Ogłoszenia, 10 marca 2024

Rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych – ks. Krzysztof

1. Nabożeństwa pasyjne:
    Gorzkie Żale – zapraszamy dziś po Mszy o godzinie 12.00
    – W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy o godzinie 8.00.
    * Droga krzyżowa – w piątek o godzinie 16.15
  2. Msze św. w dni rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek:
    – o godzinie 00; 10.00 – tylko dla uczniów ze Szkoły Podstawowej; 11.30 oraz 18.00
  3. Sakrament chorych – będzie udzielony w Niedzielę 17 marca na Mszy św. o godzinie 12.00. Zachęcamy do przywiezienia w miarę możliwości osób starszych i chorych.
    – Do domów chorych pojedziemy z posługą 20 marca
    we środę od godziny 10.00. Prosimy o zgłaszanie.
  4. Zapraszamy w Niedzielę, 17 marca na Mszę. Św. na godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. i po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  5. Nocna pielgrzymka autokarowa z dekanatu do Częstochowy – z 22/23 marca. Koszt 80,00 zł.Osoby chętne prosimy o szybkie zgłaszanie się, by ułatwić rezerwację odpowiedniej liczby autokarów.
  6. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Parafii w Chodakowie – 15 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Do puszki z napisem:” Ofiary na GRÓB PAŃSKI” stojącej na stoliczku z gazetami – można składać ofiary na świąteczną dekorację świątyni łącznie z Ciemnicą i Grobem Pana Jezusa.
  8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

SPRAWY CMENTARNE:
    Prosimy o:

– zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy !!! W styczniu była podwyżka ceny składowania śmieci, zapowiadają w połowie roku kolejną.

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dyspozycji grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie. W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen śmieci – lepiej się zmobilizować wcześniej.