Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 18 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu– rok B – 18 lutego 2024

 1. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc.
 2. Zachęcamy do praktykowania wielkopostnych postaw pomagających przeżyć nawrócenie. Wśród nich pamiętajmy są: modlitwa, post i jałmużna. Skarbonka z napisem „Jałmużna postna”, stoi przy krzyżu pasyjnym na stoliczku w nawie głównej. Można tam składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności.
 3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu.
  – Zapraszamy dziś po Mszy o godzinie 12.00 na pierwsze Gorzkie Żale.
  – W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy o godzinie 8.00, w kolejną po Mszy o 10.00.
  * Natomiast w piątki o godzinie 16.15 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
  zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.
 4. Kandydaci do bierzmowania tylko dzisiaj po Mszach proszeni są o odbieranie indeksów. Dziwne, że muszą być indeksy, żeby chodzili do kościoła
 5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 10 marca.
 6. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą i pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
 7. Zapraszamy muzycznie uzdolnionych: młodzież i młodych dorosłych oraz wszelkich instrumentalistów do włączenia się do grupy przygotowującej oprawę Triduum Paschalnego. Pierwsza próba w najbliższą sobotę24 lutego o godzinie 17.oo w salce katechetycznej.
 8. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą do puszek.
 9. Mamy zarezerwowane miejsca na Misterium Męki Pańskiej ( co roku inne) wystawiane przez kleryków Seminarium Księzy Pallotynów w Ołtarzewie na Niedzielę 03 marca na godzinie 14.30. Chętnych na wyjazd prosimy o szybką decyzję i zapisanie się. Tylko koszt autokaru i na miejscu dowolna ofiara na Seminarium.
 10. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.
 12. Dziękujemy:
  – za ofiary
  – za pomoc w wywiezieniu liści: Panom: Jankowi, Piotrowi i Jankowi z żonami.
 1. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

Zapowiedzi:
– Błaszczyk Michał, kawaler z parafii w Kamionie zamierza poślubić Justynę Duplicką, pannę z Juliopola – zapowiedź pierwsza.

Zmarli:

– w minionym tygodniu pożegnaliśmy + Ryszarda Łażewskiego – Wieczny odpoczynek…….