Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia Niedzieli Trójcy Przenajświętszej – 26 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – rok B – 26 maja 2024

 1. Dzisiaj uroczysta Eucharystia z dziećmi I – komunijnymi – o godz. 10.00
 2. Dzisiaj także święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć. Pamiętajmy także o zmarłych mamach, może warto pamiętać o Mszy św. w ich intencji?
 3. We wtorek, 28 maja – wspominamy w liturgii bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, to także 37 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza i jego kolegów. Wtedy było święconych 54 kapłanów. Prosimy o modlitwę za żyjących i już zmarłych. Kapłani tego dnia spotykają się razem na wspólnej Eucharystii, tym razem w Warszawie u jednego z kolegów.
 4. W czwartek, 30 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00 oraz 10.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Próba dla dziewczynek we środę o godzinie 19.00
 5. Przypomnijmy raz jeszcze trasę i prośbę o przygotowanie czterech ołtarzy:

  przy pomniku przy GOK-u – członkowie Rady Parafialnej

          – przy stawie koło parku – członkowie OSP z Młodzieszyna i Bud Starych

         – przy Ośrodku zdrowia – członkowie KŻR z Młodzieszyna i Adamowej Góry

         – przy kościele – rodzice dzieci I komunijnych, i rocznicowych

 1. Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału, także dzieci I – komunijne i rocznicowe.  W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele.
 2. Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godzinie 18.00
 3. W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. W ich intencji ofiarujmy nasze modlitwy.
 4. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy.
 5. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 6. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za finansowe wsparcie kapliczki ze świętym Michałem Archaniołem i wykonawcom kapliczki, zwłaszcza Panu Dominikowi i osobom wspierającym.

  ***************************************
  SPRAWY CMENTARNE:
  – dziękuję wszystkim, którzy regulują sprawy związane z prawem dysponowania grobów rodzinnych.
  Prosimy także nieustająco o:
  – zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!

         – segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

         – nie przywożenie żadnych śmieci z domów;

        – regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.
wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

       – pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.
**************** 

Zapowiedzi:– Krystian Czubak, kawaler z Brzozowa zamierza poślubić Klaudię Kolasa, pannę z Bud Iłowskich z naszej parafii – zapowiedź druga.