Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa – 24.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – rok B – 24 marca 2024

Zgłoszone święcenie pokarmów na wsiach:

 1. Justynów – Dluga 49 – p. Kozłowska
 2. Rokicina 6 – sołtys
 3. Stare Budy – OSP
 4. DPS
 5. Mistrzewice 9 – sołtys Majewski
 6. Nowe Mistrzewice 12 b – p. Dylik
 7. Nowe Mistrzewice 30 – sołtys Adamczyk
 8. Bibiampol- 33 sołtys – Leśkiewicz
 9. Adamowa Góra 16 – p. Sołtys
  ======================
 1. Gorzkie Żale dzisiaj po mszy św. o godz. 10.00
 2. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Paschalnej, zatem tę Uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
 3. Byłych lektorów i ministrantów prosimy o pomoc w przygotowaniu liturgii Triduum Paschalnego. Prosimy zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 4. Prosimy mieszkańców Bud Starych we wtorek od 18.00 o pomoc w gruntownym sprzątnięciu kościoła na święta.
 5. Uczniom naszej Szkoły oraz innym zaangażowanym na czele z Panią Beatką – katechetką, Panem Kościelnym i Organistą dziękujemy za przygotowanie Drogi krzyżowej ulicami Młodzieszyna. Także ogromne podziękowania Ochotniczym Strażom za czuwanie nad bezpieczeństwem.
 6. Dzisiaj ministranci zbierają jeszcze ofiary do puszek na świąteczną dekorację świątyni łącznie z Ciemnicą i Grobem Pana Jezusa.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej.
 8. Zapowiedzi:
  Adrian Rogala, kawaler z Młodzieszyna oraz Aleksandra Liberacka, panna z parafii Boryszew – zapowiedź drugaSPRAWY CMENTARNE:
  Prosimy o:- zabieranie niepotrzebnych dekoracji grobów, które są możliwe do przydomowych koszy!!! W styczniu była podwyżka ceny składowania śmieci, zapowiadają w połowie roku kolejną.

– segregowanie śmieci do specjalnych dużych worków, które są opisane

– nie przywożenie żadnych śmieci z domów

regulowanie prawa dysponowania grobami – każdy mający pod opieką grób bądź groby winien mieć to potwierdzone na piśmie. W związku z zapowiadanymi podwyżkami cen śmieci – lepiej się zmobilizować wcześniej.

– zgłaszanie wszelkich prac budowlanych na cmentarzu do ks. Proboszcza

– zabieranie pozostałości po rozbiórce starych grobów przez tych, którzy te prace wykonują. Nie można tego składować na miejscu.

**** Modlitwa – Nowenna w intencji Ojczyzny!!!
***************************************

Ogłoszenia na Triduum Paschalne

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna TYDZIEŃ, w którym miały miejsce największe wydarzenia zbawcze. Przeżyjmy GO tak, jak powinien przeżyć człowiek wierzący, w modlitewnej refleksji i z pełną świadomością. Zwłaszcza TRZY  ŚWIĘTE  DNI, zwane TRIDUUM PASCHALNYM. Największe Święto w Kościele, trwające aż TRZY  DNI, rozpoczniemy MSZĄ ŚWIETĄ WIECZERZY PAŃSKIEJ W  WIELKI CZWARTEK, w czasie której będziemy obchodzili pamiątkę ustanowienia dwóch SAKRAMENTÓW: KAPŁAŃSTWA I EUCHARYSTII.
 • Zapraszamy w tym dniu na jedyną Mszę św. o 18.00 połączoną z obrzędem umycia nóg 12 mężczyznom na znak pokornej służby, jaką Kościół pełni wobec wiernych.
  • Zgodnie z najdawniejszą tradycją, Wielki Czwartek, powinien być przeżywany w każdej wspólnocie parafialnej jako dzień pojednania, aby Eucharystia w tym dniu stała się rzeczywiście znakiem jedności i wspólnoty całej Parafii. Będzie ona tym znakiem, kiedy wszyscy obecni w świątyni w ten wieczór przyjmą Komunię Św; jeżeli Msza św. tego dnia stanie się naprawdę Wieczerzą Pańską dla wszystkich.
  • Spowiadamy jeszcze – poniedziałek, wtorek i środa – podczas Mszy św.
  • W Wielki Czwartek. Piątek i Wielką Sobotę, a także w czasie Świąt nie spowiadamy.Tylko w wyjątkowych sytuacjach na życzenie!!!
  • Liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej dopełni procesja z Najświętszym Sakramentem do Ołtarza przechowania, w tradycji polskiej zwanego „Ciemnicą” i adoracja, które niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii – do godz. 22.002. WIELKI PIĄTEK – w tym Dniu, jak również w Wielką Sobotę, Kościół nie sprawuje sakramentu Eucharystii.
 • Rano zapraszamy na adoracje Chrystusa już od godz. 9.00, by czuwać z Chrystusem w godzinach, kiedy zaczyna się Jego Męka.
 • Rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 15.00 na wspólną Koronkę i modlitwy do Miłosiernego Jezusa.
 • Tego Dnia gromadzimy się na LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ o godzinie 18.00 połączoną z adoracją KRZYŻA i przyjęciem Komunii św. z darów konsekrowanych w czasie Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek . Nabożeństwo Wielkiego Piątku zakończy procesja z Najświętszym Sakramentem do Grobu Pańskiego i tam zaśpiewamy Gorzkie Żale w całości. I zachęcamy do osobistej adoracji.
 • Ofiary złożone na tacę w Wielki Piątek przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Przypominamy, że w Wielki Piątek, i – jeśli to możliwe – w Wielką Sobotę, obchodzimy post paschalny ( ilościowy i jakościowy). Pościmy w tych dniach, ponieważ „ zabrano nam Pana”, pościmy w oczekiwaniu na powrót swojego Pana.3. WIELKA SOBOTA – to jedyny dzień w roku, kiedy w Kościele nie ma żadnej liturgii.
  Przychodzimy na adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 9.00 przez cały dzień.Prosimy o zorganizowanie dzieci, młodzieży i dorosłych tak, by cały dzień ktoś przy Chrystusie był obecny
  ( straże)
 • W tym dniu święcimy pokarmy na stół świąteczny w kościele od 9.00 do 12.00 – co pół godziny.
  Na wsiach – prosimy o potwierdzenie miejsc, w których ma być święcenie i zorganizowanie transportu dla księdza.
 • 4. WIELKĄ  NOC  ZMARTWYCHWSTANIA – rozpoczniemy LITURGIĄ  WIGILII PASCHALNEJ w Sobotę o godz. 19.00. Choć czasowo będzie to jeszcze Wielka Sobota, to jednakże liturgicznie, czyli co do treści, będzie to już Liturgia Wielkiej Nocy Zmartwychwstania. Jest to centralna i szczytowa Liturgia całych obchodów Triduum Paschalnego, czyli Świąt Wielkanocnych, którą Kościół w swoich przepisach nakazuje sprawować w nocy, po zachodzie słońca, tak by było czytelne bogactwo wszystkich znaków tej przebogatej Liturgii; Liturgia będzie długa, nie będziemy się spieszyć, bo jest to noc Czuwania. Tej Wielkiej Nocy nie można przespać!!!   Prosimy wszystkich  koniecznie o przyniesienie na tę Liturgię świec zabezpieczonych przed kapaniem wosku na ziemię i ławki.
  Po Mszy Wigilii Paschalnej tradycyjnie zachęcamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu aż do Mszy rezurekcyjnej o 6.00 rano w Niedzielę Zmartwychwstania. Prosimy scholę, Strażaków i wszystkich chętnych do czuwania.
 1. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA  o poranku rozpoczniemy od tradycyjnej procesji rezurekcyjnej o godzinie 6.00; (Uwaga!!! zmianą czasu – przesuwamy zegarki z godziny 2 na 3!!!) prosimy o wcześniejsze przygotowanie potrzebnych rekwizytów do niesienia w procesji: feretronów, chorągwi, dzieci rocznicowe i inne o sypanie kwiatków. Strażaków prosimy o tradycyjną pomoc w procesji.  Następne Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 10.00 oraz 12.00
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00; 10.00 oraz 12.00.

Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania oraz rodzice z dziećmi komunijnymi i rocznicowymi powinni uczestniczyć w Liturgii – we wszystkie dni Triduum i we Święta.