Ogłoszenia  duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla – 26 listopada  2023

1. Można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po każdej Mszy św. Odmówimy Litanie do Chrystusa Króla i akt oddania się Sercu Pana Jezusa.
  2. W gablocie wywieszony został „List otwarty Policji do mieszkańców Mazowsza”. Zachęcam do zapoznania się z treścią listu. Jest to list z okazji przypadającego w zeszła Niedzielę Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Okres jesienno-zimowy to czas szczególnie trudny dla pieszych ze względu na wcześniej zapadający zmierzch. Policja zachęca nas wszystkich do noszenia elementów odblaskowych, aby być widocznym dla kierowców, ale też zachęca wszystkich kierowców, aby dbali o stan techniczny pojazdów. Pamiętajmy o tych dwóch sprawach.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tace z przeznaczeniem na WSD naszej diecezji.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca:
    – spowiedź od godziny 16.30
    – spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych – godzina 19.00
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 i wspólny różaniec po mszy.
  6. W przyszła Niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pomogą nam w tym:
    – czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracyjne w dniach 4-6 grudnia – szczegóły za tydzień
    – rekolekcje adwentowe – w dniach 10 -12 grudnia
  7. Przed Bożym Narodzeniem będzie zbiórka darów dla najbardziej potrzebujących. Można je będzie składać od Niedzieli przyszłej do specjalnego kosza w kościele.
  8. SPRAWY CMENTARNE
  • Ponawiamy prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a co się nie da, prosimy o segregowanie.
  • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu, który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.
  1. Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy za składane tam ofiary.
  2. Dziękujemy:

– za okazywaną troskę o sprawy materialne parafii wyrażane w ofiarach na tacę

– za pomoc w sprzątnięciu kościoła w dniu wczorajszym trojga mieszkankom ul. Walk nad Bzurą. Za tydzień w sobotę od godz. 9.00 prosimy o pomoc mieszkańców ul. Długiej od Starych Bud do p. Majewskich.

11. Polecamy prasę katolicką, są nowe pozycje.