Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 28 kwietnia 2024 . V Niedziela wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielklanocna – rok B – 28 kwietnia 2024

 1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc – maj; miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia powszedniego przed wieczorną Mszą Świętą o godzinie 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
  – Zachęcamy, by gromadzić się także na „majówki” przy odnowionych i zadbanych kapliczkach wiejskich. Tym, którzy już uporządkowali i ozdobili kapliczki i krzyże przydrożne serdecznie dziękuję. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach – coraz większej ob. Obojętności czy nawet wrogości wobec naszej wiary, byśmy o te znaki koniecznie zadbali.
 2. W I piątek miesiąca, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. o godzinie 8.00 oraz 18.00. Na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  – spowiedź od godziny 17.30
 3. W czwartek, 02 maja przeżywać będziemy Dzień Flagi; wywieśmy flagi przy domach.
  – w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie.
 4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą o godzinie 18.00 odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec, powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
 5. Dziękuję za pomoc przy utrzymaniu porządku wokół kościoła. Zachęcamy, by w ten sposób wspierać naszą parafię. Można zawsze zgłosić się do pomocy. Zapraszamy.

***************************************
SPRAWY  CMENTARNE:
dziękuję wszystkim, którzy dbają o prządek przy  i na cmentarzu zabierając śmieci ze soba. 

Prosimy o:
– zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!
W styczniu była podwyżka ceny składowania śmieci, zapowiadają w połowie roku kolejną.

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie. W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen śmieci – lepiej się zmobilizować wcześniej.

wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.
*********************

Pogrzeb:
– we wtorek o godzinie 12.00 + Apolonii Czerwińskiej, pochodzącej ze Starych Bud .
Wieczny odpoczynek….