Ogłoszenia 03 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu– rok B – 03 marca 2024

1. Nabożeństwa pasyjne:
    Gorzkie Żale – zapraszamy dziś po Mszy o godzinie 10.00 na
    – W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy o godzinie 12.00.
    * Droga krzyżowa – w piątek o godzinie 16.15
    zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św.  oraz kandydatów do bierzmowania.
  2. Msza św. zbiorowa w intencji Kazimierzów – jutro, 4 marca o godzinie 17.30 – można zapisywać intencje
  3. W dniach 4-5 marca (poniedziałek i wtorek) w naszym dekanacie – w Parafii św. Wawrzyńca – będzie peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Jesteśmy wszyscy zaproszeni na to „niecodzienne spotkanie z Niezwykła Rodziną, by przez czuwanie i modlitwę przy ich relikwiach, wypraszać świętość dla naszych rodzin.
    Początek peregrynacji 4 marca o godzinie 18.00 w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie.Będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój na świecie oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Później różaniec i Apel Jasnogórski.
    O godzinie 21.30 Msza św. w intencji małżonków, którzy utracili dzieci oraz oczekujących na dzieci.
    – We wtorek 5 marca Msze poranne już od 6.30 i czuwanie wraz z różnymi formami modlitw aż do godziny 16.30 – Msza św. z udziałem rodziców z dziećmi oraz młodzieży. Po Mszy pożegnanie relikwii. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach.
  4. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w najbliższą Niedzielę – 10 marca do wtorku 12 marca.
  5. Ekstremalna Droga Krzyżowa – 15 marca.
  6. Do puszki z napisem:” Ofiary na GRÓB PAŃSKI” stojącej na stoliczku z gazetami – można składać ofiary na świąteczną dekorację świątyni łącznie z Ciemnicą i Grobem Pana Jezusa.
  7. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.
  8. SPRAWY CMENTARNE:
    Prosimy o:

– zabieranie tych, które są możliwe do przydomowych koszy !!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

– regulowanie prawa dyspozycji grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.

Zapowiedzi:
– Michał Jakub Kępa, kawaler z Sochaczewa oraz Malwina Magdalena Cybularczyk, panna ze Starych Bud – zapowiedź druga.