Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – 28 stycznia 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela zwykła– rok B – 28 stycznia 2024

 1. W ostatnią Niedzielę stycznia przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
 2. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszach św. otoczymy modlitwą tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać.
 3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00 oraz 17.00.
  – Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia gromnic. Niech te świece staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. – – Z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30.
 4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  – Składane w to święto ofiary do puszek przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej diecezji.
 5. Spotkanie z rodzicami i dziećmi I – komunijnymi – w Niedzielę o godz. 12.00 Msza św. i po niej spotkanie formacyjne.
 6. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Serdecznie dziękujemy ks. Prałatowi za pomoc w „kolędowaniu”; za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, otwartość i życzliwość oraz złożone ofiary; za wszelkie cenne uwagi i słowa zachęty; za każdy życzliwy gest skierowany w naszą stronę. Bóg zapłać.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej – nowe numery Gościa i Małego Gościa Niedzielnego.

Zmarli w minionym tygodniu:

+ Bogusław Targaszewski – Wieczny odpoczynek…..