Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 14 stycznia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela zwykła– rok B – 14 stycznia 2024

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.
 2. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy.
 3. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla wszystkich parafian i gości, a dzieciom i młodzieży błogosławionych ferii.
 4. Dziękujemy:
  * za ofiary
  złożone w minionym tygodniu na tace i przy okazji kolędy.

**** SPRAWY CMENTARNE:   ***

 • W obecnej pojawiających się niedorzecznych komentarzy, pragniemy poinformować, że zabieranie dekoracji czy kwiatów z własnych grobów do przydomowych koszy nie wiąże się z żadnymi negatywnymi duchowymi konsekwencjami, typu: że ktoś zaraz z rodziny umrze, że może spotkać rodzinę jakieś nieszczęście z tego powodu, itp. To są bzdurne pogańskie zabobony. Człowiek wierzący, nie przyjmuje takich interpretacji nawet do wiadomości, a tym bardziej nie wierzy w takie związki przyczynowo – skutkowe.  !!!!
 • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu,
  który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.
 • Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
  ————————————-

Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe.
Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Pragniemy odwiedzić tylko tych, którzy będą na nas oczekiwać – albo wychodzi Gospodarz przed dom, albo przynajmniej jest otwarta furtka. Prosimy odpowiednio przygotować miejsce spotkania. Nie kładziemy na stół, kopert z ofiarami – tam może być woda święcona, kropidło, krzyżyk, ewentualnie Pismo św. Dobrowolne ofiary można składać z zaznaczeniem – na inwestycje parafialne i lub tradycyjnie na kolędę. Najlepiej bez kopert w ramach oszczędzania papieru. Zasadniczo będą przeznaczone na opłacenie inwestycji już wykonanych.
Prosimy też o podwożenia kapłanów.                                   

Porządek kolędy w dniach 15 – 20 stycznia 2024 

 1. Poniedziałek – od godziny 9.30
 • Adamowa Góra – od nr 1 – 24
 • Adamowa Góra – od nowych ulic od końca do nr 25
 1. Wtorek – od godziny 9.30
 1. Środa – od godziny 9.30
 • Juliopol Mokre –
 • Wyszogrodzka – od Wspólnej do Leśniczówki
 1. Czwartek – od godziny 9.30
 • Juliopol Południowy – od nr 67 (Leśkiewicz) do nr 37a (Bryzek)
 • Juliopol – od nr 10 (Sobieraj) – 37 (Kaczkowska)
 1. Piątek – od godziny 9.30
 • Juliopol – numery 62 (Okliński) -86 (Nowicki) ; Świerkowa
 • Od Łęgu do kościoła (Wiatraczna, Sochaczewska)
 1. Sobota – od godziny 9.30
 • Mistrzewice Nowe / Juliopol za oczyszczalnią
 • Mistrzewice Nowe 

Uwaga! Jeśli nie uda się odwiedzić mieszkańców do godziny 16.30 – to dalszy ciąg po Mszach wieczornych.
W razie niejasności prosimy o kontakt pod parafialny numer telefonu 789 561 052

Zmarli w minionym tygodniu

* + Włodzimierz Lenart
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….