Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 25 lutego 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu– rok B – 25 lutego 2024

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek u ministrantów można wrzucać ofiary na ten cel.
 2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu:
  Gorzkie Żale – zapraszamy dziś po Mszy o godzinie 8.00 na
  – W przyszłą Niedzielę Gorzkie Żale będą po Mszy o godzinie 10.00, w kolejną po Mszy o 12.00.
  * Droga krzyżowa – w piątek o godzinie 16.15
  zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św.  oraz kandydatów do bierzmowania.
 3. Spowiedź w I piątek miesiąca – od 16.00. UWAGA! spowiada tylko jeden kapłan)!
 4. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godzinie 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny.
 5. Do puszki z napisem:” Ofiary na GRÓB PAŃSKI” stojącej na stoliczku z gazetami – można składać ofiary na świąteczną dekorację świątyni łącznie z ciemnicą i grobem Pana Jezusa.
 6. W dniach 4-5 marca w naszym dekanacie – w Parafii św. Wawrzyńca – będzie nawiedzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Jesteśmy wszyscy zaproszeni na to „niecodzienne spotkanie z Niezwykła Rodziną, by przez czuwanie i modlitwę przy ich relikwiach, wypraszać świętość dla naszych rodzin. Początek peregrynacji 4 marca o godzinie 18.00 w kościele św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Będzie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój na wiecie i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Później różaniec i Apel Jasnogórski. O godzinie 21.30 Msza św. w intencji małżonków, którzy utracili dzieci oraz oczekujących na dzieci.
  We wtorek 5 marca Msze poranne już od 6.30 i czuwanie wraz z różnymi formami modlitw aż do godziny 16.30 – Msza św. z udziałem dzieci, rodziców oraz młodzieży. Po Mszy pożegnanie relikwii. Zachęcamy do licznego udziału w uroczystościach. Niech to będzie doskonała forma do głębszego przeżycia także czasu Wielkiego Postu. Szczegóły Uroczystości na plakacie w gablocie przed kościołem.
 7. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 10 marca.
 8. Ekstremalna Droga Krzyżowa – 15 marca.
 9. Zapraszamy po raz kolejny muzycznie uzdolnionych: młodzież i młodych dorosłych oraz wszelkich instrumentalistów do włączenia się do grupy przygotowującej oprawę Triduum Paschalnego. Próba w najbliższą sobotę o godzinie 17.oo w salce katechetycznej.
 10. Zostało jeszcze kilka miejsc na Misterium Męki Pańskiej (co roku inne) wystawiane przez kleryków Seminarium Księzy Pallotynów w Ołtarzewie na Niedzielę 03 marca . Wyjazd o godzinie 13.15 sprzed kościoła. Zapisane osoby proszę o pesel do środy celem ubezpieczenia przejazdu. Przejazd autokarem zafunduje Pani Wójt. Płacimy tylko ubezpieczenie i na miejscu dowolna ofiara na misyjne Seminarium.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.
 12. SPRAWY CMENTARNE: jesteśmy w trakcie wywożenia śmieci:
  Prosimy o:

– zabieranie tych, które są możliwe do przydomowych koszy !!!

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

– regulowanie prawa dyspozycji grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie.

Zapowiedzi:
– Błaszczyk Michał, kawaler z parafii w Kamionie zamierza poślubić Justynę Duplicką, pannę z Juliopola – zapowiedź druga.

Zmarli:
– w minionym tygodniu pożegnaliśmy + Alfredę Wasilewską. Wieczny odpoczynek…….