Ogłoszenia – 21.01.2024

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela zwykła– rok B – 21 stycznia 2024

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Niech to będzie inspiracja do częstszego sięgania po Słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego.
  2. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy w tym dniu na Msze Święte do naszego parafialnego kościoła. Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji
    i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.
  3. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii,
    z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  4. Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

– poniedziałek – 22 styczniaod godziny 9.30
    jeden kapłan – Sochaczewska od 4-16; Krótka, Akacjowa; Parkowa
    drugi kapłan – Walk nad Bzurą 10a; 12a; 12b;18; 20; Krucza 20;26;26a;28; Różana

– wtorek –23 stycznia –  od godziny 9.30
    – jeden kapłan – Cicha, Krucza, Krótka, Sochaczewska 20 (przyległe do siebie numery)
    – drugi kapłan – najpierw Wyszogrodzka – od p. Łapczyńskiej (nr 58) w stronę kościoła ( nr 12)
    oraz później – Wyszogrodzka w stronę Gminy od p. Organisty

– środa – 24 stycznia – od godziny 9.30
    – Łęg ( Wierzbowa, Sochaczewska, Polna) – dwaj kapłani

5. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, otwartość i życzliwość oraz złożone ofiary.
    Prosimy również o zgłoszenie się tych, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym czasie,
    a życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą.
    – dziękujemy za ofiary zebrane tydzień temu na ekogroszek do kościoła – starczy na ok. 2,5 tony.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć piękne kalendarze na nowy rok w cenie 7 zł.
  7. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych,
    a korzystającym z wypoczynku feryjnego pięknych i błogosławionych dni.

Zmarli:

+ Jadwiga Seseńska – pogrzeb w poniedziałek, godzina 14.30