Ogłoszenia – Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2024

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – rok B – 07 stycznia  2024

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.
  2. Dzisiaj po Mszy o godzinie 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci I komunijnych

**** SPRAWY CMENTARNE:   ***

• Ponawiamy też prośbę o to, by wszelkie niepotrzebne dekoracje z grobów w miarę zabierać do przydomowych koszy, a tylko to, co się naprawdę nie da, prosimy o segregowanie.
  • Przypominamy też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, a także z regulaminem cmentarza – każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna grobu,
    który za zgodą wszystkich uprawnionych i po dokonaniu opłat staje się dysponentem grobu na okres 20 lat. Każdy, kto nie ma takiego prawa, powinien tego dokonać w możliwie najkrótszym czasie.
  • Na stoliczku przy wyjściu z kościoła jest skrzyneczka z napisem – OGRZEWANIE KOŚCIOŁA– do której można składać będąc na Mszy św. w Niedziele bądź w tygodniu ofiary na spłatę założonego ogrzewania i pokrycie kosztów zużycia energii. Dziękujemy
    za składane tam ofiary.
  • Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na opłacenie zamówionego ekogroszku w ilości 5 ton na ogrzewanie kościoła.
    ————————————-

Duszpasterskie odwiedziny kolędowe.
Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić, pragniemy zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Pragniemy odwiedzić tylko tych, którzy będą na nas oczekiwać – albo wychodzi Gospodarz przed dom, albo przynajmniej jest otwarta furtka. Prosimy odpowiednio przygotować miejsce spotkania. Nie kładziemy na stół, kopert z ofiarami – tam może być woda święcona, kropidło, krzyżyk, ewentualnie Pismo św. Dobrowolne ofiary można składać z zaznaczeniem – na inwestycje parafialne i lub tradycyjnie na kolędę. Najlepiej bez kopert w ramach oszczędzania papieru. Zasadniczo będą przeznaczone na opłacenie inwestycji już wykonanych.
Prosimy też o podwożenia kapłanów.

Porządek kolędy –  08 – 13 stycznia 2024

1. Poniedziałek, 08 stycznia – od godziny 9.30
  • Walk nad Bzura 12-14; Dom Nauczyciela
  • Bibiampol
  1. Wtorek, 09 stycznia – od godziny 9.30
  • Boczkówek ( Chodakowska – całość do plebanii)
  • Dzielnica Białych Domów ( Wyszogrodzka 79/61/63; Leśna; Konwaliowa; Brzozowa; Sosnowa
  1. Środa, 10 stycznia – od godziny 9.30
  • Walk nad Bzurą ( od początku do p. Gontów)
  • Wspólna – całość
  1. Czwartek, 11 stycznia
  • Wyzwolenia ( od p. Kopczyńskich; Krucza 32; Wrzosowa – od godziny 9.30
  • Budy Stare – od Leontynowa – od godziny 11.15 ( po pogrzebie!!!!)
  1. Piątek, 12 stycznia – od godziny 9.30
  • Budy Stare – od Iłowa
  • Justynów przy Łęgu( Stare Budy 73/75/78; Justynów 19-27; Długa 51-24
  1. Sobota, 13 stycznia – od godziny 9.30
  • Justynów Kujawki 25,….i dalej; Długa ….
  • Justynów przy Kółku; Ogrodowa

Uwaga! Jeśli nie uda się odwiedzić mieszkańców do godziny 16.30 – to dalszy ciąg po Mszach wieczornych.
W razie niejasności prosimy o kontakt pod parafialny numer telefonu 789 561 052

Dziękujemy:
* za ofiary
złożone w minionym tygodniu na tace i przy innej okazji
* za zorganizowanie i udział w Orszaku Trzech Króli

Zmarli w minionym tygodniu
* + Stanisław Pytel
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….