Parafia Rzymsko - Katolicka pw. Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie

Życzenia na Boże Narodzenie 2023

 ———————————————————————————————————————————————

Młodzieszyn, Boże Narodzenie 2023

„Ach ubogi żłobie, cóż ja widzę w tobie?”                               

Kochani Parafianie i Drodzy Goście!


Ojcowie Kościoła, gdy patrzyli na żłóbek, to mówili: żłóbek jest symbolem grzechu ludzkiego. Zwierzę zawsze wróci do żłobu, a dokąd my zawsze wracamy?
My dobrze wiemy, do czego wracamy, każdy z nas wie, jakie to są grzechy, do których wracamy. Wracamy do żłobu! I wtedy, kiedy wracamy do naszych grzechów, to Chrystus już tam na nas czeka, bo pierwsze miejsce jakie On wybrał na swoje narodzenie, to była stajnia, i chciał być położony w żłobie: to jest największy cud tej nocy. Nam się wydaje, że dla Pana Boga najważniejsze jest miejsce najświętsze i że On tylko tam chce mieszkać. A tymczasem On zechciał od samego początku mieszkać w samym środku ludzkiego grzechu, bo przyszedł powołać nie sprawiedliwych i nie świętych, tylko tych, którzy są ciężko grzeszni: do tych przychodzi i ich z tego grzechu chce wyprowadzać.

Święta są niesamowicie radosne, a ta radość ma bardzo głębokie uzasadnienie, bo Chrystus dotyka naszego problemu u samego korzenia: tam gdzie my jesteśmy grzesznikami, gdzie mielibyśmy poczucie, że tam Boga nawet wpuścić nie wypada, to On tam chce być i ten nasz świat, ten nasz żłób przemienia w miejsce swojej obecności, w świątynię.
Bardzo wam tego życzymy: to jest najlepsza Dobra Nowina Świąt Bożego Narodzenia. 

 

            I jeszcze jedna myśl świąteczna. Otóż Święta Bożego Narodzenia są świętami wielkich kontrastów, spełniania się tego, co wydaje się absolutnie niemożliwe: Bóg się rodzi, moc truchleje, ogień krzepnie, blask ciemnieje. Ten który jest nieograniczony – ma granice, ten który jest nieśmiertelny, naraz jest śmiertelny. Rzeczy, które wydają się niemożliwe, stają się możliwe. Wiele jest w naszym życiu takich doświadczeń, o których myślimy, że to już się nie ma prawa zdarzyć, że to już się nie wyprostuje, tego się nie da zrobić. Boże Narodzenie pokazuje,
że dla Boga wszystko jest możliwe. Więc życzę tego doświadczenia, doświadczenia tego, co niemożliwe!

                                   Dziękując za doznane dobro, prosimy o modlitwę – ks. Jan – Proboszcz i ks. Stanisław – Rezydent