Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia , 17 marca 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu– rok B – 17 marca 2024

 1. W piątą Niedzielę czasu paschalnego zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Taki wyjątkowy, dodatkowy post w kościele dla oczu i jeszcze większa tęsknota za Paschą.
 2. Gorzkie Żale dzisiaj po mszy św. o godz. 8.00 – za tydzień po Mszy o godzinie 10.00
 3. Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci I komunijnych – dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00
 4. Sakrament chorych – dzisiaj na Mszy św. o godzinie 12.00;
  – zaś do domów udamy się we Środę od godziny 10.00 – prosimy o zgłaszanie.
 5. We wtorek będziemy przeżywali Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Msze św. o godzinie 8.00 oraz o godz. 17.00 – intencje zbiorowe; można zgłaszać. Na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn; ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
 6. W piątek ostatnia Droga Krzyżowa ulicami Młodzieszyna. Trasa – ulice Wyszogrodzka, Walk nad Bzurą, Krucza, wchodzimy w park Akacjowa i do kościoła. Zapraszamy na Mszę św. na godzinę 17.00, a po niej wyjdziemy na Drogę. Prosimy Strażaków o zabezpieczenie trasy.
 7. Nocna pielgrzymka autokarowa z dekanatu do Częstochowy – z 22/23 marca. Koszt 80,00 zł. Dzisiaj ostatni dzień zapisów, jutro oddajemy listę Organizatorom z Parafii św. Wawrzyńca. Zapisanych prosimy o uzupełnienie danych i opłatę,
 8. Do Świąt Paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Ci, którzy nie skorzystali ze spowiedzi podczas rekolekcji prosimy o nie odkładanie na Niedziele czy dni Triduum Paschalnego, ale prosimy o wyspowiadanie się w tygodniu podczas Mszy świętych.
 9. Już dzisiaj prosimy byłych lektorów i ministrantów o pomoc w czytaniu Męki Pańskiej na Mszach w Niedzielę Palmową oraz podczas liturgii Triduum Paschalnego. Prosimy zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 10. Przyszła Niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Na Mszę. Św. o godzinie 12.00 zapraszamy z okazałymi palmami na konkurs.
 • Do puszki z napisem:” Ofiary na GRÓB PAŃSKI” stojącej na stoliczku z gazetami – można składać ofiary na świąteczną dekorację świątyni łącznie z Ciemnicą i Grobem Pana Jezusa. Na ten cel też będą zbierane ofiary w piątek na mszy wieczornej.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej.SPRAWY CMENTARNE:
  Prosimy o:
  – zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!! W styczniu była podwyżka ceny składowania śmieci, zapowiadają w połowie roku kolejną.
  – segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane
  – nie przywożenie żadnych śmieci z domów
  regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie. W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen śmieci – lepiej się zmobilizować wcześniej.
  – wszelkie prace budowlane – rozbieranie starych pomników, budowanie nowych, itp. – muszą być zgłaszane do proboszcza.
  – pozostałości po rozbiórce starych grobów, zobowiązani są zabierać ci, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.