Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia VI Niedzieli wielkanocnej – 05 maja 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielklanocna – rok B – 05 maja 2024

 1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy modlitwy do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godzinie 18.00. W Niedziele – rotacyjnie po Mszy św.
  Zachęcamy, by gromadzić się także na „majówki” przy odnowionych i zadbanych kapliczkach wiejskich. Tym, którzy już uporządkowali i ozdobili kapliczki i krzyże przydrożne serdecznie dziękuję. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach – coraz większej ob. Obojętności czy nawet wrogości wobec naszej wiary, byśmy o te znaki koniecznie zadbali.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Uroczysta Msza św. i w intencji zmarłych solenizantów, a także za żywych o godzinie 18.00. Można intencje jeszcze zapisywać.
  To także dzień imienin ks. Prałata, prosimy o modlitwę.
 4. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną o godzinie 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Spotkanie z rodzicami i dziećmi I komunijnymi po Mszy św. o godzinie 10.00

  ***************************************
  SPRAWY CMENTARNE:
  – dziękuję wszystkim, którzy regulują sprawy związane z prawem dysponowania grobów rodzinnych
  – wycięto suche drzewo/a na cmentarzu, na które była zgoda Konserwatora Zabytków.
  Na wycinkę więcej drzew nie ma zgody Konserwatora.
  Prosimy także nieustająco o:

  – zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.
wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.

– pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.

Zapowiedzi:

– Bartosz Czarnocki, kawaler z Zielonki zamierza poślubić Bogusławę Mariannę Błaszczyk , pannę z naszej parafii – zapowiedź pierwsza.