Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 11.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela zwykła– rok B – 11 lutego 2024

 1. Ostatnie Niedziela pierwszej części okresu zwykłego. I ostatnie dni karnawału kończącego się we wtorek.

Dziś też początek 57 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. W intencji trzeźwości odprawimy w piątek Drogę krzyżową o godzinie 16.15

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 10 marca.
 2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 8.00; 10.00 oraz 17.30.
 3. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18 a 60 rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia.
  – Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 rok życia i powyżej 60) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
 5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian na godzinę 16.15, a uczestniczących w Drodze krzyżowej zachęcamy też do pozostania na Mszy św. o godz. 17.00.
 6. Gorzkie Żale będziemy śpiewać w Niedziele Wielkiego Postu po Mszy o godzinie 12.00 8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego. Można jeszcze nabyć piękne kalendarze na nowy rok.
 8. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych,