Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 23 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela zwykła – rok B – 23 czerwca 2024

 1. Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby zaświadczyć, że należymy do Jezusa i jest On naszym Panem i nauczycielem. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
 2. Przeżywamy pierwszą wakacyjną Niedzielę i przypadający dzisiaj Dzień Ojca: niech żyjącym Pan szczodrze błogosławi, a zmarłym otworzy bramy niebios.
 3. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
 4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00 – można dopisywać intencje do Mszy św. zbiorowej.
 5. 27 czerwca w czwartek – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
 6. 29 czerwca w sobotę, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 17.30 oraz 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
 7. Bardzo prosimy w tym tygodniu – w dowolny dzień i o dowolnej porze – prosimy między sobą ustalić – o pomoc w opieleniu terenu wokół kościoła mieszkańców Leontynowa
 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

  ***************************************
  Zapowiedzi przedślubne:
  Jakub Żakowski, kawaler z parafii tutejszej oraz Sandra Śnieg, panna z Sochaczewa – zapowiedź pierwsza

*********************************************
SPRAWY CMENTARNE:
– dziękuję wszystkim, którzy regulują sprawy związane z prawem dysponowania grobów rodzinnych

Prosimy także nieustająco o:
– zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów;

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.
wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.