Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia Niedzieli Św. Rodziny – 31 grudnia 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny  – rok B – 31 grudnia 2023

 1. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Modlitwa dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas będzie podczas Mszy św. o godzinie 12.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie, którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godziny 16.30; w sobotę wspólny różaniec po Mszy świętej.
 5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na Mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania.

Orszak Trzech Króli po raz drugi wyruszy z trzech miejsc o godzinie 11.30, by dotrzeć na Mszę św.
o godzinie 12.00.
– krótki koncert kolęd, rozstrzygnięcie konkursu na rodzinną szopkę. Na zakończenie na zewnątrz kościoła grochówka, ciepłe napoje i zwierzyniec w zagrodzie.
Zachęcamy Panie do przyniesienia na wspólny poczęstunek ciasta domowego.

 1. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

**** SPRAWY CMENTARNE:   ***

 • Wywieźliśmy jeden duży kontener śmieci – koszt w granicach 4 tysięcy. Jeszcze przynajmniej będą dwa.  Zmarłym to w niczym nie pomaga. Pomaga tylko modlitwa, w tym najważniejsza Msza św.  Wszystkie inne zewnętrzne ozdoby bez umiaru nabierają kształtu jakiejś niezdrowej rywalizacji – u kogo będzie więcej? Często też mają przykryć wyrzuty sumienia – bo za mało się kochało za życia!!! A gdzie tu jest ekologia?
  Zamiast płacić tak wielkie kwoty za wywożenie śmieci, czy nie lepiej byłoby zrobić za te pieniądze coś pożytecznego na cmentarzu? Poddać pielęgnacji drzewa, czego tak bardzo pragniemy wszyscy? Wyciąć te, na które jest zgoda konserwatora? Utwardzić alejki, mieć finansowy wkład własny na ewentualne prace przy ogrodzeniu? Podajemy to pod spokojną, bez zbędnych emocji rozwagę. Pamięć jest ważna, symbol kwiatka czy światła też. Ale we wszystkim trzeba zachować umiar.
 • Ponawiamy też prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę możliwości zabierać do przydomowych koszy, a tylko to, co naprawdę się nie da, prosimy o segregowanie.
 • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie. Na cmentarzu jest ponad 1000 takich grobów! 
 • Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary. Dotychczas z dwóch miesięcznych tac zebraliśmy 6 200 zł oraz z tej puszki 1020 zł.

*******
Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Pragniemy odwiedzić tylko tych, którzy będą na nas oczekiwać – albo wychodzi Gospodarz przed dom, albo przynajmniej jest otwarta furtka. Prosimy odpowiednio przygotować miejsce spotkania. Nie kładziemy na stół, kopert z ofiarami – tam może być woda święcona, kropidło, krzyżyk, ewentualnie Pismo św. Dobrowolne ofiary można składać z zaznaczeniem – na inwestycje parafialne i lub tradycyjnie na kolędę. Najlepiej bez kopert w ramach oszczędzania papieru. Zasadniczo będą przeznaczone na opłacenie inwestycji już wykonanych.
Prosimy też o podwożenia kapłanów.

Porządek odwiedzin kolędowych w tym tygodniu – 02 – 05 stycznia 2023:

*** wtorek, 02 stycznia:
– jeden kapłan – Radziwiłka  i Rokicina– od godziny 9.30
– drugi kapłan – Olszynki, Młodzieszynek , Marysin  – po pogrzebie ok. 10.30
*** środa, 03 stycznia
– jeden kapłan Budy Iłowskie
– drugi Leontynów – obydwaj od 9.30
*** czwartek, 04 stycznia
– jeden kapłan Juliopol Pieńki  – od p. Mitrowskich do p. Sikorów
– drugi kapłan – Sportowa i Wąska – obydwaj od godziny 9.30 
*** Piątek – 05 stycznia
– obydwaj kapłani – Mistrzewice Stare – dwa samochody od godziny 9.30 

 • Dziękujemy:
  * za ofiary
  złożone w minionym tygodniu na tace i przy innej okazji
  * za pomoc w sprzątnięciu kościoła Paniom Małgosi i Annie z Mistrzewic.

Zmarli w minionym tygodniu
* + Mirosław Kalota
* + Andrzej Żakowski
* + Jolanta Jasińska
pogrzeb: 2 stycznia o godz. 9.00 na Wypalenisku mieszkańca DPS-u + Lesława Banacha
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….