Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

10 grudnia

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – rok B – 10 grudnia 2023
Rozpoczęcie rekolekcji adwentowych

 1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Bardzo dobrą okazją, by jeszcze bardziej pochylić się nad kondycją swojej wiary i budowaniem relacji z Bogiem jest czas rozpoczynających się dzisiaj trzydniowych rekolekcji, które poprowadzi Duch Św. i ksiądz Łukasz Mastalerz – Salezjanin z Czerwińska nad Wisłą.
 2. W czasie rekolekcji Msze św. ze spowiedzią w poniedziałek i wtorek o godzinie 9.00; 12.00 oraz 18.00
 3. Do chorych z posługą sakramentalną w domach pragniemy udać się we środę, 13 grudnia od godziny 10.00. Prosimy o zgłoszenia.
 4. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy można wesprzeć to dzieło materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 5. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”, w cenie 7 zł małe i 18 zł duże.
 6. Przypominamy o Mszach roratnych, które są sercem tego okresu: – w tym tygodniu w czwartek i sobotę o godzinie 7.00 rano.
 1. We środę o godzinie 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i msza św. w intencjach nowennowych.
 2. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.
 3. Pan Organista w dalszym ciągu roznosi opłatki na stół wigilijny.
 4. Prowadzimy zbiórkę darów dla najbardziej potrzebujących. Można je składać do specjalnego kosza w kościele do przyszłej Niedzieli włącznie (do 17 grudnia).
 5. **** SPRAWY CMENTARNE: ***
 • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
 • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.  
 1. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ławkowego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
 2. Dziękujemy:
  * Panu Dominikowi Milczarkowi za renowację krzyża misyjnego, a Strażakom z OSP Młodzieszyn i Budy Stare za postawienie go.
  * za ofiary
  złożone w minionym tygodniu na tace i przy innej okazji
  * za pomoc w sprzątnięciu kościoła mieszkańcom drugiej części ul. Długiej. W najbliższą sobotę 16 grudnia od godziny 9.00 prosimy o pomoc mieszkańców: Adamowej Góry domy od nr 1 do
  nr 23 i od nr 50 do 76 (domy od Altanki) oraz ulice od ul. Granicznej do ul. Kwiatowej

——-
pogrzeb + Tadeusza Ignatowskiego – w poniedziałek, godzina 14.00