Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia Niedzieli Wniebowstąpienia – 12 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – rok B – 12 maja 2024

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00 i po nim spotkanie z rodzicami i dziećmi I komunijnymi. Za tydzień majowe w Niedzielę po Mszy o godz. 12.00
 2. W tygodniu nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.00, z wyjątkiem 13 maja, czyli w poniedziałek, gdzie majowe będzie z fatimskim i procesją po Mszy o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału w tym Nabożeństwie dzieci komunijne, i rocznicowe. Jutro przypada już 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 3. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą Niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem Litanii Loretańskiej.
 4. W przyszłą Niedziele o godzinie 10.00 rocznica dzieci komunijnych. Prosimy o uwzględnienie tego faktu i jeśli możliwe, by przyjść na Msze na inną godzinę.
 5. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej.Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej, w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej.
 6. We wtorek, 14 maja – obchodzimy święto św. Macieja, dołączonego do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
 7. W czwartek, 16 maja – Święto św. Andrzej Bobola, patrona naszej ojczyzny. Zapraszamy Bractwo Szkaplerzne do udziału we Mszy o godz. 18.00
 8. W sobotę na 18.00 zapraszamy Rodziny Szensztackie.
 9. Boże Ciało w tym roku przypada 30 maja. Zachęcamy ulice, miejscowości czy jakieś grupy ludzi do przygotowania poszczególnych ołtarz na precesję. Za tydzień podamy trasę precesji, którą warto trochę i wydłużyć i przejść jakimiś innymi ulicami, co roku może być inna trasa. Podamy też miejsca ołtarzy i kto będzie robił. Prosimy o składanie propozycji.

  ***************************************
  SPRAWY CMENTARNE:
  – dziękuję wszystkim, którzy regulują sprawy związane z prawem dysponowania grobów rodzinnych
  – wycięto suche drzewo/a na cmentarzu, na które była zgoda Konserwatora Zabytków.
  Na wycinkę więcej drzew nie ma zgody Konserwatora.

  Prosimy także nieustająco o:
  – zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.
wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.
*********************************

Zapowiedzi:

– Bartosz Czarnocki, kawaler z Zielonki zamierza poślubić Bogusławę Mariannę Błaszczyk , pannę z naszej parafii – zapowiedź druga.