Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia duszpasterskie, 31 maja 2026

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej, 31 maja 2026 r.

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klas trzecich przyjmują pierwszy raz Komunię Świętą. Dziękuję serdecznie rodzicom za gruntowne sprzątanie Kościoła i dar ołtarza. Dziękuję pani Beacie, katechetce za przygotowanie dzieci. Dziękuję także panom Krzysztofowi Kubiak i Kacprowi Celeda z parku rozrywki Frajobelandii za maszynowe oczyszczenie kostki wokół kościoła. Dziękuję pani Wójt Monice Pietrzyk za ofiarowanie palmy dla kościoła.
2. Za tydzień w niedzielę, 7 czerwca uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej na Mszy o godz. 12.00. Przygotowanie do tego wydarzenia i spowiedź w najbliższy piątek po Nabożeństwie Czerwcowym.
3. Jutro rozpoczynamy czerwiec – miesiąc Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa codziennie po Mszy o godz. 17.00, a w niedziele po Sumie, czyli o godz. 12.00.
4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30.
5. W minionym tygodniu spotkała się Rada Parafialna. Rozmawialiśmy o zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała w najbliższy czwartek. Pójdziemy trochę trasą znaną z ostatniej Drogi Krzyżowej. Pierwszy ołtarz przed Ośrodkiem Zdrowia przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Drugi ołtarz przy GOK-u przygotowują Strażacy. Trzeci przy ul. Wąskiej nad stawem przygotowują mieszkańcy Adamowej Góry i czwarty w parku mieszkańcy Bud Starych. W czwartek Msza Św. z procesją Bożego Ciała o godz. 10.00. Wtedy odśpiewamy Litanię do Serca P. Jezusa. Proszę o przygotowanie procesji.
6. Rada Parafialna dyskutowała nad włączeniem się parafii do II Synodu Diecezji Łowickiej. Zaproponowano i ja powołuję Parafialny Zespół Synodalny z przedstawicielami grup parafialnych w składzie: ks. prał. Stanisław Łubian, Beata Ciura, Dominika Chruślińska, Grzegorz Koc, Daniel Majewski, Aleksandra Orlińska, Magdalena Orlińska, Paweł Orliński, Anna Sylwestrzak i Tomasz Więcek. Pierwsze spotkanie 9 czerwca wieczorem.
7. W tym tygodniu młodzież naszej parafii wyjeżdża na ogólnopolskie spotkanie młodych na Polach Lednickich. Wyjazd w sobotę rano o godz. 4.20 przed plebanią. Próba tańców lednickich odbędzie się w środę w Szymanowie. Wyjazd o godz. 17.30. Będzie też próba dla chętnych w piątek też w Szymanowie.
8. Zapowiedzi: Patryk Górzec z Młodzieszyna i Kinga Król-Górzec z Młodzieszyna..