Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia, IX Niedziela zwykła, 02 czerwca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela zwykła – rok B – 02 czerwca 2024

 1. Liturgia słowa w I czytani u dzisiaj przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia…
 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego.
 4. Trwamy w tak zwanej „oktawie” Uroczystości Bożego Ciała. W czwartek poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek, a po Mszy św. o godzinie 18.00 procesja kończąca Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w tej procesji dzieci rocznicowe i komunijne, poprosimy o sypanie kwiatków i niesienie chorągwi oraz feretronów.
 5. W piątek dzieci I – komunijne udają się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Lipki. Będziemy pamiętać o Parafii w naszych modlitwach.
 6. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze św. o godzinie 08.00 oraz 18.00 Przed Mszą św. od godz. 17.30 możliwość spowiedzi. Będzie w parafii tylko ks. Prałat, ks. Proboszcz z dziećmi jedzie na pielgrzymkę.
 7. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 10. Zwracamy się z serdeczną prośbą do Pań o pomoc w opielenie ogródka przy kościele. Po deszczu zielsko ma się dobrze. Można przyjść w dowolnej godzinie, można się zorganizować w kilka osób i o dowolnej porze trochę pomóc w utrzymaniu porządku. Z góry serdecznie dziękujemy.
 11. Za tydzień ofiary na tacę zebrane w Niedzielę inwestycyjną przeznaczymy na zakup nagłośnienia tzw. Pielgrzymkowego, by na przyszłość dobrze nagłośnić procesje.

  ***************************************
  SPRAWY CMENTARNE:
  – dziękuję wszystkim, którzy regulują sprawy związane z prawem dysponowania grobów rodzinnych
  Prosimy także nieustająco o:– zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów;

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.
wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.