19 listopada 2023

Ogłoszenia  duszpasterskie – XXXIII Niedziela – 19 listopada  2023

1. Za tydzień ostatnia Niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
    – ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na WSD naszej diecezji.
  2. SPRAWY CMENTARNE
  • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
  • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.
  • Przypominamy, że wszelkie prace remontowo – budowlane na cmentarzu muszą być uzgadniane z Proboszczem, który wystawia odpowiednie zaświadczenie.
  1. Parafia ma stronę także na FB– Parafia Mlodzieszyn. Aktualności uzupełniane przez Panie z Rady Parafialnej. Dziękuję za inicjatywę.
  2. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
  3. Dziękujemy także:

– za okazywaną troskę o sprawy materialne parafii wyrażane w ofiarach na tacę

1. Dziękujemy za pomoc w sprzątnięciu kościoła w dniu wczorajszym mieszkańcowi Boczkówka, w sobotę, 25 listopada od godz. 9.00 prosimy o pomoc mieszkańców ul. Walk nad Bzurą od początku do p. Gontów

Polecamy prasę katolicką, są nowe pozycje.
  2. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy: Tadeusza Żakowskiego oraz Marka Poszwę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.