15 października

Dzisiaj dzień wyborów do polskiego parlamentu. To przywilej, zaszczyt i obowiązek by zagłosować. Katolik oddaje głos zgodnie z sumieniem kształtowanym przez Ewangelię.

Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej w kościele w dni powszednie o godzinie 16.15; we środy o 17.30 razem z nowenną; w Niedzielę – w każdym tygodniu po innej Mszy niedzielnej – za tydzień po Mszy św. o godzinie 10.00

Przypominamy, że dzieci I komunijne po Mszach niedzielnych odbierają specjalne pomoce do pracy w domu, a kandydaci do bierzmowania – dzisiaj odbierają indeksy.

W tym tygodniu we środę przypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty, jest to jednocześnie dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia. Zapraszamy na wspólny różaniec o 17.30 w ich intencji.

SPRAWY CMENTARNE
– Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę możliwości zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
– Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat.
Przed Świętem zmarłych pojawią się na opuszczonych grobach tabliczki z prośbą o kontakt dysponentów grobu. Jeśli się nie zgłoszą miejsca mogą być w przyszłości przekazane komuś innemu.
Przypominamy, że wszelkie prace remontowo – budowlane na cmentarzu muszą być uzgadniane z Proboszczem.

Przyjmujemy zapisy na modlitwę wypominkową. Modlitwy będą od 1- 8 listopada w kościele przed pierwszą Mszą wieczorną, a w ciągu roku podobnie jak teraz, w Niedziele przed sumą.
Przypominamy o obietnicy (Promesa) funduszy od Rządu na remont dzwonnicy i ogrodzenia wokół kościoła oraz druga promesa na modernizację ogrodzenia na cmentarzu parafialnym w Juliopolu. Prace projektowe i uzgodnienia ciągle jeszcze trwają. Wspierajcie je modlitwami i życzliwym słowem oraz ofiarami, które są potrzebne do uzupełnienia wkładu własnego, a także spłatę założonego ogrzewania ławkowego w kościele.

Dziękujemy:
– za okazywaną miłość i troskę o sprawy materialne parafii wyrażane w ofiarach
na tacę.
– mieszkańcom ul. Wyszogrodzkiej ( od Wspólnej do Leśniczówki) za pomoc w pracach ogrodowych w miniony piątek, o pomoc w najbliższą sobotę od godziny 9.00 prosimy mieszkańców Juliopola numery od 10-38

Polecamy prasę katolicką, są nowe pozycje.
– wkłady Caritas do zniczy – w cenie 4 zł.
– kalendarze diecezjalne na rok przyszły – w cenie 7 zł.
———–

POGRZEBY:
– w tygodniu pożegnaliśmy: + Stefana Kwiatkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Kolejność sprzątania w kościele i na terenie przykościelnym
do końca 2023 roku – zwykle w soboty o godzinie 9.00
Zawsze informujemy w Niedziele podczas ogłoszeń o dacie sprzątania, czasem coś niespodziewanego wypada! Przepraszamy!

– 21 października – Juliopol ( od 10 – 38)
– 28 października – Juliopol ( od 67 do końca) ; Świerkowa
– 30 października – Bibiampol
Listopad
– 04 listopada – Boczkówek od numeru 65 ( p. Maślanka) do numeru 41 (p. Domańscy)
– 10 listopada – Boczkówek – pozostała część do plebanii
– 18 listopada – Walk nad Bzurą – od początku do p. Gontów
– 25 listopada – Justynów Kujawski ( ul. Długa część pierwsza od Starych Bud nr 73 do p. Majewskich)
Grudzień
– 02 grudnia – Justynów Kujawski( ul. Długa część druga – od p. Ciechomskich do p. Kośmidrów)
– 09 grudnia – Adamowa Góra – część pierwsza ( od końca do numeru 48 – domy przy Altance) do numeru 9 (p. Szymerscy)
– 16 grudnia – Adamowa Góra – część druga
( od numeru 10 do 27; od p. Kalota do p. Pisarek)
– 22 grudnia – 23 grudnia – te dwa dni Adamowa Góra pozostała część oraz Juliopol Mokre – dekoracja szopki i na święta.
– 30 grudnia – Nowe Mistrzewice ( od p. Jagłów do p. Jeznach

Jeśli byłyby jakieś pytania prosimy o kontakt z ks. proboszczem.