Obecny kościół został pobudowany w latach 1947-1951, według projektu arch. Włodzimierza Skolimowskiego, dzięki wielkiemu wysiłkowi budowniczego kościoła Księdza Prałata Antoniego Wiśniewskiego wraz z parafianami. 5 lipca 1953 r. konsekrował go kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski.

Posiada trzy ołtarze:
– główny dedykowany Matce Bożej,
– prawy boczny z figurą Pana Jezusa Ukrzyżowanego
– lewy boczny z obrazem „Jezu ufam Tobie”.
W dzwonnicy przykościelnej w czasie okupacji hitlerowskiej było miejsce katowania Polaków.

Kronika parafii – od 1945 r.
Księgi metrykalne ochrzczonych – od 1945 r.
Księgi małżeństw – od 1945 r.
Księgi zgonów – od 1945 r.

Daty odpustu:
13 czerwca – św. Antoniego z Padwy
8 września – Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
4 grudnia – św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Doroczna adoracja: 2,3,4 grudnia

Do parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie należą:

miejscowość Młodzieszyn – ulice:
Brzozowa, Chodakowska, Cicha, Długa, Konwaliowa, Krótka, Krucza, Leśna, Ogrodowa, Polna, Różana, Sochaczewska, Sosnowa, Sportowa, Walk nad Bzurą, Wąska, Wiatraczna, Wierzbowa, Wrzosowa, Wspólna, Wyszogrodzka, Wyzwolenia;

wsie:
Adamowa Góra, Bibiampol, Budy Iłowskie, Juliopol nry 1-130 (ul. Chodakowska, Wyszogrodzka), Justynów, Leontynów, Marysin, Mistrzewice, Młodzieszynek, Nowe Mistrzewice, Radziwiłka, Rokicina, Stare Budy;

szkoły:
Szkoła Podstawowa im. Gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego, ul. Wspólna 13.

Liczba mieszkańców: 3310 – według spisu z Gminnego Urzędu Stanu Cywilnego uwzględniającego osoby zameldowane na terenie parafii; a faktyczna liczba parafian mieszkających na terenie parafii (według spisu kolędowego) jest 2 670 osób.