 7:00 rano.
 6. Dziękuję już dzisiaj wszystkim, którzy pomagają nam przygotować świątynię. Wiem, że są osoby, które wyraziły chęć ofiarowania choinek, czy swoja pomoc przy dekoracji kościoła. Życzę wszystkim pięknego przeżycia wigilijnego wieczoru i tegorocznych Świąt, które chociaż będą inne, nie jednak wypełnią nasze serca pokojem.W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:Śp. Janinę SalamonWieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Adwentu 2020 (13 grudnia 2020)

 1. Rozpoczynamy kolejny, ostatni już pełny tydzień Adwentu. Roraty w najbliższym tygodniu (tak samo, jak w minionym tygodniu) będą jutro (w poniedziałek) o godz. 7:00 ranow czwartek, o 7:00 rano oraz w sobotę o godz. 17:00. Bardzo zachęcam, rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. chociaż raz zabrali dzieci na Roraty, aby mogły zobaczyć i doświadczyć tej modlitwy. Zapraszam też kandydatów do bierzmowania.
 2. Zbliżające się Boże Narodzenie to szczególny czas, wyjątkowych gestów i darów dla drugiego człowieka. Wspólnie uratujmy te Święta i podarujmy osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, makaron, kasza, przetwory, bakalie, słodycze czy artykuły chemiczne. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie miało inny charakter – zbiórki w sklepach na terenie Młodzieszyna i Juliopola odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach.
 3. Ze względu na koronawirusa wyjątkowo w tym roku będą w naszym kościele sprawowane dwie Msze Św. w noc Bożego Narodzenie – dwie Pasterki – czyli Msze Św. pasterzy. Pierwsza będzie o godz. 22:00, druga natomiast o godz. 24:00. Proszę, aby każdy sam wybrał w której Mszy Św. chce uczestniczyć. Decyzja taka została podjęta w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych Parafian, a jednocześnie w trosce o godne i uroczyste rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia. Pasterkę można odprawiać w różnych godzinach (papież zwykle odprawia pasterkę o godz. 21:30.) Aby unikną zbyt dużej liczby osób będziemy mieli możliwość przyjść na godz. 22:00 lub na 24:00. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. będą wg. porządku niedzielnego.
 1. W ostatnią sobotę odwiedziłem kilka osób z sakramentami w domach. Jeżeli są osoby chore, które chciałyby skorzystać z sakramentów, bardzo proszę, aby zgłosić się w tym tygodniu
 2. Świece Caritas zostały już wszystkie rozprowadzone, dziękuję za wsparcie dla Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 3. Pan Organista odwiedzi z opłatkami dzisiaj Boczkówek, natomiast w tygodniu: Juliopol, ul. Różaną, bloki przy ul. Walk n. Bzurą, ul. Wyszogrodzką i ul. Krótką

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Wiktorię Kęska, 80 l. z Mistrzewic

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu 2020 (6 grudnia 2020)

 1. Dziękuję za przeżyte rekolekcje. Po doświadczeniu Wielkiego Postu, mogliśmy przynajmniej w tej ograniczonej formie przeżyć nasze rekolekcje adwentowe. Wszyscy, którzy chcieli, mogli w bezpieczny sposób posłuchać Słowa Bożego, skorzystać z sakramentu pokuty. Obecność rekolekcjonisty ożywiła nasze przeżywanie wiary w tym trudnym czasie.
 2. Dzisiaj, jak każdego roku w Adwencie, wspieramy naszą pamięcią modlitewną oraz ofiarami do puszek Kościół na Wschodzie.
 3. Roraty w najbliższym tygodniu będą jutro (w poniedziałek) o godz. 7:00 ranow czwartek, o 7:00 rano oraz w sobotę o godz. 17:00.
 4. W najbliższy wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte będą o godzinie 8:00; 10:00 i 17:00
 5. W najbliższą sobotę odwiedzę kilka osób z sakramentami w domach. Można jeszcze zgłaszać chorych.
 6. Świece Caritas na stół wigilijny znajdują się za ławkami (5 zł). Większe w zakrystii (15 zł) – wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Pan Organista odwiedzi z opłatkami w tym tygodniu: Stare Budy, Leontynów, Młodzieszyn od Łęgu, Juliopol Pieńki, osadę za pocztą i dawny dom nauczyciela w parku.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu 2020 (29 listopada 2020)

 1. Rozpoczęliśmy Adwent. Msza Św. – tradycyjne Roraty ku czci Matki Bożej będą w najbliższym tygodniu już jutro (w poniedziałek) o godz. 7:00 rano oraz w sobotę po rekolekcjach o godz. 17:00. Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku tradycyjnego poczęstunku dla dzieci po roratach.
 2. Od środy zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi w tym roku ks. dr Mirosława Nowosielski – psycholog, wykładowca m.in. UKSW, rekolekcjonista, rezydent Parafii Rybno.

Msze Święte będą w godzinach: 9:00; 11:00 16:30 i 18:00 (przesunęliśmy Msze Św. z godz.12:00 na 11:00).

Ze względu na pandemię zapraszamy w tym roku tylko na jeden dzień rekolekcji. Ze względu na obostrzenia sanitarne podzieliliśmy naszą Parafie na 3 części:

W pierwszym dniu rekolekcji zapraszamy mieszkańców: Stare Budy; Budy Iłowskie; Leontynów, Rokicina, Marysin, Radziwiłka, Młodzieszynek, Olszynki; Justynów, ul. Ogrodowa, Kujawki i Justynów przy Łęgu, Łęg (Wierzbowa, Sochaczewska, Polna) oraz Juliopol Kolonia

W drugim dniu rekolekcji zapraszamy mieszkańców: Adamowa Góra, Juliopol Pieńki, Juliopol Mokre, Boczkówek, Bibiampol, Mistrzewice, Nowe Mistrzewice, ul. Wyszogrodzka w kierunku Leśniczówki

W trzecim dniu rekolekcji zapraszam mieszkańców wszystkich ulic w Młodzieszynie i wszystkich nie wyszczególnionych z pierwszym i drugim dniu rekolekcji oraz osoby, które nie mogły przybyć wcześniej

W/w podział potraktujmy jako umowny, mający na celu uniknięcie przebywania razem zbyt dużej liczby osób. Najważniejsze: w wypadku zbyt dużej liczby osób w kościele skorzystajmy z innej godziny lub innego dnia albo pozostańmy na zewnątrz.

W czasie rekolekcji będą spowiadać: ks. proboszcz, ks. prałat oraz rekolekcjonista (nie będzie dodatkowych spowiedników). Spowiedź będzie nie tylko w czasie Mszy Św., ale także przed i po Mszy Św. oraz między nabożeństwami.

Msze Św. rekolekcyjne będą transmitowane przez kanał You Toube:

https://www.youtube.com/channel/UCrA0T-P8OBJ06QKuPwaOtbw/live

Osobom, łączącym się z nami przez łącza internetowe polecamy przeżycie godne Mszy Św. (odpowiednie przygotowanie, wyciszenie itd.) Transmisje Mszy Św. będą dostępne tylko w czasie trwania Mszy Św. (na żywo)

Roztropności każdego z Parafian powierzam uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych zachęcając wszystkich do łączności fizycznej lub duchowej oraz skorzystania z sakramentu pokuty i Mszy Św.

Ofiary zbierane na tace każdego dnia rekolekcji są wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty

 1. Osoby starsze i wszystkich chorych, którzy nie mogą przybyć do naszej świątyni ksiądz proboszcz może odwiedzić z sakramentami w dowolnym umówionym terminie po rekolekcjach, z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad sanitarnych. Osoby starsze i chore zgłaszamy telefonicznie do księdza proboszcza
 2. Jak co roku zachęcamy do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie na „Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową”. – trzeci taki konkurs. Szopkę należy dostarczyć do GOK w Młodzieszynie do 16 grudnia. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród planujemy w naszym kościele w niedzielę 20 grudnia po Mszy Św. o godz. 10.00. Regulamin konkursu i wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej GOK – u.
 3. Świece Caritas na stół wigilijny pojawią się w od rekolekcji. Wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzisiaj natomiast w ostatnią niedzielę listopada zachęcam, abyśmy zabrali pozostałe znicze, które są także wsparciem dla Caritas.
 4. Za ławkami są do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie po 4 zł.
 5. W przyszłą niedzielę, jak każdego roku w Adwencie, zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. Ze względu na epidemię nie będziemy w tym roku jako Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizować wigilii dla osób samotnych. Chcemy jednak pomóc przed Bożym Narodzeniem osobom samotnym i potrzebującym. Więcej szczegółów wkrótce.
 7. Dziękuję Pani Katarzynie Wiśniewskiej za przygotowanie dekoracji adwentowej.
 8. Pan Organista odwiedzi z opłatkami w tym tygodniu: Justynów, Juliopol Mokre, Biała Góra, ul. Wyzwolenia, ul, Wrzosowa
 9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: 

Śp. Czesława Pikulę, z ul. Wspólnej

Śp. Halinę Krzemińską, z ul. Wyszogrodzkiej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (34 niedziela zwykła) – 22 listopada 2020

Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Śledźmy wiadomości z Parafii odnośnie rekolekcji i Mszy Św roratniej, W najbliższym czasie będą podane dalsze informacje

Dla ułatwienia podajemy miejsca, które w tym tygodniu odwiedzi p. Henryk z opłatkami Adamowa Góra, Mistrzewice Stare, Mistrzewice Nowe, od lasu ul. Wyszogrodzka, Konwaliowa i Leśna

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Jerzego Osińskiego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Drodzy Parafianie, 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o swojej Parafii i troszczą się o Parafię, także przy okazji Wypominek, albo zamawianych Mszy Św., lub też bez żadnej okazji, wpłacając datek na konto parafialne lub składając ofiarę na tacę lub do puszki. Wszystkich dobroczyńców ogarniam swoją modlitwą, pamiętając z wdzięcznością szczególnie w codziennym różańcu. Niech Pan Bóg obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Bóg zapłać

ks. Darek

Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła (15 listopada 2020)

 1. W najbliższym tygodniu tradycyjna Msza Św. za zmarłych odprawiana każdego dnia w listopadzie będzie w różnych godzinach lub ewentualnie poza parafią (prosimy śledzić stronę internetowa w zakładce: Intencje). Jest to związane m. in. z różnymi okolicznościami. Np. w piątek i sobotę popołudniu jeden z kapłanów musi pojechać do Kamiona, aby zastąpić nieobecnego tam kapłana.
 2. W związku z trwającą epidemią w dniu dzisiejszym nie będzie spotkania rodziców i dzieci, które pragną w przyszłym roku przystąpić do I Komunii Świętej. Ufamy, że w bardziej dogodnym czasie będziemy mogli skumulować nasze tradycyjne spotkania formacyjne
 3. W dniu dzisiejszym podczas Mszy Św. święcimy. opłatki na stół wigilijny, które nasz organista – p. Henryk będzie od jutra roznosił tradycyjnie do naszych parafian. W związku z trwającą epidemią p. Henryk nie będzie w tym roku wchodził do domów, ale przekaże opłatki przy bramie lub w drzwiach domu (oczywiście w maseczce). Zachęcamy, aby – o ile to możliwe – odebrać opłatki przy bramie domu. Dla ułatwienia podajemy miejsca, które w tym tygodniu odwiedzi p. Henryk: Budy Iłowskie, Rokicina, Olszynki, Bibiampol, Justynów, ul. Długa oraz Kujawki, Młodzieszynek, Radziwiłka, Marysin.
 4. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. w dni powszednie. W kościele jest wtedy kilka osób. Można spokojnie i bezpiecznie skorzystać z sakramentów.
 5. Bardzo proszę przypominajmy naszym rodzinom i innym osobom, aby segregować wynoszone z cmentarzy śmieci. Chodzi o oddzielenie plastiku i zniczy od żywych kwiatów, liści itp. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. Dołóżmy wszyscy starań, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem. Bardzo bym chciał, abyśmy uniknęli tutaj jakichś poważnych zadłużeń. Przypominam jednocześnie o obowiązku partycypacji w kosztach utrzymania cmentarza przez osoby mające groby swoich bliskich na cmentarzu w Juliopolu i Mistrzewicach.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają naszej Parafii w naszych bieżących wydatkach, pośród których najbardziej dotkliwym jest oczywiście wywóz śmieci z naszych cmentarzy w Juliopolu i na Mistrzewicach.
 7. Urząd Gminy poprosił Parafię o przekazanie informacji:Wójt Gminy Młodzieszyn przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową 22 279 99 99 lub skontaktować się z Urzędem Gminy Młodzieszyn 46 864-17-59. Udział w spisie rolnym to obowiązek rolników, nie warto odkładać go na ostatnią chwilę.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Franciszkę Jeznach z ul. Polnej

Śp. Remigiusza Janiak z Justynowa, którego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym w Rybnie

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 08 listopada 2020

 1. Tradycyjna Msza Św. w intencji zmarłych mieszkańców Mistrzewic dzisiaj w naszej świątyni o godz. 12:00. Na zakończenie Mszy Św. tutaj w kościele będzie procesja i modlitwa za zmarłych mieszkańców Mistrzewic.
 2. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. w dni powszednie. W kościele jest wtedy kilka osób. Można spokojnie i bezpiecznie skorzystać z sakramentów.
 3. Bardzo proszę przypominajmy naszym rodzinom i innym osobom, aby segregować wynoszone z cmentarzy śmieci. Chodzi o oddzielenie plastiku i zniczy od żywych kwiatów, liści itp. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. Dołóżmy wszyscy starań, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem. Bardzo bym chciał, abyśmy uniknęli tutaj jakichś poważnych zadłużeń. Przypominam jednocześnie o obowiązku partycypacji w kosztach utrzymania cmentarza przez osoby mające groby swoich bliskich na cmentarzu w Juliopolu i Mistrzewicach.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają naszej Parafii w naszych bieżących wydatkach, pośród których najbardziej dotkliwym jest oczywiście wywóz śmieci z naszych cmentarzy w Juliopolu i na Mistrzewicach.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Zofię Żakowską

Śp. Władysławę Konopka (z d. Kalota)

Śp. Sławomira Cechmistrz

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

04 listopada 2020 r.

Drodzy Parafianie,

Od najbliższej soboty, w związku z bardzo wysoką liczbą nowych zakażeń będą nas wszystkich obowiązywały nowe obostrzenia sanitarne. Między innymi kolejny raz zostaje ograniczona liczba uczestników liturgii. Od soboty 1 osoba na 15 m. kw. Oznacza to, że w naszym kościele będzie mogło przebywać jednocześnie max 30 osób.

Sumiennie stosujmy też wszystkie inne zalecenia sanitarne: zachowanie dystansu pomiędzy osobami uczestniczącymi w liturgii (nie mieszkającymi razem), dokładne zakrywanie ust i nosa. Dbajmy o siebie najlepiej jak potrafimy.

Naszym Seniorom zalecam, aby pozostali w domach i skorzystali z dyspensy Księdza Biskupa Ordynariusza i transmisji Mszy Św. w telewizji na różnych kanałach.

Jednocześnie informuję wszystkich ministrantów i lektorów, iż ze względu na obecną sytuację, wejście do zakrystii kościoła możliwe jest jedynie dla kapłanów, pana kościelnego i pana organisty.

Nie ustawajmy w modlitwie o ustanie epidemii

ks. Proboszcz

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych (01 listopada 2020)

 

Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, kolejne Święta przeżywane jakże inaczej, tym razem przy zamkniętych cmentarzach. W naszych myślach, sercach, modlitwach jesteśmy jednak tam, gdzie chcemy być, jednoczymy się w myślach z naszymi zmarłymi, duchowo stajemy przy ich grobach, a jeszcze bardziej przy ich duszach, przy nich samych tutaj przy Ołtarzu i w naszych prywatnych modlitwach. Msze Św. są sprawowane dzisiaj w naszym kościele wg. porządku niedzielnego.

Po Mszy Św. o godz. 12:00 tutaj w kościele podczas procesji będziemy przywoływać w modlitwie imiona naszych zmarłych. Już dzisiaj imiona zmarłych, za których będziemy się modlić w rocznych wypominkach i Mszy Św. zbiorowej możemy odnaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce „wypominki”. Będziemy tam dopisywać imiona kolejnych zgłaszanych naszych bliskich zmarłych do modlitwy zwanej wypominkami.

Msza Św. zbiorowa sprawowana będzie przez cały listopad. W niedziele zawsze o godz. 12:00. W dni powszednie do 10 XI zawsze o godz. 17:00; Po 10 XI w różnych godzinach (także prywatnie). Imiona zmarłych czytane są przed Mszą Św. o godz. 17:00 do 10 XI

Podobnie jak dzisiaj, również za tydzień nie będzie Mszy Św. na cmentarzu w Mistrzewicach. Tradycyjna Msza Św. w intencji zmarłych mieszkańców Mistrzewic będzie tym razem w kościele o godz. 12:00. Podobnie jak na cmentarzu w Mistrzewicach przed Mszą Św. tutaj przed Ołtarzem zbierzemy wypominki jednorazowe, a na zakończenie Mszy Św. tutaj w kościele będzie procesja i modlitwa za zmarłych. Zapraszamy

Ofiarujmy Odpust zupełny za naszych zmarłych…

Jutro tzw. Dzień Zaduszny, imiona zmarłych polecanych naszej modlitwie w wypominkach będziemy przywoływać po Mszy Św., o godz. 8:00 w nabożeństwie za zmarłych, natomiast przed Mszą Św. o godz. 17:00, (o 16:45) będziemy czytać imiona zmarłych za których modlimy się we Mszy Św., zbiorowej

Włączamy do naszej modlitwy także prośbę o wieczne zbawienie dla Śp. Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego

W najbliższym tygodniu będzie też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o sakramentach świętych, poza oczywiście sytuacjami, kiedy w trosce o zdrowie naszych lub domowników musimy pozostać w domu…

Sumiennie stosujmy wszystkie inne zalecenia sanitarne: zachowanie dystansu pomiędzy osobami uczestniczącymi w liturgii (niemieszkającymi razem), dokładne zakrywanie ust i nosa. Dbajmy o siebie najlepiej jak potrafimy.

Wypominki i Mszę Św. zbiorową można zamawiać na różne sposoby. Zachęcam także, aby wypominki i Msze Św. zbiorową za zmarłych zamawiać pisząc wyraźnie imiona na kartce i ewentualnie dołączając ofiarę włożyć do koperty. Kopertę można zostawić w kościele przy różnych okazjach lub w skrzynce pocztowej przy plebanii (wcześniej jednak uprzedzając mnie telefonicznie: 608 627914).

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają naszej Parafii w naszych bieżących wydatkach, pośród których najbardziej dotkliwym jest oczywiście wywóz śmieci z naszych cmentarzy w Juliopolu i na Mistrzewicach.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Wiesławę Dąbrzał ze Starych Bud

Śp. Irenę Kwiatkowską z ul. Walk n. Bzurą

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Słowo Biskupa Ordynariusza i Biskupa Pomocniczego z prośbą o modlitwę za śp. ks. bpa Józefa Zawitkowskiego

 

 

Łowicz, dnia 30 października 2020 roku

L. dz. 1730/2020

 

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,

Drodzy Diecezjanie,

W związku ze śmiercią Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łowickiej seniora, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, aby w każdej parafii została sprawowana Msza święta w intencji Zmarłego Biskupa o łaskę wiecznego wpatrywania się w miłosierne Oblicze Zbawiciela.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację pandemii, najprawdopodobniej wiele osób nie będzie miało możliwości osobistego pożegnania się ze Zmarłym podczas uroczystości pogrzebowych, o terminie których poinformujemy w możliwie jak najszybszym czasie. Dlatego tym bardziej prosimy, zarówno kapłanów, jak  i  wiernych świeckich, o duchową łączność w nadchodzących dniach: w  wezwaniach modlitwy powszechnej na Mszy świętej, intencjach modlitwy różańcowej czy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w modlitwie indywidualnej.

Niech Matka Boża, której Zmarły Biskup wiernie służył w duchu swojego biskupiego zawołania Servus et Filius Ancillae (Sługa i Syn Służebnicy), będzie dla Niego Orędowniczką u swojego Syna w Niebie.

Na modlitewne wołanie o Miłosierdzie Boże dla Zmarłego Biskupa Józefa, udzielamy pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA

+ WOJCIECH OSIAL

 

 

23 października 2020 r.

Drodzy Parafianie

Od jutra (soboty) będziemy wszyscy w tzw. czerwonej strefie. Co to oznacza dla na przychodzących do kościoła? Przede wszystkim nowe ograniczenia, gdy chodzi o maksymalna liczbę osób w kościele. Od soboty liczba ta wynosić będzie 65. Bardzo proszę o przestrzeganie tej liczby uczestników liturgii. Sumiennie stosujmy też wszystkie inne zalecenia sanitarne: zachowanie dystansu pomiędzy osobami uczestniczącymi w liturgii (nie mieszkającymi razem), dokładne zakrywanie ust i nosa. Dbajmy o siebie najlepiej jak potrafimy.

Naszym Seniorom zalecam, aby pozostali w domach i skorzystali z dyspensy Biskupa Ordynariusza oraz skorzystali z transmisji Mszy Św. w telewizji na różnych kanałach.

Jednocześnie informuję, że wyjątkowo w tym roku nie będzie sprawowana na naszych cmentarzach parafialnych w Juliopolu  (1 XI) i Mistrzewicach (8 XI) tradycyjna i jakże piękna Msza Św. za zmarłych. Decyzja taka została podjęta po otrzymaniu Listu od Księdza Biskupa Ordynariusza, który dotyczy wszystkich cmentarzy na terenie naszej diecezji. 1 i 8  listopada będą natomiast odprawiane Msze Św. w kościele o godz. 8:00; 10:00; 12:00 i 17:00. Zapraszam do uczestnictwa wewnątrz kościoła (max 65 osób) lub na zewnątrz kościoła.

Wypominki i Mszę Św. zbiorową można zamawiać w kancelarii parafialnej. Zachęcam także, aby wypominki i Msze Św. zbiorową za zmarłych zamawiać pisząc wyraźnie imiona na kartce i ewentualnie dołączając ofiarę włożyć do koperty. Kopertę można zostawić w kościele przy różnych okazjach lub w skrzynce pocztowej przy plebanii (wcześniej jednak uprzedzając mnie telefonicznie: 608 627914). Wypominki będą zapisywane także na stronie internetowej, w zakładce „Wypominki”

Przypominam, że ofiary na nasz Kościół można tez składać dokonując przelewu na nasze konto parafialne, wpisując np w tytule: Wypominki za śp…. lub Msza św. zbiorowa za… 

Nr konta bankowego (BS Młodzieszyn): 22 9283 0006 0030 0979 2000 0010

Bardzo dziękuję za zrozumienie nowych zasad, które mają na celu ochronę zdrowia, zwłaszcza osób starszych i chorych.

ks. Proboszcz

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła (18 października 2020)

 1. Modlimy się codziennie przed Najświętszym Sakramentem na Różańcu o ustanie epidemii. Dziękuję za liczną obecność i zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. W całym Kościele myślimy dzisiaj o misjonarzach, modlimy się, wspieramy ofiarami na tacę wszystkich zaangażowanych w tych trudnych czasach w Dzieło misyjne Kościoła
 3. Dziękuję za wsparcie udzielone ostatnio Fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia. W najbliższy czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II
 4. Dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają naszą Parafię, by mogła normalnie funkcjonować, zwłaszcza kiedy trzeba myśleć o ogrzewaniu w kościele i budynkach parafialnych oraz wywozie śmieci.
 5. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie odbyło się w ostatnią sobotę spotkanie kandydatów do bierzmowania…
 6. Za ławkami możemy znaleźć karty, na które wpisujemy imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominkowej. Zwróćmy uwagę, aby pisać bardzo wyraźnie. Sukcesywnie będziemy dołączać imiona także na stronie internetowej w zakładce wypominki.
 7. Wspierajmy Caritas. Znicze Caritas są wyłożone za ławkami – 3 zł
 8. Dbajmy o porządek na cmentarzu.
 9. Bardzo proszę, przestrzegajmy zasad sanitarnych… strefa żółta 115 osób może być w kościele
 10. Za tydzień przestawiamy zegarki – śpimy godzinę dłużej
 11. Ogłoszenie z Urzędu Gminy – Powszechny Spis Rolny 2020

„Wójt Gminy Młodzieszyn przypomina, że wciąż trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych. Możliwości udziału w spisie rolnym jest wiele, a czasu na wypełnienie obowiązku coraz mniej. Ze względu na bezpieczeństwo najlepiej spisać się przez Internet, skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy, lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy do tej pory nie spisali się samodzielnie może kontaktować się rachmistrz”

 

17 października 2020

Drodzy Parafianie,

w związku z wprowadzeniem nowych zasad, które mają nam pomóc w walce z epidemią i ograniczyć wzrastającą liczbę zakażeń zwracam się z gorąca prośbą o dokładne przestrzeganie wprowadzonych zasad sanitarnych: w kościele przebywamy w maseczkach, starajmy się zachowywać dystans między sobą i często używać środków dezynfekcyjnych. Nasz kościół ma 460 m2 powierzchni, w związku z tym może jednocześnie przebywać w kościele 115 osób. 

ks. Proboszcz

 

       Informacja dla kandydatów do bierzmowania: W związku z obostrzeniami musimy przełożyć spotkanie kandydatów do bierzmowania. Planowane na sobotę spotkanie nie odbędzie się. Pozostańmy w kontakcie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła (11 października 2020)

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w naszej Ojczyźnie kolejny Dzień Papieski, tym razem pod hasłem Totus tuus. Z tej okazji w różnych miejscach możemy spotkać osoby kwestujące na rzecz Fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia (stypendia dla młodzieży). Także u nas po każdej Mszy Św. możemy wesprzeć ofiarami do puszek ten „żywy pomnik” Św. Jana Pawła II.
 2. Modlimy się codziennie przed Najświętszym Sakramentem na Różańcu o ustanie epidemii. Dziękuję za liczną obecność i zapraszam do wspólnej modlitwy. Różaniec odmawiamy:

– poniedziałek – dzieci komunijne

– wtorek – kandydaci do bierzmowania

– środa – klasy 4 – 6 – 7

– czwartek – ministranci

– piątek – dzieci klas młodszych

– sobota – KŻR

 1. W najbliższym tygodniu chciałbym zaprosić na dwa ważne spotkania: spotkanie dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przyjąć I Komunię Św. – spotkanie będzie 15 X (czwartek) godz. 18:30 (prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców); 17 X (sobota) godz. 10:00 – spotkanie obowiązkowe, organizacyjne, dla wszystkich pragnących przyjąć sakrament bierzmowania. Obydwa spotkania odbędą się w kościele
 2. W najbliższą środę przypada nasz „modlitewny dyżur” w intencji o wyproszenie nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Z tej racji od godz. 12:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament (rozpoczniemy modlitwą Anioł Pański). Zachęcamy do prywatnej adoracji Pana Jezusa. Będzie też w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 3. W dniu wczorajszym miała miejsce tradycyjna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Domaniewicach. Dziękuję osobom, które reprezentowały naszą parafię i zgłosiły swoją obecność.
 4. Dziękuję również osobom, które zechciały wesprzeć darem warzyw Siostry Bernardynki w Łowiczu.
 5. Dziękuję wreszcie wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają naszą Parafię, by mogła normalnie funkcjonować.
 6. Dbajmy o porządek na cmentarzu:Kupujemy znicze i inne dekoracje na groby, prosimy, aby zwracać uwagę czy nie ma na nich nadruków z Maryją, świętymi czy znaków krzyża. Później bowiem wyrzucamy zużyte znicze do śmietnika. Wszyscy czujemy, że nie można do śmietnika wyrzucać takich obrazów i symboli, gdyż są one dla nas bardzo ważne. Dokonując zakupów zwróćmy na to uwagę. Prośmy sprzedawców, aby takich zniczy nie zamawiali! Przypominamy, że nie możemy wyrzucać rzeczy poświęconych albo przedstawiających osoby święte czy krzyży do śmietników. Należy je, jeśli są zniszczone, spalić, albo zakopać np. czy przy kapliczce. Stare obrazy czy krzyże można przynieść także do kościoła.
 7. Bardzo proszę, przestrzegajmy zasad sanitarnych…
 • W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

+Śp. Bronisława Kornackiego, l. 91 z ul. Polnej

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła (04 października 2020)

 1. Modlimy się codziennie przed Najświętszym Sakramentem na Różańcu o ustanie epidemii. Dziękuję za liczną obecność i zapraszam do wspólnej modlitwy…
 2. Tegoroczna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się 10 października. Początek o godz. 10:00.
 3. Dziękuję osobom, które zechciały wesprzeć darem warzyw z własnego pola Siostry Bernardynki w Łowiczu. Dziękuje kilku rodzinom, który przywiozły dary na plebanię i Pawłowi, który zawiózł dary. Jeszcze raz 9 października będą zawiezione dary do SS. Bernardynek (gdyby ktoś jeszcze chciałby podzielić się jeszcze warzywami).
 4. Dbajmy o porządek na cmentarzu. W ostatnich dwóch dniach niestety ok 7 worków z odpadami z rodzinnych spotkań trafiło na śmietnik przy cmentarzu. Nie wiemy co dalej robić w tej sytuacji…
 5. Pożegnaliśmy:

           +Śp. Bożenę Andrzejczyk

          Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła (27 września 2020)

 1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańca świętego. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu przed Najświętszym Sakramentem o ustanie epidemii, codziennie o godz. 16:30; również w niedziele, o tej samej godzinie – przed Mszą Św. wieczorną.
 2. Tegoroczna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach odbędzie się 10 października. Początek o godz. 10:00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. Spowiedź w piątek od godz. 16:00. Zapraszamy.
 4. Przypominamy, że odwiedziny chorych są po indywidualnym umówieniu wizyty. Zachęcamy do troski o naszych chorych.
 5. Chciałbym ponowić prośbę Sióstr Bernardynek, które zwróciły się do nas z prośbą o wsparcie w postaci ofiarowania warzyw.
 6. Zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty, z zachowaniem obowiązujących zasad, związanych ze stanem epidemii.
 7. Dbajmy o porządek na cmentarzu. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w segregacji odpadów

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła (20 września 2020)

 1. Sióstry Bernardynki zwróciły się do nas z prośbą o wsparcie w postaci ofiarowania warzyw. Osoby, które chciałyby pomóc Siostrom bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną.
 2. Zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty, za zachowaniem obowiązujących zasad, związanych ze stanem epidemii. Przypominamy, że odwiedziny chorych są po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 3. Dbajmy o porządek na cmentarzu, dziękuję wszystkim, którzy pomagają w segregacji odpadów

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Śp. Ryszarda Janiszewskiego,  z Bud Iłowskich

Śp. Danutę Pączek,  z Bibiampola

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła (13 września 2020)

 1. Podziękowanie: W ostatni wtorek dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony i oddaliśmy cześć Matce Bożej w uroczystość jej Narodzenia – nasz Odpust Parafialny. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości i w niej uczestniczyli, w tym szczególnie naszej Gminie oraz sołectwu Mistrzewice
 2. Siostry Bernardynki zwróciły się do nas z prośbą o wsparcie w postaci ofiarowania warzyw. Osoby, które chciałyby pomóc Siostrom bardzo proszę o osobisty kontakt ze mną.
 3. W dniu dzisiejszym ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy po Mszy Św. wieczornej
 4. W najbliższy piątek przypada święto Św. Stanisława Kostki, z tej okazji w najbliższą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10:00 będzie poświecenie przyborów szkolnych i plecaków.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 będziemy natomiast modlić się za poległych żołnierzy. Na terenie naszej Parafii jest wiele grobów żołnierzy. Każdego roku chcemy we wrześniu pamiętać o nich w modlitwie.
 6. Zachęcamy do systematycznego uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty, za zachowaniem obowiązujących zasad, związanych ze stanem epidemii. Przypominamy, że odwiedziny chorych są po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.

Podziękowanie od Pani Teresy Trojanowskiej z ul. Różanej za pomoc – wsparcie na remont dachu po pożarze

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła (06 września 2020)

 1. W najbliższy wtorek zapraszamy wszystkich na godz. 12:00 do wspólnego dziękczynienia za plony i do oddania czci Matce Bożej w uroczystość jej Narodzenia – nasz Odpust Parafialny. Zapraszam byśmy razem podziękowali Panu Bogu za plony. Mszy Św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. prał Ryszard Pajda, rezydujący obecnie w Parafii Boryszew. Serdecznie zapraszam naszych Strażaków, Asystę, Chór parafialny i wszystkich Parafian
 2. Wakacje dobiegły końca. Zachęcamy do systematycznego korzystania z sakramentów, uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystaniu z sakramentu pokuty, za zachowaniem obowiązujących zasad, związanych ze stanem epidemii.
 3. Dziękuję za liczną obecność KŻR na Mszy Św. i Różańcu w dniu wczorajszym. Zapraszam wszystkich na ostatnie nabożeństwo Fatimskie w niedzielę za tydzień po Mszy Św. wieczornej.
 4. Przypominamy, że odwiedziny chorych są po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.
 5. Dzisiaj po Mszach Św. możemy wesprzeć ofiarą do puszek remont dachu domu Pani Trojanowskiej z ul. Różanej po pożarze, który miał miejsce. …
 6. Zaproszenie:

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy na IV Diecezjalne Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się 12 września 2020 r. w kościele parafialnym Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w Sochaczewie. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „WOLĘ NIEBO…” i jego tematem przewodnim będzie realizowanie powołania do świętości w radości chrześcijańskiej. Wierzymy, że nasza wspólna modlitwa, pomoże nam doświadczyć BOGA, KTÓRY JEST DOBRY CAŁY CZAS, i który pragnie wlewać w nasze serca RADOŚĆ.

Program spotkania:

9.30 Zawiązanie Wspólnoty

9.45 Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Wojciecha Osiala

11.00- 12.15 Konferencja ks. Bogusława Kowalskiego

12.30- obiad (dolny kościół)

13.15 – 13.45 Konferencja ks. Romana Sękalskiego

14.00- 14.20 Adoracja

14.20- 14.50 Koncert muzyki chrześcijańskiej

14.50 Podziękowanie i zakończenie spotkania

 

Powszechny Spis Rolny 2020

*Wójt Gminy Młodzieszyn informuje, że przez trzy miesiące, od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest Powszechny Spis Rolny 2020. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Aby wziąć udział w spisie rolnym, należy samodzielne wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu mogą zadzwonić na Infolinię Spisową i podczas rozmowy z konsultantem spisać się przez telefon. Można też skorzystać z punktu spisowego który utworzony został w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie ul. Wyszogrodzka 25..

Wszystkie informacje o gospodarstwie rolnym przekazane podczas spisu objęte są tajemnicą statystyczną.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła (30 sierpnia 2020)

 1. Ogłoszenie ze Szkoły: Dnia 1 września 2020 zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.W związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju zapraszamy do szkoły i przedszkola zarówno uczniów jak i rodziców w maseczkach. Z dzieckiem może przybyć do szkoły tylko jeden opiekun. Spotkania z wychowawcami odbędą się wg harmonogramu umieszczonego na stronie szkoły.
 2. Wakacje dobiegają końca. Zachęcam do systematycznego korzystania z sakramentów, uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty, za zachowaniem obowiązujących zasad, związanych ze stanem epidemii.
 3. najbliższy wtorek o godz. 17:00 zapraszamy dzieci i młodzież na Msze Św. rozpoczynającą nowy Rok Szkolny, wcześniej od 16:30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty
 4. W I piątek miesiąca będziemy spowiadać od godz. 16:00
 5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Różaniec o godzinie innej niż zwykle, a mianowicie o godz. 8:00
 6. Przypominamy, że odwiedziny chorych są jak zwykle w pierwszy piątek lub pierwsza sobotę miesiąca, ale (w okresie pandemii) zawsze po indywidualnym zaproszeniu kapłana przez chorego lub jego rodzinę.
 7. Wybiegając w przyszłość zapraszam już na wtorek 8 września – Uroczystość Narodzenia N.M.P. O godz. 12:00 będziemy Panu Bogu dziękować za plony. Zachęcam sołtysów do reprezentowania swoich wiosek.
 8. Ogłoszenie z Biblioteki i GOK: Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zapraszają 5 września 2020r (najbliższa sobota) o godz.16.00 do parku przy GOK na Narodowe Czytanie „Balladyny ” Juliusza Słowackiego.
 9. W ostatnim czasie miał miejsce pożar domu Pani Trojanowskiej, na ulicy Różanej. Uszkodzeniu uległ dach, który przed jesienią wymaga szybkiej naprawy. W najbliższą niedzielę każdy kto będzie chciał, będzie mógł wspomóc tę pracę poprzez złożenie ofiary do puszki po każdej Mszy Św. 

Módlmy się za naszych zmarłych:

– Śp. Mariannę Owczarek

– Śp. Henryka Drzewieckiego

– Śp. Maję Winnicką

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła (23 sierpnia 2020)

 1. Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, Dziękuję za ofiary.
 2. Wakacje powoli będą dobiegać końca. Wyzwaniem będzie nowy Rok szkolny. Bardzo proszę stosujmy się do rygorów sanitarnych uczestnicząc w liturgii. Jednocześnie zachęcam do systematycznego korzystania z sakramentów, uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty.
 3. Wybiegając nieco w przyszłość pragnę przypomnieć o 8 września – Uroczystość Narodzenia N.M.P. Będzie to wtorek. O godz. 12:00 będziemy Panu Bogu dziękować za plony. Wieniec przygotowuję w tym roku mieszkańcy Mistrzewic.
 4. Ogłoszenie z GOK: Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zaprasza w niedzielę 23 sierpnia o godz. 16.00 do parku przy GOK na rodzinny plenerowy spektakl Teatru MIMO z Warszawy pt. „Komedianci”. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła (16 sierpnia 2020)

 1. W dniu wczorajszym w naszej Parafii przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która w tym roku była połączona z przeżyciem w naszej Parafii I Komunii Św. Jeszcze raz dziękuję rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do tak uroczystej i godnej liturgii oraz za wszelkie zaangażowanie w Parafii.
 2. Dzisiejszą niedzielę przezywamy  jako Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu, którzy doświadczyli 4 sierpnia tragedii potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wiele, ponad 200 ofiar śmiertelnych ponad 5 tys. rannych i szkody materialne na miliardy dolarów. W całej Polsce przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka do puszek dla jako pomoc naszego Polskiego Kościoła dla mieszkańców Bejrutu.
 3. Wakacje powoli będą dobiegać końca. Zobaczymy jeszcze jak będzie wyglądał Rok szkolny. Bardzo jednak proszę stosujmy się do rygorów sanitarnych uczestnicząc w liturgii. Jednocześnie zachęcam do systematycznego korzystania z sakramentów, uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. korzystania z sakramentu pokuty.
 4. Wybiegając nieco w przyszłość pragnę przypomnieć o 8 września – Uroczystość Narodzenia N.M.P. Będzie to wtorek. O godz. 12:00 będziemy Panu Bogu dziękować za plony. Miło by było, gdyby i w tym roku był wieniec dożynkowy. Będę wdzięczny za propozycje.
 5. Ogłoszenie z GOK: Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zaprasza w niedzielę 23 sierpnia o godz. 16.00 do parku przy GOK na rodzinny plenerowy spektakl Teatru MIMO z Warszawy pt. „Komedianci”. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Honoraty Dębowskiej z Sochaczewa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła (09 sierpnia 2020)

 1. Chcę podziękować kilku osobom indywidualnym i kilku rodzino, a także ks. Prałatowi za okazanie gościny uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej, która zatrzymała się na nocleg w naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. (w najbliższą sobotę) mamy obowiązek – tak jak w niedzielę – być na Mszy Św. Podczas Mszy Św. o godz. 8:00, 12:00 i 17:00 będzie też błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 3. Msza Św. o godz. 10:00 niech pozostanie dla dzieci przystępujących do I Komunii Św. oraz ich rodzin. Osoby nie związane z tą uroczystością proszone są o wybranie innej godziny Mszy Św. W kościele będzie bardzo ograniczona liczba miejsc, tylko dla osób z zaproszeniami.
 4. Trwa zbieranie plonów. W upale wiele osób ciężko pracuje. Pamiętamy o nich w modlitwie
 5. 13 sierpnia tradycyjnie nabożeństwo fatimskie będzie po ostatniej Mszy Św.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

– Śp. Jana Bednarka, l. 76 z ul. Wyzwolenia

– Śp. Stanisława Kmiecińskiego, l. 74 z Rokiciny

 

POWSZECHNY SPIS ROLNY – INFORMACJA  Z GMINY 

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Kiedy odbędzie się spis rolny? Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Kto musi się spisać? Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

Jak się spisać? W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.

Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

Dlaczego spis rolny jest potrzebny? Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

Gdzie szukać informacji? Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła (02 sierpnia 2020)

 1. Dziękuję paniom z KŻR za wczorajsza modlitwę różańcową. Niektórzy przyszli nawet dwa razy, ze względu na 2 śluby i pewną trudność w ustaleniu godziny modlitwy różańcowej.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca. Spowiedzi Komunii Św. Spowiedź od godz. 16:00 do 16:30. 
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. W naszej tradycji jest to miesiąc pielgrzymek, ale też miesiąc abstynencji od alkoholu. Warto ofiarować taką wstrzemięźliwość w intencji o ustanie epidemii.
 4. W najbliższą środę ok godz. 19:30 dotrą do nas uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Warmińskiej, którzy tym razem będą nocować pod namiotami na terenie przy naszej szkole. Zachęcam osoby, które zwykle przyjmowały pielgrzymów, ale także innych do poczęstowania pielgrzymów posiłkiem.
 5. W ostatnią niedzielę, przy okazji święcenia pojazdów zebraliśmy ofiary. 1829 zł zostanie przesłanych do Biura Misyjnego jako dar od naszej wspólnoty parafialnej na Misje. Bóg zapłać
 6. Moi drodzy, bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie naszej Parafii ofiarami przy różnych okazjach. Zrozumienie. Bardzo też proszę, abyśmy troszczyli się o dobro wspólne naszej Parafii i, na ile to możliwe, dbali także o ograniczanie niepotrzebnych kosztów, które wszyscy ponosimy. Chciałby bardzo uwrażliwić wszystkich na koszty jakie ponosimy w związku z utrzymaniem cmentarza. Oprócz śmieci, których cena jak wiemy wzrosła, dochodzi jeszcze opłata za wodę. Płacimy rachunki za wodę na cmentarzu w Juliopolu i Mistrzewicach. Nie są to często małe rachunki. Niestety także z takiego powodu, że ktoś nie zakręci wody i woda leje się na cmentarzu całą noc. Zwracajmy uwagę, nawet, jeżeli to nie my odkręciliśmy wodę. Bardzo też proszę, aby informować mnie lub P. Mirka o awariach, jeżeli byśmy takie zauważyli. To bardzo ważne.
 7. 15 sierpnia o godz. 10:00  będzie w naszej Parafii uroczystość I Komunii Św., do której przygotowujemy się. Z zachowaniem ostrożności będą próby przed uroczystością. Bardzo proszę już dzisiaj, aby osoby nie związane z tą uroczystością nie planowały sobie w uroczystość Wniebowzięcia NMP Mszy Św. o godz. 10:00. W kościele będzie bardzo ograniczona liczba miejsc, tylko dla osób z zaproszeniami.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła (26 lipca 2020)

 1. W dniu dzisiejszym pamiętamy w modlitwie o kierowcach i modlimy się o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę. Po Mszach Św. o godz. 10.00 i 12:00 tradycyjnie poświęcimy pojazdy z okazji przypadającego wczoraj wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Składane ofiary przeznaczone są na Misje.
 2. Pielgrzymka Warmińska przybędzie do nas w środę 5 sierpnia. Tym razem pielgrzymi będą mieszkać pod namiotami na terenie przy szkole. W pielgrzymce bierze udział 50 osób. Ksiądz przewodnik, kiedy pytałem, w czym możemy pomóc wspomniał jedynie, że miłe by było przygotowanie kanapek.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. W naszej tradycji jest to miesiąc pielgrzymek, ale też miesiąc abstynencji od alkoholu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła (19 lipca 2020)

 1. W przyszłą niedzielę szczególnie na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12:00 będziemy pamiętać w modlitwie o kierowcach i modlić się o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę. Po Mszach Św. o godz. 10.00 i 12:00 tradycyjnie poświęcimy pojazdy. z okazji przypadającej w tym tygodniu uroczystości Św. Krzysztofa – patrona kierowców.
 2. Zachęcamy do czytania w wakacje prasy katolickiej
 3. Bardzo dziękuję za kwiaty…

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła (12 lipca 2020)

 1. Jutro po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie
 2. W dniu wczorajszym została zakończona praca związana z odnowieniem figury Matki Bożej przy wejściu do kościoła od strony skrzyżowania. Bardzo cieszę się, że udało się wykonać tę pracę, była ona bardzo konieczna, ale też bardzo mozolna. Zostało też zainstalowane oświetlenie figury Matki Bożej. Mam nadzieję, że Patronka naszej Parafii „w odnowionej sukience” będzie spoglądać na nas życzliwie, kiedy będziemy przechodzić czy przejeżdżać obok kościoła. Pamiętajmy o niej. Jestem bardzo wdzięczny Panu Mariuszowi, naszemu szafarzowi Komunii Św. za wielką pracę jakiej się podjął i doprowadził do końca. Bóg zapłać. W trakcie rozmów z P. Mariuszem zrodził się taki pomysł, aby poprosić wszystkich, którzy może mają gdzieś w swojej kolekcji zdjęcie tej kapliczki z lat dawnych o udostępnienie, aby zrobić kopię. Może ktoś zna też z przekazu ustnego historię tejże kapliczki – będę wdzięczny za każdą informację… (weryfikacja informacji, strona internetowa)
 3. Pamiętajmy w wakacje o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli
 4. Zachęcamy też do czytania w wakacje prasy katolickiej

 

 Bardzo dziękuję za wsparcie Parafii przez wpłatę na konto parafialne od: ER (29 czerwca) i U-RM (18 czerwca)

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła (5 lipca 2020)

 1. Dzisiaj i w najbliższą niedzielę nie będzie Spowiedzi w trakcie Mszy Św., osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty proszę o skorzystanie z sakramentu pokuty przed Mszą Św. lub zgłoszenie w zakrystii, przed lub po Mszy Św.
 2. Przypominam, że odwiedziny chorych, ze względu na epidemię są zawsze po indywidualnym umówieniu się w zakrystii, na plebanii lub telefonicznie.
 3. W ostatnim czasie zostały odnowione 2 bramy do naszego kościoła, dziękuję Panu Zygmuntowi. Jest też na ukończeniu bardzo poważna praca związana z odnowieniem figury Matki Bożej przed jedną z bram. Bardzo dziękuje paniom, które dbają o zieleń wokół kościoła, panom, którzy pomagają przy plebanii i wszystkim, którzy wspierają w tym czasie materialnie naszą parafię.
 4. Dziękuję Pani Sabinie G. za ofiarowane kwiaty do kościoła
 5. Pamiętajmy w wakacje o niedzielnej Mszy Św., modlitwie, gdziekolwiek byśmy byli
 6. Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej wznowimy po wakacjach
 7. Zachęcamy też do czytania w wakacje prasy katolickiej

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła (28 czerwca 2020)

 1. W ostatnim tygodniu zakończyliśmy Rok szkolny. Dziękuję tym, którzy przyszli na Mszę Św. w ostatni czwartek popołudniu, aby podziękować Panu Bogu. Modliliśmy się o spokojne wakacje w zdrowiu i bezpieczeństwie dla wszystkich. Jednocześnie przypominam dzieciom i młodzieży a także rodzicom o Mszy Św., i modlitwie.
 2. Jutro uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, W najbliższym tygodniu: I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty, wspólnego różańca w sobotę.
 3. W ostatnich dniach został wydany komunikat Przewodniczącego KEP przypominający o zasadach sanitarnych. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad…
 4. Zachęcamy też do czytania w wakacje prasy katolickiej

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła

 1. W najbliższą środę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Msza Św. zbiorowa o godz. 18:00. Można dołączać intencje.
 2. Kończymy jakże trudny rok szkolny, w szkole zakończenie będzie w dwóch grupach. W naszej świątyni chcemy natomiast modlić się na zakończenie Roku szkolnego w najbliższy czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy na tę Mszę Św. Dzieci i młodzież oraz rodziców. Będziemy modlić się o spokojne wakacje w zdrowiu i bezpieczeństwie dla wszystkich.
 3. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 Msza Św. niedzielna
 4. Zachęcamy też do czytania w wakacje prasy katolickiej
 5. Prosimy nadal o wzajemna troskę o siebie w czasie przebywania w kościele, a także poza kościołem. Intencje Mszy św., zamawiamy jak dotychczas przez telefon. Przypominamy o maseczkach i dezynfekcji rąk.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

    śp. Krystynę Chaba

    śp. Edwarda Grzegorka

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła 2020 (14.06.2020)

 1. W ostatnim tygodniu przeżywaliśmy dwie duże uroczystości w naszej Parafii: Bardzo dziękuję osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się przygotowanie ołtarzy, a także wszystkim uczestników procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla tych, którzy  włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji. Było bardzo gorąco, a jednak wielu z nas – mimo epidemi – dało świadectwo wiary. Dziękuję również wszystkim, którzy uczcili w dniu wczorajszym Patrona naszej Parafii Św. Antoniego z Padwy.

 

 1. W najbliższym tygodniu…

– w czwartek kończymy dawną oktawę Bożego Ciała – po Mszy Św. wieczornej błogosławieństwo wianków;

– w piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godzinie 8:00; 10:00 i 18:00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych

– w sobotę Msza Św. już niedzielna o godz. 18:00

 

 1. W związku z rosnącą w ostatnim okresie liczbą zakażeń w naszym powiecie prosimy pamiętać nadal, aby dezynfekować ręce, unikać dotykania twarzy, prosimy o zachowanie dystansu. Intencje Mszy św., ze względu na małą zakrystię zamawiamy jak dotychczas przez telefon. Przypominamy o maseczkach. Dbajmy jak najlepiej potrafimy o higienę, dbajmy o siebie.
 2. Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej 2020 (10 niedziela zwykła)

 

 1. Od 30 maja w kościołach nie obowiązują już limity wiernych, prosimy jednak, aby nadal zachowywać środki ostrożności: przybywając w kościele używamy maseczek, natomiast na zewnątrz zachowujemy odstęp między osobami nie mieszkającymi razem ok 2 m. lub używamy maseczki.
 2. Komunii Św. udzielamy na rękę lub do ust. Prosimy jednak, aby w miarę możliwości osoby przyjmujące Komunie Św. do ust podchodziły na końcu. Pamiętamy nadal o dezynfekcji rąk. Dziękuję tez 2 osobom, które wsparły naszą Parafię środkami dezynfekującymi, których dość dużo używamy.
 3. Z dniem 30 maja Biskup Łowicki odwołał dyspensę od uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej, natomiast przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Diecezji Łowickiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. 
 4. Wznawiamy stopniowo odwiedziny chorych. Odwiedzamy jednak tylko te osoby, które poproszą o wizytę księdza (tradycyjna forma odwiedzin chorych w I soboty jest odwołana). W dniu wczorajszym odwiedziłem 2 osoby z Komunią Św.
 5. Boże Ciało: W tym roku Uroczystość Bożego Ciała będziemy przeżywać w następujący sposób: Msze Św. będą o godz. 8:00; 10:00 (suma za Parafian); 17:00; Nie będzie zatem Mszy Św. o godz. 12:00 – podobnie jak w roku ubiegłym. Po Mszy Św. o godz. 10:00 udamy się do 4 ołtarzy w następujących miejscach: ołtarz I. przy Ośrodku zdrowia; ołtarz II – na głównych drzwiach do Domu Parafialnego; ołtarz III – przy Strażnicy w Młodzieszynie; ołtarz IV przy krzyżu, przy głównych drzwiach do kościoła (trasa znacznie krótsza). Na czas trwania procesji, jest zgoda Policji, aby ulice będą całkowicie zamknięte (nie tylko połowa ulicy, jak to czasami bywało, ale cała ulica). Bardzo proszę druhów Strażaków o pomoc w organizacji ruchu. Zachęcam, aby wszyscy uczestnicy procesji raczej stali wzdłuż drogi niż poruszali się za Najświętszym Sakramentem. Za krzyżem niech idą osoby niosące chorągwie, feretrony, ministranci, którzy będą, ewentualnie dziewczęta sypiące kwiaty. Za Najświętszym Sakramentem niech idą raczej tylko chórzyści czy osoby im towarzyszące, mała liczba osób z zachowaniem odpowiednich odległości między osobami. Wszystkich pozostałych zachęcam, aby raczej stać wzdłuż drogi procesji, oddać hołd Panu Jezusowi przez przyklęknięcie, ograniczyć poruszanie się. Procesja zakręci przy ośrodku zdrowia i następnie zakręci przy Strażnicy. Pokażmy nasze przywiązanie do Kościoła

 

Wykładnia obowiązującego Prawa

1) w kościołach i innych obiektach kultu religijnego:

 1. a) uczestnicymają obowiązekzakrywania ust i nosa, z a wyjątkiem sprawujących kult religijny,
 2. b)nie obowiązujeżaden limit osób,
 3. c)nie dotyczyobowiązek zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny – w budynku kościoła wystarczą maseczki;

2) podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego:

 1. a) uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metryLUBzakrywania ust i nosa, z a wyjątkiem sprawujących kult religijny,
 2. b) nie obowiązuje limit 150 osób.

 

 1. Bardzo się cieszę i już dzisiaj dziękuję osobom, które zechciały przygotować Ołtarze:pamiętajmy – nie muszą one być bogato strojone, niech będą skromne. Sam fakt, że je przygotowujemy jest znakiem naszego przywiązania do Pana Jezusa.

Ołtarze przygotowują:

Przy Ośrodku zdrowia – rodzice dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św

Przy Domu Parafialnym – osoby, które przygotowywały wcześniej Ołtarz przy ul. Walk n. Bzurą – osoby z ulic przylegających do ul. Walk. Bzurą

Przy Strażacy – tym razem druhny i druhowie ze Starych Bud

Przy kościele – P. Mirek wraz z innymi osobami pomagającymi przy naszej świątyni i plebanii

 

 1. Bardzo proszę też o poniesienie chorągwi, zachęcam bardzo do przygotowania wcześniej i poniesienia w procesji chorągwi, feretronów, zachęcam ministrantów (jeżeli chcą i jeżeli rodzice wyrażają zgodę), także dziewczęta sypiące kwiaty.
 2. W najbliższą sobotę przypada natomiast w naszej Parafii uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego. Z wiadomych względów nie będzie w tym roku pikniku. Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Uroczysta suma odpustowa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie o godz. 12:00. Mszy Św. będzie przewodniczył ks. prof. Mirosław Nowosielski. Nie będzie procesji.

 

Łowicz, dnia 3 czerwca 2020 roku

L.dz. 598 /2020

DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO
przedłużający czas Komunii Świętej wielkanocnej

W związku z sytuacją pandemii koronawirusa utrudniającą realizację przykazania kościelnego nakładającego obowiązek przystąpienia do Komunii Świętej w okresie wielkanocnym przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Diecezji Łowickiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii Świętej wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Wszystkich, którzy nie wypełnili jeszcze tego obowiązku, gorąco proszę o przystąpienie do spowiedzi i Komunii Świętej. Kapłanów proszę o stworzenie szerokich możliwości przy­stąpienia do spowiedzi.

Dziękuję wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego, kate­che­tom oraz służbom medycznym i sanitarnym za pełną poświęcenia służbę bliźnie­mu w czasie epidemii.

Zachęcam do modlitwy w intencji osób chorych i ustania epidemii

+ Andrzej Franciszek Dziuba
Biskup Łowicki

 

 

Łowicz, dnia 28 maja 2020 roku

L.dz. 566/2020

DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO
dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej

 

W związku z decyzją władz rządowych znoszącą limity uczestników zgro­madzeń religijnych w kościołach odwołuję z dniem 30 maja br. udzieloną wcześniej dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych wiernym Diecezji Ło­wickiej i przebywającym na jej terenie.

Przypominam jednocześnie, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęcam do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej.

W uczestniczeniu w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sani­tarnych i zachęcam do roztropnej wzajemnej troski o siebie.

Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom, osobom życia konsekrowanego, katechetom oraz służbom medycznym i sanitarnym za pełną poświęcenia służbę na rzecz ochrony życia i zdrowia w czasie epidemii.

Zachęcam do dalszego trwania na modlitwie w intencji osób chorych i z prośbą o ustanie epidemii

+ Andrzej Franciszek Dziuba
Biskup Łowick

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Św. (31 maja 2020 r.)

 

 1. DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO dotyczący obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej (patrz wyżej)
 2. W naszej świątyni zgodnie z prawem może przebywać od dzisiaj więcej osób…nie ma już limitów osób, obowiązuje nas jednak zachowanie dystansu między osobami i udział w liturgii w maseczkach. Bardzo proszę o zachowanie tych zasad.
 3. Dziękuje za liczny w tym roku udział w nabożeństwach majowych, nowennie do Ducha Św. Od poniedziałku po Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się litanią do NSPJ.
 4. W czwartek po przyszłej niedzieli, czyli 11 czerwca przypada w tym roku uroczystość Bożego Ciała, natomiast w sobotę po Bożym Ciele nasz odpust parafialny ku czci Św. Antoniego. W najbliższym tygodniu podejmiemy decyzje w jaki sposób będziemy przezywać te uroczystości.
 5. Ważne terminy: I Komunia Św. – 15 sierpnia, o ile zakończy się czas epidemii; Sakrament Bierzmowanie – w roku szkolnym 2020/2021; Nauki przedmałżeńskie – indywidualnie po ustaleniu z księdzem proboszczem
 6. Polećmy Panu Bogu osoby, które pożegnaliśmy w ostatnim tygodniu:

          Śp. Leszka Marciniaka, l. 78, z ul. Wyszogrodzkiej

          Śp. Reginę Zarzyńską, l. 81, z ul. Wyszogrodzkiej

          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…    

 

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie (24 maja 2020 r.)

 1. Rada Stała Episkopatu Polski, zachęca do przystępowania do sakramentów. Zachęcamy do spowiedzi Wielkanocnej. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości uczestniczenia we Mszy w niedzielę, mogą to zrobić w inne dni tygodnia.
 2. W naszej świątyni zgodnie z prawem może przebywać wewnątrz 45 osób. Nie dotyczy to terenu przed kościołem, gdzie może przebywać więcej osób z zachowaniem dystansu między osobami.
 3. Trwają nabożeństwa majowe oraz Nowenna do Ducha Św., codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
 4. Ważne terminy:

I Komunia Św. – 15 sierpnia, o ile zakończy się czas epidemii.

Sakrament Bierzmowanie – w roku szkolnym 2020/2021

Nauki przedmałżeńskie – indywidualnie po ustaleniu z księdzem proboszczem

 

Polećmy Panu Bogu, tych którzy odeszli od nas w ostatnim tygodniu:

Śp. Mariana Owczarek, l. 86, z Mistrzewic

Śp. Krystynę Sobczyńską, l. 72, z Parafii Kąty

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

                                                                           

 

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 20 V wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) WM. Serdeczne Bóg zapłać

ks. Proboszcz

100 rocznica urodzin Karola Wojtyły , św. Jana Pawła II.

Tak dzieci naszej parafii zdalnie obchodzą urodziny Przyjaciela Dzieci,  Rodaka, Wielkiego Patrioty,Pielgrzyma…

100 papieskich chorągiewek na 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły od pierwszoklasistów.

  

Moc dobrych uczynków od uczniów kl. II i III

     

Urodzinowa niespodzianka od uczniów kl O. „Tort dobroci, miłości i życzliwości”

    

Laurka dla św. Jana Pawła II

            

 

Ogłoszenia duszpasterskie – VI niedziela Wielkanocy 2020 (17 maja 2020 r.)

 1. Od dzisiaj w naszej świątyni zgodnie z prawem może przebywać wewnątrz 45 osób. Nie dotyczy to terenu przed kościołem, gdzie może przebywać więcej osób z zachowaniem dystansu między osobami. Mimo mniejszych obostrzeń bądźmy cały czas ostrożni, zachowujmy odstępy między osobami, dezynfekujmy ręce przed przystąpieniem do Komunii Św., nie dajmy się zwieść różnym głosom, które te sprawy relatywizują – ukazują jako mało ważne.
 2. Już dzisiaj możemy zobaczyć w mediach wiele programów z okazji 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Rocznica ta przypada w dniu jutrzejszym.
 3. Trwają nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.
 4. Zachęcam do zapoznania się z listem Księdza Biskupa Ordynariusza na temat troski o nasze cmentarze
 5. Trwa okres wielkanocny pamiętajmy o przykazaniu kościelnym, aby „przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunię Św. przyjmować. Okres wielkanocny trwa od Wielkanocy do Niedzieli Zesłania Ducha Św., czyli do 31 maja w tym roku.
 6. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Modlimy się także o deszcz…

Polećmy Panu Bogu Śp.:

Stefana (Tadeusza) Winnickiego z Juliopola

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…                                                                        

 

16 maja 2020 r.

Drodzy Parafianie

Od jutra (niedziela) w naszej świątyni może przebywać jednocześnie max. 45 osób, nie licząc osób posługujących. Prosimy, aby przestrzegać tej zasady, tzn. pozostać i uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz kościoła, jeżeli w kościele jest juz 45 osób. Pamietajmy też o zachowaniu odstępu ok 2 m. między osobami oraz o zabraniu ze sobą maseczek zakrywających twarz i dezynfekcji rąk przed przystąpieniem do Komunii Św. Środki dezynfekujące znajdują nie za ławkami

ks. Proboszcz

 

12 maja 2020 r.

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 11 V wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) ER. Serdeczne Bóg zapłać

 

Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkanocy 2020 (10 maja 2020 r.)

 1. Trwają Nabożeństwa majowe, codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00. W środę po Nabożeństwie majowym pierwsze Nabożeństwo Fatimskie
 2. Zachęcam do zapoznania się z listem Księdza Biskupa Ordynariusza na temat troski o nasze cmentarze: kliknij: http://www.parafiamlodzieszyn.pl/wp-content/uploads/2015/04/Słowo-Biskupa-dotyczące-troski-o-cmentarze.pdf
 3. Trwa okres wielkanocny pamiętajmy o przykazaniu kościelnym, aby „przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunię Św. przyjmować. Okres wielkanocny trwa od Wielkanocy do Niedzieli Zesłania Ducha Św., czyli do 31 maja w tym roku.
 4. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. Modlimy się także o deszcz…

Polećmy Panu Bogu Śp.:

Śp. Henryka Kowalczyka z Sochaczewa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

                                                                         

8 maja 2020 r.

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 08 V wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) UiS M. Serdeczne Bóg zapłać

6 maja 2020 r.

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 06 V wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) IS. Serdeczne Bóg zapłać

4 maja 2020 r.

Bardzo zachęcam wszystkich do zapoznania się z Listem Księdza Biskupa Ordynariusza odnośnie troski o cmentarze. W celu otwarcia dokumentu skorzystaj z poniższego link – u:

Słowo-Biskupa-dotyczące-troski-o-cmentarze

4 maja 2020 r.

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 04 V wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) AiAK. Serdeczne Bóg zapłać

3 maja 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV niedziela Wielkanocy 2020 (3 maja 2020 r.)

 1. Dzisiaj w IV niedzielę Wielkanocy nazywaną niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne w Kościele. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o Powołania.
 2. W najbliższy piątek przypada uroczystość Św. Stanisława, bp. i męcz. Msza Św. zbiorowa ku czci Św. Stanisława będzie odprawiona o godz. 18:00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego ks. prał. Stanisława. Pamietajmy w modlitwie o Solenizancie. Życzenia złożymy w najbliższa niedzielę.
 3. Z powodu epidemii nie będzie Mszy Św. odpustowej ku czci Św. Stanisława w Mistrzewicach.
 4. Trwa okres wielkanocny pamiętajmy o przykazaniu kościelnym, aby „przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunię Św. przyjmować. Okres wielkanocny trwa od Wielkanocy do Niedzieli Zesłania Ducha Św., czyli do 31 maja w tym roku.

W ostatnim tygodniu odeszli:

Śp. Władysława Dąbrowska, zmarła w wieku 101 lat; przez 16 lat była gospodynią śp. ks. prał. Józefa Rudzkiego, mieszkała w parafii Trojanów, tam tez odbył się pogrzeb. Pochowana na cmentarzu w Juliopolu

Śp. Alicja Kobla, l. 82, z Bud Iłowskich

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

27 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Wielkanocy 2020 (26 kwietnia 2020 r.)

        Drodzy Parafianie

 1. Za nami pierwsza niedziela, kiedy w naszej świątyni mogło modlić się jednocześnie więcej osób. Na każdej Mszy Św. było ok 30 osób, nieco mniej na Mszy Św. o godz. 17:00. Dziękuję za stosowanie się do zasad, jakie w związku z pandemią zostały wprowadzone. Jednocześnie chciałby poinformować, że we Mszy Św. można uczestniczyć także na zewnątrz kościoła. Robi się coraz cieplej, drzwi od kościoła pozostawiamy otwarte, abyśmy wszyscy czuli się jedną wspólnotą. Od ostatniej soboty Msza Św. wieczorna w sobotę jest sprawowana z formularza niedzielnego – jest to Msza Św. niedzielna. W ostatnią sobotę wiele osób, zwłaszcza młodych, wybrało właśnie tę Mszę Św.
 2. Trwa okres wielkanocny pamiętajmy o przykazaniu kościelnym, aby „przynajmniej raz w roku spowiadać się a w okresie wielkanocnym Komunię Św. przyjmować. Okres wielkanocny trwa od Wielkanocy do Niedzieli Zesłania Ducha Św., czyli do 31 maja w tym roku.
 3. W najbliższym tygodniu jesteśmy jako Parafia zaproszeni do modlitwy o powołania kapłańskie. Każdego dnia kolejna parafia w naszej diecezji kontynuuje „sztafetę” modlitwy w tej jakże ważnej intencji dla Kościoła. Nasz modlitewny „dyżur” przypada na najbliższy wtorek. Zachęcam do Nawiedzenia naszej świątyni, gdzie od godz. 12:00 do godz. 17:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Odmówimy wspólnie modlitwę Regina caeli, koronkę do Bożego miłosierdzia, będziemy też pamiętać o modlitwie w intencji powołań podczas każdej Mszy Św.
 4. Pamiętajmy także w tym tygodniu o pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca.
 5. Wszystkim życzę spokojnego tygodnia przeżywanego w łączności z Panem Bogiem. Dziękuję także za każde wsparcie naszej Parafii, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

         ks. Proboszcz

                                                                           

2o kwietnia 2020 r.

Drodzy Parafianie

Od dzisiaj (poniedziałek) w naszej świątyni może przebywać jednocześnie 30 osób, nie licząc osób posługujących. Pamiętajmy jednocześnie o używaniu maseczek lub w inny sposób zakrywać twarz, także podczas liturgii. Oprócz 30 osób w kościele można też uczestniczyć we Mszy Św. stojąc na zewnątrz kościoła, z zachowaniem obowiązujących zasad.

Zaleca się, aby Komunię Św. przyjmować na rękę (absolutnie nie na rękawiczkę). Przed przyjęciem Komunii Św. zachęcamy, aby użyć środka dezynfekującego do rąk, który znajduje się za ławkami. Komunię Św. spożywamy bezpośrednio po przyjęciu (nie odchodzimy do ławki z Komunią Św.).

Możliwość spowiedzi jest w czasie każdej Mszy Św. lub przed Mszą Św. Konfesjonały są dezynfekowane. Prosimy pamiętać, że nie wywieszamy stuły do ucałowania (niektórzy przez to myślą, że w konfesjonale nie ma księdza).

Aby umożliwić udział we Mszy Św. niedzielnej jak największej liczbie osób, którzy tego pragną począwszy od najbliższej soboty Msza Św. sprawowana w soboty wieczorem będzie Mszą Św. niedzielną. Bardzo prosimy osoby, które zamówiły Msze Św. w którąś z sobót o godz. 17:30  lub 18:00 o kontakt telefoniczny.

ks. Proboszcz

 

18 kwietnia 2020

Drodzy Parafianie, 

informuję, że w dniu jutrzejszym tj. w II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Bożego Miłosierdzia, będziemy transmitować z naszego kościoła Msze Św. o godz. 12:00, sprawowaną w intencji wszystkich Parafian oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy w naszym kościele o godz. 15:00, prosząc Miłosiernego Boga o ustanie epidemii, ogarniając naszą modlitwą wszystkich chorych oraz tak wiele osób. którzy pomagają chorym i walczą o nasze zdrowie.

Bądźmy razem na modlitwie

Jednocześnie informuję, że zgodnie z nowymi rozporządzeniami od poniedziałku w naszej świątyni będzie mogło przebywać jednocześnie 30 osób, nie licząc osób posługujących. Pamiętajmy także, że poza osobą sprawującego liturgię wszyscy zobowiązani są do używania maseczek lub innego sposobu zakrywania twarzy, także podczas liturgii.

ks. Proboszcz

 

TRANSMISJE:

https://www.youtube.com/channel/UCrA0T-P8OBJ06QKuPwaOtbw/live

 

 

 

16 kwietnia 2020 Podziękowanie

Dziękuję za wsparcie naszej Parafii. W dniu 15 IV wpłynęła ofiara na konto parafialne od (imię/imiona; nazwisko) JC. Serdeczne Bóg zapłać

14 kwietnia 2020 Podziękowanie

Dziękuję za ofiary wpłacone na konto parafialne. W dniu 14 IV wpłynęły na nasze konto parafialne ofiary pieniężne od: JW; WiJS; JP; DG oraz EL. Dziękuje także EiWW; GGT-BSB-AT oraz rodzinie T. Serdeczne Bóg zapłać

 

Chrystus Zmartwychwstał ALLELUJA !

Drodzy Parafianie, świętujący dzisiaj w swoich domach Wielkanoc.

Razem z Księdzem Prałatem składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Chrystus – Baranek Zmartwychwstały, darzy Was wszelkimi łaskami na drodze codziennego życia i prowadzi do pełni radości życia które nam przynosi. Błogosławieństwa, zdrowia i radości bycia z bliskimi – choć tym razem na odległość.

Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach modlą się z nami będąc obecnymi duchowo w naszej świątyni, poprzez transmisje. Wiedzcie, że Wasze miejsca tutaj w świątyni nie są puste. One są zajęte przez Was.

Dziękuję ks. Prałatowi i całej asyście obecnej z nami w tych dniach z p. Mirkiem i p. Heniem; z Bartoszem, Mariuszem, Pawłem oraz kilkoma osobami, którzy aktywnie włączali się w liturgię.

Dziękuję kolejny raz Panu Mirkowi i wszystkim, którzy pomogli mu przygotować dekorację i organizować transmisję.

Dziękuje Wam, drodzy Parafianie, za duchową obecność, każdą pomoc, którą zauważam i za którą z serca dziękuję.

Życzę Wam silnej wiary, że Pan Bóg wyprowadzi nas z tej trudnej próby, że pozwoli nam cieszyć się zdrowiem, ale też być o siebie nawzajem jeszcze bardziej zatroskanymi.

Dziękuję za dokładne przestrzeganie wszelkich ograniczeń, co czynimy nie tylko myśląc o sobie, ale myśląc także o innych. Pomagajmy sobie w tym czasie Świąt pozostając w domach, nie stawiając naszych bliskich w trudnej sytuacji przez np. odwiedziny. Ale też nie zapominajmy o innych, niech nasze telefony będą w tych dniach częściej ładowane, aby rozmawiać ze sobą, pamiętać o sobie, być razem.

Przyjmijcie życzenia Bożego błogosławieństwa, spokoju, pogody ducha i wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim głębokiej wewnętrznej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.

Ks. Proboszcz

 

W WIELKĄ SOBOTĘ KOSCIÓŁ BĘDZIE OTWARTY DO GODZ. 24:00; TRANSMISJE W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ ORAZ PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY BĘDĄ O GODZ. 12:00

 

TRANSMISJA  TRIDUUM  PASCHALNEGO  Z PARAFII  MŁODZIESZYN

https://www.youtube.com/channel/UCrA0T-P8OBJ06QKuPwaOtbw/live

 

Wielka Sobota 11 kwietnia 2020 r.

Drodzy Parafianie,

Jak wszyscy wiemy, w tym roku nie będzie tradycyjnej procesji rezurekcyjnej w dniu Wielkanocy. Warto sobie przypomnieć: czym jest ta procesja? To obwieszczenie światu Zmartwychwstania Chrystusa. W różnych miejscach zwykle odbywa się ona w poranek wielkanocny albo też na zakończenie Wigilii Paschalnej, która jest najważniejszą liturgią roku liturgicznego, liturgicznym przeżyciem Przejścia – Paschy ze śmierci do życia.

Na zakończenie Wigilii paschalnej w naszym kościele, transmitowanej na w/w kanale będzie pewien znak, który zastąpi nam w tym roku procesję rezurekcyjną.  Razem z księdzem prałatem wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem do progu naszego kościoła, aby z tego miejsca udzielić uroczystego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na wszystkie strony naszej Parafii. Będzie to jednocześnie obwieszczenie mieszkańcom naszej Parafii  radosnej nowiny o Zmartwychwstaniu Pana, a więc to samo, co w uroczystszej formie czynimy podczas procesji rezurekcyjnej. Zachęcam bardzo do przyjęcia w wiarą Bożego błogosławieństwa na zakończenie dzisiejszej liturgii. 

Nasze dzwony będą zatem dzisiaj bić dwa razy: podczas uroczystego hymnu Chwała na wysokości Bogu, oraz na zakończenie, kiedy będzie udzielane błogosławieństwo. Zachęcam do uczestnictwa w Liturgii Wielkiej Soboty poprzez transmisję, od godz. 19:00.

Przeżywajmy owocnie tegoroczne Święta Paschalne

ks. Darek

 

11 kwietnia 2020

Warto posłuchać:

https://youtu.be/O9-sHu0JLWs

10 kwietnia 2020

 

Cd. podziękowań:

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne. 11 IV od: A-TS oraz od rodzin DKM. Serdeczne Bóg zapłać

 

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – homilia

Wchodzimy w atmosferę Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa, także uczucia Jezusa, a jednocześnie Jego silną wolę, aby wypełnić wole Ojca. Chcemy dziękować Panu Jezusowi, że w tej atmosferze, którą On przeżywał zostawił nam najcenniejsze dary: sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa oraz Nowe przykazanie miłości byśmy miłowali Boga i miłowali bliźniego na Jego wzór, tak jak On miłował swojego Ojca i umiłował nas, aż po oddanie siebie samego na krzyżu.

Kiedy wszystko układa się po naszej myśli łatwo jest mówić o miłości, łatwo jest kochać. Wielu z nas przeżywa wtedy wzniosłe uczucia. Chcielibyśmy zatrzymać ten czas, choć podświadomie boimy się że ten błogi stan się zakończy, coś go zmieni, coś się wydarzy: często zamykamy się w sobie, myśląc, że jesteśmy w stanie zachować własne bezpieczeństwo, status,

Dzisiaj widzimy jak bardzo kruche jest takie myślenie. Przychodzą doświadczenia, które pokazują nam, że nie jesteśmy samowystarczalni. Ale przecież nawet przed epidemią wiedzieliśmy o tym, patrzyliśmy jak ludzie wokół nas starzeją się, doświadczają chorób, patrzyliśmy na terroryzm, na wojny. Ale to wydawało się, że nas nie dotyczy… do tego stopnia, że nawet dramat sąsiadów często był nam obojętny.

Pan Jezus w wieczór poprzedzający swoją mękę i śmierć daje nam nowe przykazanie miłości. Miłujcie się nawzajem, jak ja was umiłowałem. Ale to jak nas umiłował to nie są tylko słowa, to jest Jego osobista historia, który w ten wieczór rozpoczyna swój kulminacyjny czas.

Pierwszym pytaniem jakie zatem sobie dzisiaj stawiamy to jest pytanie o miłość. Czy ja w swoim życiu myślę o tym, staram się, aby naśladować miłość Jezusa. Bo może trzeba sobie powiedzieć dzisiaj – owszem realizuję miłość, pragnę miłości, pragnę żyć miłością – ale często według mojego pomysłu, nie pomysłu Jezusa.

Trzeba sobie zatem postawić następne pytanie: jaka jest miłość Jezusa, jaką miłość ma naśladować. Tutaj odpowiedź jest bardzo konkretna. Miłość Jezusa to miłość służebna miłość dla… pro egzystencja – to życie dla drugiego…dla innych… na ciebie… Czy w moim życiu naśladują taką miłość? Czy moje życie jest życiem dla innych? Nie dla siebie – zaspokajania tylko własnych potrzeb, wyszukiwania coraz to nowych sposobów, aby doświadczyć jakże ulotnego szczęścia

Zobaczymy jak bardzo Jezus chciał wypełnić wolę ojca. Tyle razy wychodził na górę, żeby modlić się, żeby mieć siłę aby być dla innych do końca; Dzisiaj po raz ostatni wychodzi z uczniami do Ogrójca zachęca ich żeby czuwali razem z nim, żeby nie ulegli pokusie;  poci się krwawym potem ponieważ boi się… bo każdy z nas chce zachować własne życie Ale on bardziej niż zachować własne życie, chce wypełnić wolę Ojca a wolą Ojca, z którą jest do końca zjednoczony, która jest Jego wolą jest służba – oddanie własnego życia: tak Bóg umiłował świat że Syna swego Jednorodzonego dał…

To jest służba, której dzisiaj chcemy uczyć się od Jezusa, to jest służba niezliczonej rzeszy lekarzy i pielęgniarek i wielu innych ludzi, którzy w rozmaitych służbach dzisiaj poświęcają się dla innych na całym świecie, Dzisiaj szczególnie o nie chcemy pamiętać, bo to oni tak bardzo dzisiaj naśladują Jezusa, a my nie chcemy utrudniać im pracy i dlatego pozostajemy w domu; aby ocalić życie innych, a także po to aby oni nasi dzisiejsi bohaterowie znaleźli w te Święta chwilę wytchnienia.

Kiedy myślimy o służbie, o byciu dla innych, poświęceniu – to myślimy jednocześnie skąd czerpać siłę, aby to wszystko realizować. Jezus wiedział, że sami nie damy rady. Dlatego został pomiędzy nami w Najświętszym Sakramencie, dał nam swego Ducha i pozostał z nami w Eucharystii. Dlatego też żadne zło nie może nas zwyciężyć. Najświętszy sakrament Ciała i Krwi Chrystusa nieustanie nas umacnia… dlatego jesteśmy teraz duchowo ze sobą zjednoczeni. Ten sakrament daje nam życie.

Sakrament Eucharystii jest skarbem całego Kościoła jesteś, skarbem także nas kapłanów, którzy codziennie sprawujemy Eucharystię, którym Jezus dał tę wielką łaskę, by czynić Go obecnym na ołtarzach całego świata. Dzsiaj dziękujemy Chrystusowi za powołanie, za to, że możemy wypowiadać słowa konsekracji i w ten sposób wypełniać testament Jezusa: to czyńcie na moją pamiątkę. Kapłani sprawują Eucharystię, ale też kapłani karmią się Eucharystią adorują Eucharystię, czerpią życie z Eucharystii i odnajdują sens swego życia w Eucharystii.  Siłę daje im też Wspólnota – bracia i siostry którzy pragną być uczniami Jezusa, którzy razem spotykają się Eucharystii, dobrze że mamy parafię, razem celebrujemy Święta i uroczystości, Ale nawet w tak trudnej chwili jak teraz Eucharystia łączy nas, sprawie że stajemy się Rodziną Jezusa jego uczniami, a On Jezus Chrystus w zmieniającej się rzeczywistości uczy nas jak służyć sobie nawzajem, jak poświęcać swoje życie dla innych, jak wypełnić wolę Ojca. Amen

 

Cd. podziękowań:

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne. 11 IV od: A-TS oraz od rodzin DKM. Serdeczne Bóg zapłać

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne 10 IV od (imię/imiona; nazwisko): UiSM; U-AG oraz KiMiTW. Serdeczne Bóg zapłać

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne 10 IV od (imię/imiona; nazwisko): MW. Serdeczne Bóg zapłać

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne. 9 IV od BC; KP-N i ŁS. Serdeczne Bóg zapłaćć

Dziękuję za wpłatę na konto parafialne od AiAK oraz JiSW. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękuję za ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego od mieszkańców ul. Wyzwolenia – 170 zł. Serdeczne Bóg zapłać

Za wpłatę na konto parafialne bardzo dziękuję: JW; JW oraz MRŻ z dziećmi. Serdeczne Bóg zapłać

ks. Proboszcz

 

Drodzy parafianie, 

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o cierpliwość i stosowanie się do zarządzeń podawanych przez władze państwowe i kościelne, także gdy chodzi o cmentarze. Pamiętajmy, że przepisy nie służą temu by je omijać tylko naszemu dobru.

Korzystajmy ze środków masowego przekazu, także przekazu internetowego z naszego kościoła:

Wielki Czwartek, godz. 18:00; Wielki Piątek godz. 18:00; Wielka Sobota godz. 19:00; Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego godz. 12:00. Pracujemy nad nową formą przekazu, więcej informacji wkrótce

Wiele propozycji jak owocnie w domach przeżywać Wielki Tydzień znajdziemy tutaj

 

W Wielki piątek zapraszam do postu – kto może to o chlebie i wodzie w intencji zakończenia pandemii. Prosimy też by przygotować w domu na stole krzyż i zapalić świece. Adorujmy Krzyż, odprawmy Drogę krzyżową,

W Wielką Sobotę nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów w Kościele … więcej informacji poniżej

Dziękuję za każde wsparcie naszej Parafii

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: 

Kościół pozostaje otwarty. W razie nieobecności księdza w kościele proszę poprosić telefonicznie lub przez domofon z plebanii. Spowiedź z zachowaniem obowiązujących przepisów max 5 osób w Kościele w odległości min 2 metry. Po każdej spowiedzi prosimy zdezynfekować folię przygotowanym płynem i jednorazową chusteczką. Nie całujemy stuły.

Prezydium Episkopatu we wskazaniach dla biskupów z 21 marca przypomina, że okres, w którym obowiązuje przykazanie, by „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”, obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020). Zatem do decyzji wiernych należy, kiedy przystąpimy do spowiedzi, a potem Komunii Świętej.

………………

Tekst błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych (do wykorzystana przed śniadanie wielkanocnym przez Ojca, Matkę lub wyznaczoną osobę w rodzinie):

Ponieważ nie wszyscy mają dostęp do internetu proszę przekażcie tekst błogosławieństwa swoim bliskim i sąsiadom

Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław † ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów. 

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław † to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy. Pobłogosław także † naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław † te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. 

7 kwietnia

Bardzo dziękuję za ofiary wpłacone wczoraj na konto parafialne od A-B-DW; JW a także ofiarę od BH. Dziękuje za troskę o Parafia.

Ks. Proboszcz

6 kwietnia 2020

W dniu dzisiejszym zauważyłem na naszym koncie parafialnym kolejne wpłaty, które są cennym wsparciem dla naszej Parafii. Bardzo dziękuję zatem następującym ofiarodawcom (imię/imiona; nazwisko): ATŻ; WAS; AM; HTM; AJ; ŁRK; RD; AMS; DŁ.  Dziękuję również za ofiarę przekazaną mi w kopertach od mieszkańców Nowych Mistrzewic – razem 390 zł. Niech Pan Bóg błogosławi.

Ks. Proboszcz

 

5 kwietnia 2020 Niedziela palmowa Męki Pańskiej

W dniu dzisiejszym poprowadzimy transmisję wszystkich Mszy Św. oraz nabożeństwa Gorzkie Żale. Bądźmy razem.Transmisja:     https://www.facebook.com/mirek.kobierecki?epa=SEARCH_BOX

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach wsparli naszą parafię tradycyjną ofiarą na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Bardzo dziękuję zatem mieszkańcom Leontynowa, Rokiciny oraz Starych Bud za ofiary zebrane do puszki (łącznie 1593 zł) oraz mieszkańcom Juliopola (320 zł). Bardzo dziękuje też indywidualnym ofiarodawcom, którzy kontaktowali nie ze mną oraz kilku osobom, którzy wpłacili ofiary pieniężne na konto parafialne (ŁK; MK; MH; HM; ER, BK).

Wszystkim z serca dziękuję

Ks. Proboszcz

 

4 kwietnia 2020 Otrzymane:

4 kwietnia 2020

Dzięki podłączeniu wifi w kościele udało się nam poprawić jakość transmisji. Mam nadzieję, że pomoże nam to łączyć się w tym szczególnym czasie na modlitwie z całą Wspólnotą Parafialną. W dniu jutrzejszym poprowadzimy transmisję wszystkich Mszy Św. oraz nabożeństwa Gorzkie Żale. Bądźmy razem, zostańmy w domu.

ks. Darek

Transmisja z naszego kościółka:     https://www.facebook.com/mirek.kobierecki?epa=SEARCH_BOX

3 kwietnia 2020

Drodzy Parafianie,

pojutrze rozpoczynamy Wielki Tydzień, który z wiadomych względów będzie inny niż ostatnimi laty. Niech to będzie jednak czas naszej wytężonej modlitwy w domach, łączenia się ze Wspólnotą Kościoła za pośrednictwem TV czy Internetu. W niedzielę palmową będziemy transmitować z naszego kościoła Mszę Św. o godz. 8:00 rano. W dni Triduum paschalnego liturgia także będzie transmitowana. Niech bijące dzwony zjednoczą nas Wszystkich. Na bieżąco będę informował o liturgii w naszym kościele. Zachęcam także do duchowego uczestnictwa w liturgii transmitowanej przez TV.

Niektórzy pytają co będzie z tradycyjną święconką. Jest to piękna tradycja w naszej Ojczyźnie, chociaż nie należy do istoty przeżywanych Świąt. Niemniej jednak nie rezygnujmy z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny, ale  dokonajmy sami obrzędu ich błogosławienia przed śniadaniem wielkanocnym w domu.

Bardzo proszę zatem, aby w uroczystej formie Ojciec lub Matka przed śniadaniem wielkanocnym pobłogosławili pokarmy na stół wielkanocny.

Ponieważ nie wszyscy mają dostęp do internetu proszę przekażcie tekst błogosławieństwa swoim bliskim i sąsiadom

Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i w Komunii świętej dajesz życie światu, pobłogosław † ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów. 

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław † to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy. Pobłogosław także † naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.  

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław † te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. 

ks. Darek

Warto wiedzieć:

Obrzęd poświęcenia w historii spełniali biskupi, kapłani, diakoni, lektorzy i ludzie świeccy. Wiadomość o lektorach pochodzi z połowy XIX w. i dotyczy tylko Polski. W okresie pierwszej wojny światowej, ze względu na szczególne warunki, sami świeccy poświęcali stół wielkanocny. Współczesny polski rytuał błogosławieństw (1994) podaje następującą normę: „Obrzęd ten mogą sprawować kapłani (to znaczy: biskupi i prezbiterzy, zob. KKK, art. 1554), diakoni, a także ustanowieni przez biskupa akolici i lektorzy, będący alumnami seminarium duchownego. Błogosławieństwa pokarmów może tez dokonać w domu ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego” (nr 1338).

3 kwietnia 2020 

Na stronie głównej znajduje się nowy Dekret Biskupa Łowickiego w związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa oraz wskazania dotyczące Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Informacje na temat sprawowanej liturgii w naszym kościele w najbliższym czasie (patrz także: intencje)

1 kwietnia 2020; Otrzymane

1 kwietnia 2020, Otrzymane:

Rekolekcje z księdzem Dominikiem Chmielewskim.

Dostępne na stronie:
https://www.centrumopatrznosci.pl/wysluchaj-wielkopostnych-rekolekcji/

 

Drodzy Parafianie

W ostatnich dniach kilka osób zaskoczyło mnie troską o Parafię. Jedna osoba wpłaciła na konto parafialne 50 zł, inna osoba zostawiła w kopercie 50 zł., inna 25 zł.  Jeszcze inna podała mi ofiarę na parafię przez Księdza Prałata. Jedna Pani Sołtys i jedna Pani Radna poprosiły mnie o puszkę, mówiąc: „nie było zbiorki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, chcielibyśmy coś zrobić” Bardzo dziękuję za te znaki troski o nasz Dom – Kościół, tym bardziej, że inicjatywa nie należała do mnie, był to piękny odruch serca.

Przechodzimy przez trudny czas, obyśmy mogli jak naszybciej wrócić do naszych Mszy Św. w kościele. Nie ogłaszam żadnych zbiórek, bo pewnie każdy dzisiaj martwi się o pracę i swoją rodzinę. Z serca dziękuję jednak za każde pomyślenie o naszej Parafii, także w tym względzie. Jeżeli ktoś pragnie wesprzeć Parafię jest możliwość wpłaty na konto parafialne lub w każdej innej formie.

Nr konta bankowego : 22 9283 0006 0030 0979 2000 0010

Serdecznie pozdrawiam

ks. Proboszcz

31 marca 2020 Otrzymane z diecezji:

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry,

W związku z trudną sytuacją w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, coraz większą liczbą zarażenia koronowirusem bardzo prosimy Was o pomoc i wsparcie. Razem z naszymi Księżmi Biskupami oraz wszystkimi kapłanami Diecezji jednoczymy się we wspólnej pomocy – tak duchowej, jak i materialnej.

Dlatego zachęcamy, zalecamy i prosimy o wpłaty na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi, by dokonać zakupu respiratorów. To jest realna pomoc dla wszystkich, którzy już są zarażeni i spojrzenie w przyszłość, by zabezpieczyć niezbędny sprzęt w czasie rozszerzającej się epidemii.

Pomoc należy przekazać:

Respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi

Bank PKO BP I oddział w Łodzi              

98 1020 3352 0000 1602 0010 0362

Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi – darowizna

 Pomóżmy sobie nawzajem i wspierajmy tę szlachetną inicjatywę.

Ks. Adam Matysiak

Ekonom Diecezji Łowickiej

 

31 marca 2020

SAKRAMENT POKUTY

Przypominam, że sakrament pokuty jest sprawowany w naszym kościele, przed lub po każdej Mszy Św. oraz poza Mszą Św. w dowolnym czasie, wystarczy poprosić księdza telefonicznie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pragnąc skorzystać z sakramentu pokuty umawiają się co do szczegółów telefonicznie. Jest to bardzo pomocne.  Sakrament pokuty możliwy jest

 1. w konfesjonale, po uprzedniej dezynfekcji
 2. w postawie stojącej w kościele lub poza kościołem, z zachowaniem odpowiedniej odległości (2m)
 3. siedząc w ławce kościoła, z zachowaniem odpowiedniej odległości od spowiednika
 4. w razie konieczności u chorego, po uprzednim omówieniu wizyty

ks. Proboszcz

30 marca 2020. Rekolekcje z Bp. Michałem Janochą

 

28 marca 2020 Otrzymane: Propozycja rekolekcji

https://youtu.be/x0TPZFQ2oeg

 

Informuję, że w najbliższą niedzielę będzie transmitowana z naszego kościoła Msza Św. o godz. 12:00 oraz Gorzkie Żale o godz. 16:30

28 marca 2020 Otrzymane

Niech wskazówką dla nas będą słowa Jezusa wypowiedziane do s. Faustyny, które są zapisane w Dzienniczku:

„Dziś lekarz zdecydował, że mam nie chodzić na Mszę świętą, tylko do Komunii świętej; gorąco pragnęłam być na Mszy świętej, jednak spowiednik zgodnie z lekarzem powiedział, aby być posłuszną. – Wolą Bożą jest, aby siostra była (260) zdrowa, i nie wolno siostrze się w niczym umartwiać, niech siostra będzie posłuszna, a Bóg siostrze to wynagrodzi. Czułam, że te słowa spowiednika, to są słowa Pana Jezusa, i chociaż mi żal było opuszczać Mszy świętej, gdyż mi Bóg udzielał łaski, że mogłam widzieć małe Dziecię Jezus, ale jednak posłuszeństwo przekładam ponad wszystko.

Pogrążyłam się w modlitwie i odprawiłam pokutę. – Wtem nagle ujrzałam Pana, który mi rzekł: Córko Moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz Mi przez jeden akt posłuszeństwa, niżeli przez długie modlitwy i umartwienia. O, jak dobrze jest żyć pod posłuszeństwem, żyć w świadomości, że wszystko, co czynię, jest miłe Bogu.” (Cytat z „Dzienniczka” nr 894).

To jest właściwy kierunek postępowania, szczególnie dzisiaj !

 
 29 marca 2020 r. Otrzymane>
 
 
28 marca 2020 r. Otrzymane >
 
 
 
27 marca 2020 r
 
Bardzo zachęcam wszystkich, którzy nie mogli modlić się razem z Ojcem Świętym Franciszkiem na pustym placu Św. Piotra (albo zwyczajnie nie wiedzieli, albo zapomnieli) o wysłuchanie słów Papieża Franciszka. Wystarczy kliknąćhttps://youtu.be/I_YhEC4jgk8
Ks. Proboszcz
 
 
 
27 marca 2020 r. Otrzymane >

Ciekawy wywiad w radio Maryja… 25.03

Staramy się nie dopuścić do sytuacji, w której ktokolwiek musiałby wybierać między tym, kogo ma ratować, a tym, kogo ma skazać na śmierć. Słyszymy, że we Włoszech są sytuacje, kiedy lekarze decydują, kto ma dostać respirator, a kto nie – powiedział minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski w rozmowie z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR na antenie Radia Maryja.

We wtorek pojawiły się kolejne rządowe ograniczenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. O zakazie poruszania się w grupach większych niż dwuosobowe, ograniczeniu liczby uczestników obrzędów liturgicznych, rozprzestrzenianiu się wirusa, a także kwestiach bezpieczeństwa z ministrem Łukaszem Szumowskim rozmawiał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

***

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR: W małym autobusie, w którym jedzie się średnio 40 minut, może być 36 osób. Natomiast w dużym kościele tylko 5 osób.

Prof. Łukasz Szumowski: Nie jesteśmy w stanie różnicować kościołów, związków wyznaniowych w zależności od wielkości budowli. Oczywiście prawo pozwala na pewne regulacje i my je stosujemy. Niezwykle ważne jest to, o czym pisze papież Franciszek i nasi biskupi, aby korzystać z mediów, z dostępności do Mszy św. przez środki masowego przekazu – to najbezpieczniejsza forma. Nie ma zakazu pójścia na Mszę św., tylko ograniczamy liczbę ludzi. Tak naprawdę dla osób, które są z grupy ryzyka, czyli dla seniorów, osób, które są chore, każdy kontakt jest groźny. W związku z tym zalecamy, żeby nie poruszały się środkami transportu publicznego, jeśli nie ma takiej życiowej konieczności. To miłość bliźniego, która mówi, żebyśmy postarali się chronić naszych najbliższych, naszych bliźnich przed śmiercią.

A co z kwestią „Komunii na rękę”? Jeżeli podaje się normalnie Komunię Świętą, to nie dotyka się języka.

Nie chodzi o dotykanie. To kwestia oddechu, który niesie kropelki z płuc.

Ale na rękach też mamy pełno bakterii.

Kapłan nie dotyka ręki osoby, która podchodzi, tylko delikatnie kładzie Komunikat na dłonie. Sami tutaj się nie chronimy. Nie chodzi tu o naszą ochronę. W takiej sytuacji spożywamy swoje bakterie, ale chronimy innych. Jeżeli jesteśmy zarażeni, jeżeli oddychamy na rękę kapłana, to pozostają na niej cząsteczki wirusa. Oczywiście biskupi mówią też, że można – w sytuacji dużego zagrożenia – przyjąć Komunię duchową. Pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi, a Pan Jezus dotrze do nas, jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, różnymi drogami.

A jak wygląda kwestia spowiedzi?

Konfesjonał powinien mieć folie i powinien być dezynfekowany. Na powierzchni ten wirus żyje czasami kilka dni. W związku z tym, jeżeli dotkniemy dłonią miejsca, na które dmuchał ktoś chory, i przeniesiemy to na usta, nos czy oczy, to się zarazimy. Jak idziemy do spowiedzi, starajmy nie dotykać się powierzchni dłońmi i po spowiedzi umyjmy ręce.

Grozi nam to, co dzieje się np. we Włoszech?

Właśnie tymi działaniami staramy się nie dopuścić do sytuacji, w której ktokolwiek musiałby wybierać między tym, kogo ma ratować, a tym, kogo ma skazać na śmierć. Słyszymy, że we Włoszech są sytuacje, kiedy lekarze decydują, kto ma dostać respirator, a kto nie. To sytuacja tragiczna. Po to są te drakońskie restrykcje – one są bardzo trudne – żeby móc ograniczyć liczbę osób, która trafi do szpitala.

Sytuacja jest bardzo poważna.

Ona jest poważna z dwóch powodów – zdrowotnego, czyli wirus może zabić. Jeżeli ktoś ma zwłóknienie płuc, zaburzenie odporności czy inne choroby towarzyszące, to i ludzie w wieku 40 lat umierają. Nie ma czegoś takiego, że my jesteśmy bezpieczni. Drugi, to sytuacja gospodarki, naszego funkcjonowania przez lata.

Wszyscy mogą umrzeć z powodu tego wirusa.

Zasada „Memento mori” przez całe wieki była bardzo mądrą maksymą. Nie jesteśmy wieczni, nie mamy tutaj życia wiecznego, tylko musimy przejść stąd – czasami w sposób bardzo trudny, tragiczny. Nie jesteśmy odporni na zarazę, dlatego „od powietrza, głodu, ognia i wojny uchowaj nas Panie”. Powietrze było powietrzem morowym. To była zaraza.

Co robić, żeby jak najszybciej epidemia skończyła się w Polsce?

Nie spotykajmy się z innymi. Przez te trzy tygodnie zamknijmy się w swoich domach. Jeżeli idziemy po zakupy, to róbmy to w odległości kilku metrów, kupmy to, co niezbędne i wycofajmy się do naszych domów. Nie uczestniczmy w spotkaniach towarzyskich. Jeśli musimy wyjść na spacer, dobrze, ale nie spotykajmy się z nikim po drodze.

A co jeśli musimy pracować?

Jeżeli są powierzchnie, musimy je dezynfekować, nie zapraszać gości do danego miejsca. W tym kontekście trzeba powiedzieć, że praca mediów jest w tej chwili kluczowa. Dzięki nim możemy prosić o pewne zachowania, namawiać, przekazywać. To niezwykle ważne, bo ludzie są zagubieni.

Powinniśmy się też zaopiekować osobami starszymi.

To też jest ważne. Teraz działamy trochę tak, że mówimy, żeby nie spotykać ludzi starszych, chorych. Ale oni też potrzebują kontaktu. W związku z tym, nawet jak się nie spotykamy, to dzwońmy do nich dwa razy częściej, porozmawiajmy przez telefon.

Załóżmy, że przyjmiemy wszystkie restrykcje maksymalnie. Czy wówczas wirus dalej będzie się rozszerzał?

Będzie, ale zamiast milionów chorych osób, będziemy mieli kilka tysięcy.

Ale te kilka tysięcy zrodzi jeszcze więcej…

Nie, jeżeli oni trafią do szpitala, przechorują, to te kilka tysięcy jest w stanie wyzdrowieć, jeśli będziemy trzymali rygor. Oczywiście, potem musimy wrócić do życia, bo nie da się zamknąć społeczeństwa na cztery spusty (…). Uważam, że po tej epidemii – to jest epidemia, której nie było od 100 lat – nic nie będzie tak jak poprzednio. Nie będzie takich zachowań społecznych, nie będzie takich reakcji na drugiego człowieka, będziemy się trzymali trochę z dala. Każdy będzie miał w pamięci to, że ktoś z bliskich zmarł.

Grozi nam, że pojawią się miliony? Co robić, żeby to się cofało?

Gdybyśmy nic nie zrobili, to byłyby miliony. Musimy utrzymać te zasady i będzie dobrze. Liczymy na to, że te epidemie są sezonowe. Potwierdzenia naukowego na razie nie mamy. Liczymy też na bardzo szybkie działanie naukowców, ekspertów i szczepionki. Pojawiają się pierwsze jaskółki, które mówią o tym, że pierwsze leki są gdzieś testowane, że pewne kombinacje leków mogą działać dobrze. To są wszystko elementy, które pokazują nam nadzieję.

Czyli nie będzie to trwało dwa czy trzy tygodnie.

Na pewno nie, ale z czasem nabieramy odporności jako społeczeństwo. To kwestia tempa. Jeżeli to tempo rozprzestrzeniania się wirusa będzie, jak huragan, tak jak było we Włoszech, to ludzie nie mają szans i umierają. Jeśli będzie ono, jak w Tajwanie czy Japonii, gdzie wirus się rozprzestrzenia, ale system zdrowotny daje radę – to wtedy ludzie mają szansę.

Czyli z naszej strony musi być bardzo mocna dyscyplina.

Dyscyplina i wzajemna życzliwość, żeby wspierać się w tym trudnym czasie.

Nawet oddech tu jest ważny.

Rozmowy 1,5 – 2 metry od siebie to minimum, bez przytulania, bez podawania ręki. Wtedy jesteśmy bezpieczni. Patrzymy na sytuacje, kiedy wiemy, ze w danych skupiskach ludzkich ktoś był jednak dodatni – na zgromadzeniu, na radzie – i jednak nie wszyscy są chorzy. To jest światełko w tunelu. Jeżeli zachowamy dystans, zachowamy zasady – to mamy szansę.

Z tym, że jeden może zarazić wielu.

Tak, aczkolwiek to nie jest ospa, gdzie jeden człowiek zaraża 10 osób czy 20, tylko zwykle tych najbliższych – bezpośrednie, bliskie fizyczne kontakty przez rękę, uścisk, przebywanie w tym samym pomieszczeniu przez 24 godz. Uważajmy. Patrzmy na to, jak się zachowują inni. Wzajemna pomoc, ale i wzajemna kontrola, zwrócić uwagę, że „niekoniecznie musisz wyjść, niekoniecznie musisz stać w gronie znajomych”. Nie chodzi o to, abyśmy od razu wykorzystywali wszystkie aparaty restrykcji rządowych, kary, mandaty. Często sąsiedzka uwaga może komuś pomóc.

Panie Ministrze, bardzo dziękuję za rozmowę. Oby wystarczyło respiratorów i aby służba zdrowia wytrzymała, bo oni są w tej chwili pierwsi na najostrzejszym froncie. Dziękujemy za to, co Pan robi, dziękujemy Panu Premierowi, Panu Prezydentowi. Życzymy dużo siły, także dla całej rodziny. Szczęść Boże!

Bardzo dziękuję, szczęść Boże.

źródło: www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-minister-zdrowia-w-rozmowie-z-dyrektorem-radia-maryja-staramy-sie-nie-dopuscic-do-sytuacji-w-ktorej-decydowaloby-sie-o-tym-kogo-ratowac-a-kogo-skazac-na-smierc/

 
27 marca 2020 r.
 
ZAPROSZENIE DO MODLITWY 

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że papież Franciszek zapowiedział w minioną niedzielę, podczas modlitwy „Anioł Pański”, że w piątek 27 marca o godz. 18.00, poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. „Ojciec Święty zaprosił wszystkich do duchowego udziału za pośrednictwem środków przekazu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec papież Franciszek udzieli błogosławieństwa +Urbi et Orbi+ z możliwością otrzymania odpustu zupełnego” – podkreślił.

Modlitwa potrwa około godziny. W tym czasie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, Papież Franciszek poprowadzi medytację. „W tym czasie przed Bazyliką Świętego Piotra będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani, jak czytamy w licznych dokumentach” – powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Ks. Rytel-Andrianik dodał, że Kościół w Polsce włącza się w papieską modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa – za chorych, zmarłych i ich rodziny, a także za służby medyczne i sanitarne, które w tym czasie z ogromnym poświęceniem niosą pomoc ludziom. Poinformował też, że modlitwa z papieżem Franciszkiem będzie transmitowana na oficjalnym kanele watykańskim na YouTube VaticanNews: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ oraz w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu.

„Dzięki duchowemu uczestnictwu w modlitwie prowadzonej przez Ojca Świętego możemy doświadczyć wspólnoty i jedności Kościoła na całym świecie w tym trudnym czasie. Bóg jest blisko każdego z nas, kierujmy do niego nasze prośby o pokój w sercu. Bądźmy razem, pomagajmy osobom potrzebującym, szczególnie chorym i starszym, niech nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego” – powiedział rzecznik Episkopatu.

———————————-

Informuję, że w najbliższą niedzielę będzie transmitowana z naszego kościoła Msza Św. o godz. 12:00 oraz Gorzkie Żale o godz. 16:30

Ze względu na ograniczenia prawne proszę, aby na Msze Św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne, nie więcej jednak niż 5 osób.

Pozostańmy w duchowej jedności i komunii duchowej

ks. Proboszcz

 

 

Info od pewnej osoby

Dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”.
Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

 

Drodzy Parafianie

Bardzo proszę wszystkich, którzy zamówili intencje Mszy Św. a szczególnie osoby, które ze względu na epidemię chcieliby przełożyć datę Mszy Św. o kontakt telefoniczny. Jednocześnie bardzo proszę, aby na Mszach  Św. zgodnie z prawem nie było więcej niż 5 osób co w praktyce oznacza osoby, które zamówiły intencję mszalną.

Dotyczy to także niedzieli.

608 62 79 14.

 

Apel Episkopatu w jedności z Papieżem: 

Serdecznie proszę, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, wszyscy odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. We wszystkich kościołach w Polsce zabrzmią dzwony

 

 

Na stronie parafialnej (główna strona) został umieszczony nowy DEKRET BISKUPA ŁOWICKIEGO ODNOŚNIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH

Ks. Piotr Pawlukiewicz o spowiedzi:

https://www.youtube.com/results?search_query=Pawlukiewic.+O+spowiedzi&app=desktop#

 

Polecam rekolekcje w kwarantannie:

https://episkopat.pl/od-24-do-29-marca-rekolekcje-w-kwarantannie/

 

21 marca zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz, wielu z nas słuchało jego kazań, konferencji. Zachęcam do udostępnienia nagrań z internetu lub treści, które były dla Was ważne… 

 

2. Konferencja ks. Andrzeja Kopczyńskiego

https://www.youtube.com/watch?v=a7Hwrg9-T6k

 

Konferencja ks. Andrzeja Kopczyńskiego

https://youtu.be/rQddQ_qYGN8

23 marca 2020

Witajcie ponownie, 

Minęła kolejna niedziela, mam nadzieję, że przeżyliśmy Mszę Św. transmitowaną w telewizji lub przez internet. Była też transmisja z naszej Parafii. Od dzisiaj w rozproszeniu, z pomocą telewizora czy  komputera przeżywamy nasze rekolekcje. Niech one trwają nie trzy dni, ale cały ten czas Wielkiego Postu. Chciałbym na tej stronie umieszczać linki do stron, gdzie można wysłuchać ciekawej konferencji, podzielić się tym, czego wysłuchaliśmy. Zachęcam do przesyłania wysłuchanych ciekawych konferencji na adres email naszej Parafii: parafia.mlodzieszyn@gmail.com

Przypominam też, że nasz kościół pozostaje otwarty na osobistą modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź, oczywiście z zachowaniem ostrożności. Wszelkich informacji udzielam droga e-mail lub telefonicznie (608 627914). Godziny podane są też w zakładce intencje. 

Serdecznie pozdrawiam

ks. Darek

21 marca 2020

Drodzy Parafianie

Jutro druga niedziela, kiedy uczestniczymy we Mszy Św. poprzez transmisję telewizyjną, radiową lub internetową. Proszę nie wychodźcie z domu, ze względu na bezpieczeństwo Wasze, Waszych bliskich i całej naszej Wspólnoty. Zachęcajmy się natomiast nawzajem, aby przeżyć ten czas rzeczywiście jako czas modlitwy, choć przed dużym ekranem a nie w kościele. Zachęcam to uczestnictwa we wspólnocie rodzinnej razem, w sposób maksymalnie owocny, a więc także przez zewnętrzny wyraz, gesty, strój.

Poniżej podaję listę transmisji.

ks. Darek

W DNIU JUTRZEJSZYM POSTARAMY SIĘ TAKŻE TRANSMITOWAĆ GORZKIE ŻALE ORAZ MSZĘ ŚW. O GODZ. 17:00 PRZEZ KONTO FACEBOOKA PANA MIRKA

Transmisje Mszy niedzielnych 

6:00 – Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej https://www.youtube.com/watch?v=9RjsejZ8p1o

7:00 – TVP1 Transmisję Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach

7:30 – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu – lichen.pl 

8:00 – Jasna Góra https://www.youtube.com/channel/UCKAtPxfE2RAHSCwDABMMeAg

8:30 – Opactwo Tynieckie https://www.youtube.com/watch?v=99qTTn2Y8bo

9:00 – Msza z katedry łódzkiej z abp. Grzegorzem Rysiem https://www.youtube.com/channel/UC3pLnmhjAVRYIhohKRMhbqA

9.30 TV TRWAM Transmisja Mszy Świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

10:00 – Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie http://www.parafiajozefow.pl/kamera-html5/

10.30 – Polsat Rodzina Transmisja Mszy Świętej (dla dzieci) ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

11.00 – TVP1 Transmisja Mszy Świętej z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie

11:00 – kościół seminaryjny w archidiecezji warszawskiej https://www.youtube.com/channel/UC-PHN1QiwYCMESjEd37ewGg

(transmisja również na tvn.24.plonet.pl)

11:30 – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Szczecinie https://fatima.szczecin.pl/#transmisja

12:00 – kościół św. Wincentego Pallotiego w Warszawie https://skaryszewska.aztv.pl

12:30 – katedra warszawsko-praska, Salve.nethttps://www.youtube.com/channel/UCaNZo4dzLVlnxIyOO6wYALQ

13.00 – TVP POLONIA

13:00 – z homilią dla dzieci: kościół Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Warszawie https://www.facebook.com/Duszpasterstwo-Środowisk-Twórczych-w-Warszawie-469121409799409/

13:30 – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach https://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/multimedia-foto/tv-milosierdzie-pl.html

14:00 – Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu https://www.bazylika.org.pl/transmis.html

15:00 – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (najpierw Koronka). https://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/multimedia-foto/tv-milosierdzie-pl.html

15:30 – Bazylika NSPJ w Krakowie – https://www.youtube.com/watch?v=nw8654jryro 

16:00 – Msza „dla spacerowiczów” dominikanie na Freta w Warszawie https://www.youtube.com/channel/UC0XLV1BCXMgHSGki7tZUg5A

17:00 – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu http://www.mbludzm.pl/trasmisja-na-zywo

18:00 – parafia św. Dominika w Warszawie https://www.youtube.com/user/parafiadominika/featured

18:30 – Sanktuarium Matki Boskiej Rzeszowskiej http://www.bernardyni.rzeszow.pl/?KAMERKI%20on-line,1042

19:00 – Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej https://www.youtube.com/watch?v=9RjsejZ8p1o

20:00 – Jasna Góra https://www.youtube.com/channel/UCKAtPxfE2RAHSCwDABMMeAg

20:15 – Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysko-Kamiennej https://ostrobramska.pl/kamera/

20:30 – jezuici w Łodzi. https://www.youtube.com/watch?v=C8iTqtd9ftY&feature=emb_title

21:00 – oblaci w Poznaniu https://misyjne.pl/msza-sw-na-misyjne-pl-badz-z-nami-online-przy-oltarzu/

21:30 – Msza „ostatnia w mieście” – dominikanie na Freta w Warszawie https://www.youtube.com/channel/UC0XLV1BCXMgHSGki7tZUg5A

 

 

21 marca 2020

WSKAZANIA
PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
DLA BISKUPÓW ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH
W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH 

Wstęp

Kościół Powszechny znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji. Pierwszy raz od wielu wieków Ojciec Święty będzie sprawował Liturgię Wielkiego Tygodnia bez szerszego udziału wiernych, z wyjątkiem asysty liturgicznej. Z głęboką wiarą w Bożą obecność oraz w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wiernych Kościoła w Polsce, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski proponuje Biskupom Diecezjalnym wskazania odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach. W trosce o jedność Kościoła w Polsce prosimy Biskupów Diecezjalnych o wydawanie szczegółowych rozporządzeń w oparciu o: Dekret Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dn. 19 marca br., Dekret i Notę Penitencjarii Apostolskiej z 19 marca br.jak również w oparciu o poniższe wskazania.

W związku ze stanem epidemii przypominamy o konieczności ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych.

Dyspensa

Przypominamy Biskupom Diecezjalnym o konieczności udzielenia kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w związku ograniczeniami liczby wiernych mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych.

Dla osób korzystających z dyspensy zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie transmisji z diecezjalnych lub parafialnych celebracji liturgicznych. Podobnie prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu. W przypadku trudności organizacyjnych zachęcamy do informowania wiernych o propozycjach ogólnopolskich, których spis znajduje się na stronie Konferencji Episkopatu Polski www.episkopat.pl. Jednocześnie informujemy, że liturgia Triduum Sacrum z Jasnej Góry będzie transmitowana w telewizji publicznej.

Modlitwa prywatna i rodzinna

Z powodu ograniczenia liczby wiernych podczas liturgii przypominamy zarządzenie Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br., aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia, a kapłani by troszczyli się o dodatkowe okazje do adoracji Najświętszego Sakramentu. Prosimy Księży Biskupów o przypominanie wiernym o potrzebie modlitwy prywatnej i rodzinnej w duchu słów Jezusa Chrystusa: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imięmoje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Ta nadzwyczajna sytuacja sprzyja temu, aby nasze rodziny stawały się coraz bardziej domowymi Kościołami.

Sakrament pokuty i pojednania

1. Drugie przykazanie kościelne nakazuje wiernym „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, zgodnie z prawem Kościoła (KPK kan. 989: „Każdy wierny, po osiągnięciu wieku rozeznania, obowiązany jest przynajmniej raz w roku wyznać wiernie wszystkie swoje grzechy ciężkie”). W polskiej tradycji istnieje zwyczaj, że dokonuje się to najczęściej w okresie Wielkiego Postu przy okazji rekolekcji. Każdy wierny może jednak sam zdecydować, kiedy wypełni obowiązek wynikający z tego przykazania. Zachęcamy jednak Biskupów Diecezjalnych, aby – jeśli nie ma przeciwwskazań ze strony służb sanitarnych – zachęcali księży, by już teraz stwarzali wiernym możliwość do spowiedzi indywidualnej.

2. Chociaż właściwym miejscem sprawowania spowiedzi jest konfesjonał (KPK kan. 964-§ 1-2), to z uzasadnionej przyczyny spowiedź może się odbyć poza konfesjonałem (KPK kan. 964 § 3). W obecnych warunkach można sprawować ten sakrament np. w kościele, w kaplicy, w zakrystii, w sali katechetycznej, w biurze parafialnym lub w innym godnym miejscu, pozwalającym na zachowanie prywatności i zasad bezpieczeństwa.

3. Przypomina się o unikaniu wszelkich nadużyć związanych z sakramentem pojednania, jak np.:

a) nie wolno w sposób nieuprawniony korzystać z rozgrzeszenia ogólnego. Zgodnie z normami zawartymi w „Obrzędach Pokuty dostosowanych do zwyczajów diecezji polskich”, wyd. 2, Katowice 2010, nr 39: „Do biskupa diecezjalnego należy:a) Kierowanie dyscypliną pokuty w swojej diecezji oraz stosowanie odpowiednich adaptacji samych obrzędów zgodnie z normami ustalonymi przez Konferencję Biskupów. b) Ustalenie, po porozumieniu się̨ z innymi członkami Konferencji Biskupów, kiedy wolno udzielić ogólnego rozgrzeszenia sakramentalnego, z zachowaniem warunków ustalonych przez Stolicę Świętą”. Takie porozumienie zostało podjęte przez biskupów i potwierdzone przez Stolicę Apostolską dn. 10.03.1978 (Prot. CD 544/77) i zamieszczone w „Obrzędach pokuty dostosowanych do zwyczajów diecezji polskich”. W świetle powyższych ustaleń: „Kapłan może udzielić ogólnego rozgrzeszenia po ogólnej spowiedzi tylko wtedy, gdy indywidualna spowiedź jest niemożliwa, mianowicie: 1) w niebezpieczeństwie śmierci; 2) penitentom innej narodowości przebywającym w Polsce, z którymi nie może się̨ porozumieć z powodu braku znajomości języka. Przypomina się, że spowiedź ogólna nie zwalnia od obowiązku indywidualnego wyznania grzechów ciężkich” (Obrzędy Pokuty dostosowane do zwyczajów diecezji polskich, Wprowadzenie, nr 38*). To znaczy, że grzechy ciężkie, odpuszczone w ramach spowiedzi z rozgrzeszeniem ogólnym, należy wyznać na najbliższej spowiedzi indywidualnej, pod sankcją zaciągnięcia nowego grzechu ciężkiego;

b) nie jest możliwa spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej (np. telefon, komunikator internetowy itp.). Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź przez telefon, a wszystkie dotychczasowe wypowiedzi wyraźnie zakazują spowiedzi „na odległość” (por. Denzinger, nr 1994) i wskazują, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów” (Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, „Kościół a Internet” z dn. 22.02.2002 w pkt. II);

c) zakazana jest publiczna spowiedź z indywidualnych grzechów (potępiona przez papieża Leona Wielkiego, Ep. 168,2 – BreviariumFidei, nr 434).

4. Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania, a nie spowiedź. Kodeks Prawa Kanonicznego w kan. 916 wskazuje, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości (contritio). Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”. Zawsze należy pamiętać, że uzyskane w ten sposób odpuszczenie grzechów jest związane z obowiązkiem ich wyznania podczas najbliższej możliwej okazji do spowiedzi, pod karą wpadnięcia na nowo w grzech śmiertelny.

5. Ponieważ w czasie świątecznym zazwyczaj kapłani są mocno zaangażowani w wiele dzieł (przygotowanie liturgii, nabożeństwa wielkopostne, głoszone rekolekcje), to w obecnym okresie istnieje możliwość, aby poprzez odwołanie uroczystych celebracji mogli mieć więcej czasu na spowiadanie wiernych w utrudnionych warunkach.

Komunia święta

 1. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (26.02.2020) do Niedzieli Trójcy Świętej (7.06.2020) (205. Zebranie Plenarne KEP z dnia 2.03.1985 roku).
 2. Przypomina się, że „każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust” (Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, „Redemptionis Sacramentum”, Instrukcja o tym, co należy zachowywać, a czego unikać w związku z Najświętszą Eucharystią, 25.03.2004, nr 92). W związku z tym nikomu nie można nakazywać przyjęcia Komunii Świętej na rękę, można tylko do tego zachęcać (zgodnie z zarządzeniem Rady Stałej KEP z dn. 12.03.2020). Należy tak organizować udzielanie Komunii Świętej, aby nie naruszyć wrażliwości osób mających trudność w przyjęciu Komunii Świętej na rękę. Jeśli część wiernych przyjmuje Komunię Świętą na rękę, a część do ust, jest wskazane, aby obu grupom Komunii udzielali różni szafarze lub też by osoby przyjmujące Komunię do ust przyjmowały ją po osobach przyjmujących Komunię na rękę. Wiernych przyjmujących Komunię Świętą na rękę zachęca się, by uprzednio, w miarę możliwości, zdezynfekowali sobie dłonie.
 3. Istnieje możliwość, aby wierni, którzy łączą się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy świętej za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu, mogli w wyznaczonych godzinach przyjąć Komunię Świętą w kościele, podchodząc pojedynczo w taki sposób, aby zachować normy bezpieczeństwa.

Sugestie organizacyjne i przypomnienia dotyczące Triduum Sacrum

Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna) nie jest nakazane, a zatem nieobecność na tych celebracjach nie wiąże się z zaciągnięciem grzechu. Obowiązkowy jest udział w Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania (obowiązek ten spełnia się też przez uczestnictwo w liturgii Wigilii Paschalnej).

Wielki Czwartek

a) w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa na terenie diecezji, zaleca się zawężenie uczestników Mszy Świętej Krzyżma do najbliższych współpracowników biskupa;

b) co do księży, którzy nie mogą wziąć udziału we Mszy Świętej Krzyżma, biskupi diecezjalni mogą rozważyć odnowienie przyrzeczeń kapłańskich w innym terminie, np. z okazji święceń prezbiteratu, po ustaniu restrykcji związanych z zagrożeniem;

c) z racji duszpasterskich „miejscowy Ordynariusz może zezwolić na odprawienie drugiej Mszy św. w kościołach i kaplicach, w godzinach wieczornych, a w razie przewidzianej konieczności – nawet w godzinach rannych” (Pasch. Soll., 47);

d) zaleca się opuszczenie obrzędu umywania nóg (Mandatum).

Wielki Piątek

a) Mszał Rzymski w rubryce 12 na Wielki Piątek daje ordynariuszowi miejsca możliwość zezwolenia lub nakazania na dołączenie specjalnej intencji „w poważnej i publicznej potrzebie”. Tekst takiej intencji powinien zachować strukturę wezwań wielkopiątkowej modlitwy powszechnej;

b) nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wieki Piątek może być okazją dla wiernych do przeżywania w odpowiednio małej grupie tajemnicy paschalnej.

Wielka Sobota

a) zachęca się do korzystania z możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim;

b) nie zaleca się organizowania tradycyjnego święcenia pokarmów. Zamiast tego proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, zgodnie z Księgą „Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nry 1347-1350 (tekst tego obrzędu znajduje się w załączniku). Można go też umieścić na stronach diecezjanach i parafialnych.

Niedziela Zmartwychwstania

a) w Wigilię Paschalną i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie zaleca się używania pokropień;

b) chrzty katechumenów mogą być sprawowane z zachowaniem środków ostrożności co do kontaktu bezpośredniego. Natomiast, zgodnie z tradycją Kościoła mogą one mieć miejsce także w uroczystość Zesłania Ducha Świętego;

c) w Niedzielę Zmartwychwstania biskupi mający uprawnienia od Stolicy Apostolskiej mogą udzielić zezwolenia duszpasterzom na kwadrynacje dla dobra wiernych.

Koncelebra

Wypada, aby w tym czasie przygotowywanie kielicha, spożywanie z niego i puryfikacja była pozostawiona głównemu celebransowi, niezależnie od obecności innych posługujących. Koncelebransi spożywają Ciało i Krew Pańską przez zanurzenie, po czym główny celebrans spożywa Krew Pańską.

Zakończenie

11 czerwca 1999 r. w Warszawie Jan Paweł II skierował do biskupów polskich znamienne słowa. Również aktualna sytuacja w Polsce „wymaga ogromnej mobilizacji i gotowości duchowej całej wspólnoty Kościoła, a zwłaszcza jego pasterzy. Zwracam się do was jeszcze raz z gorącym apelem: bądźcie na wzór samego Chrystusa «jako ci, co usługują», bądźcie «dobrymi pasterzami, znającymi swe owce i przez nie znanymi; prawdziwymi ojcami, wyróżniającymi się duchem miłości i troski względem wszystkich» (Christus Dominus, 16). Niech za sprawą waszej ofiarnej i pełnej poświęcenia posługi Kościół w Polsce troszczy się o «braci najmniejszych» (por. Mt 10, 42), o ubogich, chorych, pokrzywdzonych, cierpiących i pozbawionych nadziei. Niech służy wszystkim ogromem zbawczych darów, jakie od Chrystusa otrzymał dla dobra każdego człowieka”.

Dziękujemy wszystkim Księżom Biskupom za podejmowanie niełatwych, ale koniecznych decyzji, w duchu jedności i tradycji Kościoła, których celem jest dobro duchowe wiernych oraz troska o ich zdrowie i życie.

Przez orędownictwo Maryi, Jasnogórskiej Królowej Polski, powierzamy Panu Bogu posługę Księży Biskupów w tym trudnym czasie, upraszając potrzebne łaski.

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Abp Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Bp Artur Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 21.03.2020 r.

20 marca 2020

NOTA PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ ODNOŚNIE SAKRAMENTU POJEDNANIA

W OBECNEJ SYTUACJI PANDEMII,

 

„A oto Ja jestem z Wami przez wszystkie dni”

(Mt 28, 20)

Powaga obecnych okoliczności wymaga refleksji nad pilnością i istotnym znaczeniem Sakramentu Pojednania, wraz z pewnymi niezbędnymi wyjaśnieniami, zarówno dla wiernych świeckich, jak i dla szafarzy powołanych do sprawowania tego Sakramentu.

Także czasach Covid-19 Sakrament Pojednania jest udzielany zgodnie z powszechnym prawem kanonicznym i z przepisami Ordo Paenitentiae.

Spowiedź indywidualna jest zwyczajowym sposobem sprawowania tego sakramentu (por. kan. 960 KPK), podczas gdy rozgrzeszenie ogólne, bez uprzedniej spowiedzi indywidualnej, nie może być udzielone, chyba że istnieje bezpośrednie niebezpieczeństwo śmierci, ponieważ nie ma wystarczająco dużo czasu na wysłuchanie spowiedzi poszczególnych penitentów (por. kan. 961, § 1 KPK), lub też występuje poważna konieczność (por. kan. 961, § 1, 2 KPK), za rozpatrzenie której odpowiedzialny jest biskup diecezjalny, biorąc pod uwagę kryteria uzgodnione z innymi członkami Konferencji Episkopatu (por. kan. 455, § 2 KPK) i przy konieczności, aby rozgrzeszenie było ważne, votum sacramenti ze strony indywidualnego penitenta, to znaczy postanowienie wyznania we właściwym czasie grzechów ciężkich, których w tym czasie nie można było wyznać (por. kan. 962, § 1 KPK).

Penitencjaria Apostolska uważa, że szczególnie w miejscach najbardziej dotkniętych zarazą pandemiczną i dopóki zjawisko to nie zostanie opanowane, istnieje poważna konieczność, o której mowa w kan. 961, § 2 KPK.

Wszelkie dalsze szczegóły są pozostawione na mocy prawa biskupom diecezjalnym, zawsze z uwzględnieniem najwyższego dobra zbawienia dusz (por. kan. 1752 KPK).

Jeśli pojawi się nagła potrzeba udzielenia rozgrzeszenia sakramentalnego kilku wiernym naraz, kapłan ma obowiązek zawiadomić o tym w miarę możliwości biskupa diecezjalnego lub, jeśli nie może, jak najszybciej go o tym poinformować (por. Ordo Paenitentiae, nr 32).

W obecnej sytuacji zagrożenia pandemią do biskupa diecezjalnego należy zatem wskazanie kapłanom i penitentom, że podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, przy użyciu masek ochronnych, zwracając absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję.

Ponadto, do biskupa diecezjalnego należy zawsze ustalenie, na terenie własnego okręgu kościelnego i w zależności od poziomu pandemii, przypadków poważnej konieczności, w których zgodne z prawem jest udzielenie rozgrzeszenia ogólnego: na przykład przy wejściu do oddziałów szpitalnych, gdzie hospitalizowani są zakażeni wierni zagrożeni śmiercią, stosując w miarę możliwości i przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności środki nagłaśniające, aby można było usłyszeć rozgrzeszenie.

Należy rozważyć potrzebę i celowość utworzenia, w razie potrzeby, w porozumieniu z władzami sanitarnymi, grup „nadzwyczajnych kapelanów szpitalnych”, także na zasadzie dobrowolności i zgodnie z normami ochrony przed zarażeniem, aby zagwarantować niezbędną pomoc duchową chorym i umierającym.

Tam, gdzie poszczególni wierzący znajdują się w bolesnej niemożności uzyskania rozgrzeszenia sakramentalnego, należy pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyrażony w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, uzyskują przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).

Nigdy wcześniej tak jak teraz Kościół nie doświadczył mocy komunii świętych, wznosząc do swego Pana Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego swoje prośby i modlitwy, zwłaszcza Ofiarę Mszy Świętej, odprawianą przez kapłanów codziennie, nawet bez ludzi.

Kościół, jako dobra matka, błaga Pana o uwolnienie ludzkości od tej plagi, wzywając wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia i Uzdrowienia Chorych, oraz Jej Oblubieńca, św. Józefa, pod którego opieką Kościół od zawsze kroczy po świecie.

Niech Najświętsza Maryja Panna i św. Józef wyjednają dla nas obfite łaski pojednania i zbawienia, podczas gdy my wsłuchujemy się uważnie w Słowo Pana, który dziś powtarza ludzkości: „Zatrzymajcie się, i we Mnie uznajcie Boga” (Ps 46, 11), „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni” (Mt 28, 20).

W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 19 marca 2020 roku,

W Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego.

Kard. Mauro Piacenza

Penitencjarz Większy

Ks. Prał. Krzysztof Nykiel

Regens

 

 

20 marca 2020 r.

Przypominam, że dzisiaj od godz. 12:00 do godz. 17:00 w naszym kościele Wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość indywidualnej modlitwy i odprawienia prywatnie (lub rodzinnie) Drogi Krzyżowej

18 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie,

powoli zbliża się czwarta niedziela Wielkiego Postu. Każdego roku tego dnia rozpoczynaliśmy w kościele nasze rekolekcje wielkopostne. Sytuacja, w jakiej przyszło nam przeżywać tegoroczny czas Wielkiego Postu, sprawia, że nasze rekolekcje nie mogą się odbyć w formie jak każdego roku. Rodzą się różne propozycje, jak wspólnie, chociaż w rozproszeniu przeżywać czas naszego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zachęcam do podsuwania propozycji na adres mail: parafia.mlodzieszyn@gmail.com. W najbliższym czasie podam konkretne propozycje. Bardzo też proszę, aby osoby, które zamówiły Msze Św. na czas rekolekcji skontaktowały nie ze mną telefonicznie.

Jednoczmy się na modlitwie, szczególnie tej różańcowej o godz. 20:30. Dziękuję wszystkim, którzy nie tylko w niedzielę, ale nawet każdego dnia uczestniczą we Mszy Św. transmitowanej na różnych kanałach telewizyjnych i w internecie. Przypominam jednocześnie, że każdego dnia Msze Św. w naszym kościele sprawowane są według przyjętych intencji. Można też jak zwykłe, z zachowaniem należytej ostrożności, korzystać z Sakramentów Świętych.

 

ks. Dariusz Kuźmiński

 

18 marca 2020 r.

Komunikat Redakcji \”Gościa Niedzielnego\”.

Drodzy Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”,informujemy, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, od nr. 12/2020 (z datą 22 marca 2020 r.) „Gościa Niedzielnego” czasowo wstrzymany zostaje kolportaż parafialny naszego tygodnika. Bieżące wydanie „Gościa Niedzielnego” w wersji drukowanej będzie można kupić jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży prasy (kioski, saloniki prasowe, stacje benzynowe itp.).Przypominamy o możliwości skorzystania z prenumeraty pocztowej. Szczegóły na www.igomedia.pl/Zamowprenumerate lub pod nr. tel. 32 608 80 83.Pragniemy również zachęcić do skorzystania z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja. Kompletne wydanie 12. numeru „Gościa” – z dodatkami diecezjalnymi –  będzie też dostępne w formacie PDF – do ściągnięcia i wydrukowania w domu – na stronie gosc.pl. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by „Gość Niedzielny” mógł trafić do starszych czytelników, którzy nie korzystają z komputerów czy urządzeń mobilnych.Podjęcie tej decyzji było dla nas trudną koniecznością, ale mamy nadzieję, że ta sytuacja nie potrwa długo. Zapewniając o naszej modlitwie w intencji całego społeczeństwa, chorych, służb medycznych, a także Was, Drodzy Czytelnicy, prosimy o modlitwę w naszej intencji w tym bardzo trudnym momencie.

Redakcja „Gościa Niedzielnego”

 

14 marca 2020 r.

Kochani Parafianie,

w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób jesteśmy zmuszeni do dalszych ograniczeń udziału we Mszy Św., także Mszy Św. niedzielnej. Biskup Łowicki udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszeni są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu

Bardzo zatem proszę, aby na Msze Św. sprawowane w naszej świątyni przybywały jedynie – jeżeli tego pragną – osoby, które zamówiły intencję mszalną. W przypadku chęci zmiany terminu zamówionej Mszy Św. proszę o kontakt telefoniczny (608 627914).

Msze Św. będą sprawowane, proszę jednak, aby wszyscy, o ile to możliwe, pozostawali w domach. Łączmy się w tym czasie z naszym kościołem parafialnym śledząc Msze Św. na kanałach telewizyjnych i łącząc się z Parafią duchowo. Msze Św. w TV np.: o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 7.00 w Radiu Plus, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam czy o godz. 13.00 w TVP Polonia

Od dzisiaj także w całej naszej Ojczyźnie o godz. 20:30 łączymy się we wspólnej modlitwie różańcowej w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Nie ta modlitwa łączy także naszą Parafię.

Jednocześnie informuję, że wszystkie spotkania: ministrantów, scholi, kursu przedmałżeńskiego itp. zostają zawieszone.

Pozostając w duchowej łączności módlmy się wszyscy intensywnie o jak najszybsze o ustanie epidemii

Ks. Dariusz Kuźmiński – proboszcz

 

14 marca 2020

Komunikat Biskupa Łowickiego w związku wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz rozporządzeniami organów państwowych zarządzam, aby przyjąć następujące wskazania zawarte w apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca br. Są one następujące:

 1. podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać do 50 osób;
 2. przypominam o wydanej poprzednio Dyspensie z dnia 13 marca br. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętej w środkach społecznego przekazu;
 3. proszę kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wszystkich Diecezjan, a zwłaszcza rodziny, aby każdego dnia o godzinie 20.30 odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Stworzymy w ten sposób wspólnotę jedności i modlitwy w całej naszej Ojczyźnie.

W tym trudnym czasie zagrożeń niech łączy nas nade wszystko głęboka wiara w Boga, w którym jest nasze uzdrowienie i nasza nadzieja.

Bp. Andrzej Franciszek Dziuba

 

 

13 marca 2020 r.

Dekret Biskupa Łowickiego w związku z zagrożeniem koronawirusem

Wobec zagrożeń płynących z rozprzestrzeniającego się koronawirusa oraz stosownie do zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca br. proszę wszystkich duszpasterzy i wiernych o przyjęcie następujących zaleceń:

Mając na uwadze potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, z racji istniejącego niebezpieczeństwa, jakie stwarza panująca epidemia koronawirusa, na mocy kan. 87 § 1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do dnia 29 marca br.:
a. osobom w podeszłym wieku;
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp);
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę;
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Osoby korzystające z dyspensy zachęcam do uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w domu za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu. Osobom korzystającym z dyspensy przypominam, że są zobowiązane do stosownej modlitwy i czynienia dzieł miłosierdzia.

Proszę przede wszystkim o głęboką modlitwę do Boga. Przyjmijmy wszystko w duchu wiary i wezwania do nawrócenia. „Tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Bądźmy solidarni z osobami starszymi i potrzebującymi.

Polecam duszpasterzom, aby: 

a) zgodnie z Tradycją Kościoła w naszych kościołach były śpiewane suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty, a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami. Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie; Od nagłej, a niespodziewanej śmierci, zachowaj nas Panie; My grzeszni Ciebie Boga prosimy, wysłuchaj nas Panie”;
b) kościoły i kaplice publiczne były otwarte w ciągu dnia;
c) były dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu;
d) przy zachowaniu należytych zasad higieny kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

Do dnia 29 marca br.:

a) zostają odwołane rekolekcje szkolne w parafii;
b) rekolekcje dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawiam roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów;
c) zostaje odwołana pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę zaplanowana na dzień 4 kwietnia br.:
d) liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze.

W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach i wszystkich kaplicach następujących zasad:

a) kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny;
b) przypominam, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W takim przypadku koniecznie należy zadbać o higienę rąk oraz odpowiednio wyrazić cześć wobec Jezusa Chrystusa, realnie obecnego w Eucharystii. Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą. Należy spożyć Hostię przed kapłanem. Nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza;
c) znak pokoju należy przekazywać przez skłon głowy, bez podawania rąk;
d) cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego;
e) należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie;
f) na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne;
g) rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

Oddajemy naszą Diecezję Łowicką i wszystkich jej mieszkańców czułej opiece Matki Bożej, Uzdrowienie chorych i Pocieszycielce strapionych, oraz naszym Patronom, św. Wiktorii i bł. Ojcu Honoratowi

+ Andrzej F. Dziuba

cid:298F6AF7-FC0F-4007-869D-29A5DC9B9843/407FECBD-BEDA-46DC-95C5-2E5223C262A7

 

12 marca 2020 r.

Drodzy Parafianie,

Stając wobec nowej sytuacji, którą jako wspólnota parafialna przeżywamy, bardzo proszę wszystkich o gorącą modlitwę rodzinną i prywatną o ustanie epidemii koronawirusa, a także w intencji wszystkich chorych oraz służby zdrowia i służb sanitarnych. Pamiętajmy także o zmarłych na całym świecie z powodu koronawirusa oraz o ich rodzinach.

Jednocześnie proszę wszystkich o należytą troskę o przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz o przestrzeganie wszelkich wskazań służb medycznych, w tym szczególnie unikanie niekoniecznych kontaktów osobowych. Bardzo proszę wszystkich, a szczególnie osoby starsze, o bardzo poważne potraktowanie tych zaleceń.

Nasz kościół parafialny pozostaje miejscem szczególnego wołania do Pana Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. W dniu jutrzejszym od godz. 12:00 do godz. 16:30 będzie możliwość indywidualnej modlitwy w naszym kościele. Bardzo zachęcam, aby rozważyć tę możliwość i zamiast udawać się na wspólną Drogę krzyżową o godz. 16:30 pomodlić się prywatnie w godzinach wcześniejszych w kościele lub w domu.

Bardzo proszę także o zapoznanie się z zarządzeniem Episkopatu Polski zamieszczonym na stronie parafialnej oraz śledzenie na bieżąco ogłoszeń na stronie parafialnej

Pozostając w duchowej jedności i modlitwie

Ks. Dariusz Kuźmiński – proboszcz

 

Zarządzenie nr 1/2020
Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
z dnia 12 marca 2020 r.

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

 1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
  a. osobom w podeszłym wieku,
  b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 1. W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:
  a. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
  b. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
  c. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
  d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
  e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,
  f. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
  g. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
 2. W obecnej sytuacji przypominamy, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Polecamy duszpasterzom:
  a. aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,
  b. aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,
  c. aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.
 3. Jednocześnie informujemy, że do dnia 29 marca br.:
  a. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze,
  b. zawieszone zostają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Jednocześnie prosimy środki społecznego przekazu oraz duchownych o propozycje rekolekcji w Internecie, które w ten sposób mogą być przeżywane w domu,
  c. sprawy rekolekcji dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawia się roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów.

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach.
Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 marca 2020 r.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu 2020

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30. W piątki o tej samej godzinie Droga Krzyżowa.
 2. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczną się dzisiaj po Mszy Św. wieczornej. Spotkania będą się odbywać w salce parafialnej przy plebanii
 3. Dzisiaj we wszystkich kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w świecie tzw. zbiórka Ad Gentes, z przeznaczeniem dla misjonarzy.
 4. Dzisiaj jest również Dzień Kobiet, paniom życzymy wzrastania w pięknie powołania kobiety. Przypominam tez o zaproszeniach dla Pań: dzisiaj do GOKU – u; za tydzień w Skierniewicach. Dzisiaj także są imieniny Pani Beaty, której życzymy wiele sił duchowych, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask do pracy w szkole, Parafii i rodzinie.
 5. Ogłoszenie dla dzieci, dotyczące już wakacji: informujemy, że wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej Parafii będzie od 17 do 22 VIII. Miejsce tegorocznych kolonii to Ruciane Nida. Osoby chętne wpłacają 100 zł zaliczki do P. Beaty lub P. Sylwii.
 6. Do 26 marca mamy zgłosić ilość kart wstępu na uroczystość beatyfikacji…
 7. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy w naszej Parafii śp. Adama Stelmach z Mistrzewic; pomódlmy się także za śp. Mateusza Rząp. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ważne daty:

CHRZEST ŚW (niedziela godz. 12:00): 13 IV; ….. 14 VI; 21 VI; 28 VI;