Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

17 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – rok B – 17 grudnia 2023

 1. „Radujcie się w Panu!” ( GAUDETE) – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza Niedziela to Niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.
 2. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej, pozostał już zaledwie tydzień. Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód… W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.
 3. W przyszłą Niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Mimo, że jest to Niedziela to może uda nam się zachować tradycyjny post wigilijny związany z charakterem naszej wigilii. Msze św. jak w każdą Niedzielę.
 4. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, w cenie 7 zł małe; duże – 18,00 zł.
 5. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu:

– w tym tygodniu we wtorek, czwartek i sobotę o godzinie 7.00 rano.

 1. We środę o godzinie 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Może ktoś mógłby wykonać w tygodniu kilka stroików do dekoracji kościoła? Prosimy o kontakt.
 3. Można też nabyć dzisiaj i za tydzień sianko na stół wigilijny u ministrantów (dzieci). Ofiary złożone przeznaczone do ich dyspozycji.
 4. **** SPRAWY CMENTARNE: ***
 • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
 • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu,
  który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.  
 1. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy
  za składane tam ofiary.
 2. Dziękujemy:
  * za ofiary
  złożone w minionym tygodniu na tace i przy innej okazji
  * za pomoc w sprzątnięciu kościoła mieszkańcom Adamowej Góry domy od nr 1 do
  nr 23 i od nr 50 do 76 (domy od Altanki) oraz ulice od ul. Granicznej do ul. Kwiatowej. W sobotę, 23 grudnia od godziny 9.00 prosimy o pomoc w dekoracji i sprzątnięciu kościoła już na święta mieszkańców Adamowej Góry – domy od nr 24 do nr 49 oraz ulice od ul. Bajkowej do ul. Słonecznej; a także Juliopol Mokre.