Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia Niedzieli Miłosierdzia – 07 kwietnia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – rok B – 07 kwietnia 2024

  1. Dzisiejsza Niedziela ma wiele nazw: Przewodnia, Biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu. Będziemy też modlić się o powołania do naszego Seminarium Duchownego .
  1. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej, 8 kwietnia czyli jutroprzypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 17.00
  2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.30
  1. W przyszłą Niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny.
    W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci I – Komunijnych – w Niedzielę, 14 stycznia po mszy św. o godz. 12.00

7. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

8. Wszelkie informacje przekazane w dniu 1 kwietnia na temat rzekomych studiów w Seminarium w Rzymie naszego kleryka Bartka były żartem Prima Aprilisowym.:) 

 


***************************************
SPRAWY  CMENTARNE:

Prosimy o:
– zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!
W styczniu była podwyżka ceny składowania śmieci, zapowiadają w połowie roku kolejną.

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie. W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen śmieci – lepiej się zmobilizować wcześniej.

wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.