Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocy 2022

 1. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią dziś rozpoczynamy ostatnią, krótką część Nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszych domach: Zapraszam przedstawicieli ulicy Wyszogrodzkiej. Obraz będzie wędrował w kierunku Domu Parafialnego, a następnie przyległych ulic.
 2. Dziś przypada rocznica konsekracji i ingresu do katedry łowickiej naszego Księdza Biskupa. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu diecezji.
 3. W tym tygodniu chcemy szczególnie modlić się o urodzaje, o jakże potrzebny deszcz i błogosławieństwo Boże dla rolników
 4. W przyszłą niedzielę będziemy już przeżywać Wniebowstąpienie Pańskie i Uroczystość I Komunii Św. (godz. 10:00), od piątku zaś rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.
 5. W najbliższą sobotę, po raz pierwszy będziemy w Kościele w Polsce wspominać w liturgii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia w naszej katedrze trzech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie.
 6. Spowiedź dzieci przed I Komunią Św. będzie w najbliższą sobotę o godz. 14:00. Zachęcamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych, aby (kto może) skorzystały z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, aby uniknąć długiego czasu oczekiwania na Spowiedź.
 7. Trwają przygotowania do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli młodzieży Ksiądz Biskup Ordynariusz w Uroczystość Zesłania Ducha Św., w niedzielę 5 VI (za dwa tygodnie) o godz. 17:00.

 

 1. Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie serdecznie zaprasza w piątek 27 maja o godz. 18.00 na koncert z okazji Dnia Matki pt. „Nie ma jak u Mamy” w wykonaniu zespołu CANTARE.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Wacławę Sałacińską, l. 88 z Juliopola. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Godz. 12:00:

W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 • Jakub Ciura, kawaler z Par. tut. i Magdalena Zielińska panna z Par. Kozłów Szlachecki
 • Kamil Daniel Słaby, kawaler z Par. Wielogłowy, diec. tarnowska i Joanna Jackowska, panna z Par. tut.
 • Przemysława Krzemiński, kawaler z par. tut. oraz Monika Szczepańska, panna z Par. Opieki Św. Józefa w Leśmierzu
 • Artur Bucior, kawaler z Par. Św. Alberta w Sochaczewie i Klaudia Pojedynek, panna z Par. tut.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocy 2022

 

 1. Trwają przygotowania do I Komunii Św. oraz sakramentu Bierzmowania. Przypomnę, że I Komunia Św. będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja, czyli 29 V o godz. 10:00. Tydzień później zaś – w niedzielę 5 VI (Uroczystość Zesłania Ducha Św.) będzie w naszej parafii Bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży Ks. Biskup Ordynariusz na Mszy Św. o godz. 17:00. Wcześniej tego samego dnia o godz. 12:00 będzie w naszej parafii rocznica I Komunii Św.
 2. Inne ważne terminy to: Odpust ku czci Św. Antoniego 13 VI (poniedziałek godz. 18:00) – planujemy, aby w tym dniu zorganizować piknik na podwórku plebanii; kilka dni później w czwartek 16 VI będzie Boże Ciało
 1. Zakończył się czas ograniczeń związanych z pandemią. W naszych rozmowach powrócił temat niezakończonego Nawiedzenia kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszych domach: pozostała ulica Wyszogrodzka oraz ulice za domem parafialnym. Chcielibyśmy, aby Matka Boża mogła spojrzeć jeszcze raz na nasze domy i uroczyście zakończyć czas nawiedzenia. Zapraszam zatem, aby za tydzień o godz. 12:00 mieszkańcy ul. Wyszogrodzkiej zabrali Obraz Matki Bożej na ten ostatni szlak Nawiedzenia.
 2. W przyszłym tygodniu przypada rocznica konsekracji i ingresu do katedry łowickiej naszego Księdza Biskupa. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy modlą się o powołania kapłańskie, Dziękuję też za wspólne przeżycie pierwszego w tym roku nabożeństwa fatimskiego
 4. ZAPROSZENIE: 860 lat od konsekracji kościoła w Tumie: 21 maja o godz. 12:00 Mszę Św. dziękczynną odprawi abp Marek Jędraszewski
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Andrzeja Kęskę, l. 61 z Mistrzewic

         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Godz. 12:00:

W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 • Marcin Kwiatkowski, kawaler z Par. tut. i Ewelina Klaudia Domańska, panna z Par. Św. Trójcy w Wyszogrodzie
 • Jakub Ciura, kawaler z Par. tut. i Magdalena Zielińska panna z Par. Kozłów Szlachecki
 • Kamil Daniel Słaby, kawaler z Par. Wielogłowy, diec. tarnowska i Joanna Jackowska, panna z Par. tut.
 • Przemysław Krzemiński, kawaler z par. tut. oraz Monika Szczepańska, panna z Par. Opieki Św. Józefa w Leśmierzu

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocy 2022

 

 1. Dzisiaj w niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza, modlimy się o powołania kapłańskie i wspieramy ofiarami nasze Seminarium.
 2. Ponieważ dzień Św. Stanisława (8 maja) przypada w tym roku w niedzielę, uroczystość ta liturgicznie została przeniesiona na poniedziałek 9 maja. Msza Św. zbiorowa ku czci Św. Stanisława będzie zatem jutro o godz. 18:00.
 3. Już dzisiaj natomiast o godz. 13.30, będzie w Mistrzewicach Msza Św. odpustowa ku czci Św. Stanisława Bp. i Męczennika. Wracamy po pandemii do tradycji tej Mszy Św. w niedzielę najbliżej Uroczystości Św. Stanisława. Zapraszamy obecnych i byłych mieszkańców Mistrzewic na tę Mszę Św. w której chcemy też pamiętać o zmarłych.
 4. Uroczystość Św. Stanisława to także dzień imienin naszego ks. Prałata, któremu już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe oraz dziękujemy za pełna poświęcenia posługę w naszej Parafii
 5. Ostatni konferencja przedmałżeńska dzisiaj po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie
 6. We wtorek o godz. 16:00 będzie w kościele pierwsza próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. W piątek o godz. 16:00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, natomiast w sobotę o godz. 9:00 będzie spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, a w najbliższy piątek także na Nabożeństwo fatimskie

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Śp. Stanisława Wiśniewskiego, wieloletniego kościelnego naszej Parafii, a także Śp. Irenę Błaszczyk, l. 92 z Rokiciny oraz Kazimierza Targaszewskiego, l. 81

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Godz. 12:00:

W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

 • Mateusz Michalak, kawaler z Par. tut. i Karolina Kopczyńska, panna z Par. tut.
 • Marcin Kwiatkowski, kawaler z Par. tut. i Ewelina Klaudia Domańska, panna z Par. Św. Trójcy w Wyszogrodzie