Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

12 listopada

Ogłoszenia  duszpasterskie – XXXII Niedziela – 12 listopada  2023

 1. We czwartek zapraszamy do udziału we Mszy św. o godzinie 17.00 – Bractwo Szkaplerzne; natomiast w sobotę, 18 listopada – Rodziny Szensztat także na godzinę 17.00
 2. SPRAWY CMENTARNE
  * informujemy, że klucze od bram cmentarnych
  posiada Pan kościelny oraz awaryjnie ks. Proboszcz. Brama otwierana była i jest bezpłatnie.
 • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
 • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać do końca roku.
 • Przypominamy, że wszelkie prace remontowo – budowlane na cmentarzu muszą być uzgadniane z Proboszczem, który wystawia odpowiednie zaświadczenie.
 1. Parafia ma stronę także na FB – Parafia Mlodzieszyn. Aktualności uzupełniane przez Panie z Rady Parafialnej. Dziękuję za inicjatywę.
 2. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA – do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
 3. Dziękujemy także:

– za okazywaną troskę o sprawy materialne parafii wyrażane w ofiarach na tacę

 1. Prosimy o pomoc w sprzątnięciu kościoła mieszkańców Boczkówka – pozostała część do plebanii – w sobotę, 18 listopada o godz. 9.00

  7. Polecamy prasę katolicką, są nowe pozycje.