03 grudnia

Ogłoszenia duszpasterskie – I. Niedziela Adwentu – rok B – 03 grudnia  2023

1. Rozpoczynamy dzisiaj I Niedzielą Adwentu nowy rok duszpasterski, zarazem liturgiczny. Adwent zaledwie trzytygodniowy!!! Hasłem tego roku będą słowa „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  2. Dzisiaj po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych i ich dziećmi przygotowującymi się do tego ważnego momentu.
  3. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, jednej z naszych Patronek rozpoczynamy trzydniowe Nabożeństwo adoracyjne.
    * W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze roratnie o godzinie 7.00; później kolejna Msza św. o godzinie 10.00 i po niej adoracja do godziny 12.00. Po południu zapraszamy na Koronkę o godzinie 15.00, a po niej adoracja do godziny 17.00. Zakończymy Mszą św. o tej godzinie.
    * We środę Msza św. o godz. 10.00 i adoracja do godz. 12.00; koronka o godzinie 15.00 i adoracja do godz. 17.00; msze św. o godzinie 17.00 oraz 17.300 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencjach nowennowych.
  4. W tym tygodniu będą jeszcze Msze roratnie w czwartek i sobotę o godzinie 7.00
  5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 oraz o godz. 17.00, na której wręczymy medaliki dzieciom komunijnym.
  6. Za tydzień w Niedzielę rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził Przełożony domu ze Zgromadzenia Księzy Salezjanów w Czerwińsku – Ks. Łukasz Mastalerz .
  7. Do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny małe w cenie 7 zł oraz duże 18 zł.
  8. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatki na stół wigilijny.
  9. Przed Bożym Narodzeniem organizujemy zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących. Można je składać do specjalnego kosza w kościele.
  10. SPRAWY CMENTARNE
  • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
  • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.
  1. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
  2. Dziękujemy:
    * za ofiary
    złożone tydzień temu na tacę z przeznaczeniem na Seminarium duchowne.

* za pomoc w sprzątnięciu kościoła w dniu wczorajszym trojga mieszkańcom ul. Długiej od Starych Bud do p. Majewskich oraz innym Paniom za pomoc w dekoracji kościoła na adwent. Za tydzień poprosimy o pomoc w sobotę od godz. 9.00 drugiej części ul. Długiej

13. Polecamy prasę katolicką, jest też nowa bardzo ciekawa pozycja „Historia Kościoła”  w cenie 12 zł prawie 100 stron.